What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Προτάσεις για ταινία

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ο Ντι καπριο, δεν με ενθουσιαζει σαν ηθοποιος. Η αληθεια ειναι οτι εχει παιξει ωραια σε πολυ καλες ταινιες.
Νομιζω οτι τον αδικησαν πολυ με τα αγαλματακια.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,256
Έχει κάνει ο Ντι Κάπριο ποτέ πραγματικά κακή ταινία? Εγώ τουλ δεν θυμαμαι. Ο Μάρτιν, από την άλλη, δεν μας τα λέει πολύ καλά τώρα τελευταία

Δεν θυμάμαι και δεν έχω δει όλη του την φιλμογραφία αλλά γενικά προσέχει πολύ με ποιους δημιουργούς συνεργάζεται και ποια projects επιλέγει. Από Σκορσέζε έχω δει σχεδόν τα πάντα εκτός από τις δύο τελευταίες, Silence και Irishman. Ποιες ταινίες του δεν σου άρεσαν;
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Δεν θυμάμαι και δεν έχω δει όλη του την φιλμογραφία αλλά γενικά προσέχει πολύ με ποιους δημιουργούς συνεργάζεται και ποια projects επιλέγει. Από Σκορσέζε έχω δει σχεδόν τα πάντα εκτός από τις δύο τελευταίες, Silence και Irishman. Ποιες ταινίες του δεν σου άρεσαν;
Αυτά τα δυο☹️
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,042
Καλα ο ντικαπριο μετα τον τιτανικο αρχιζε και έπαιζε σε καλες ταινιες. Μεχρι τοτε χεσε μεσα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Ας μην ειμαστε πικροχολοι. Ο Κουνελος δεν εχει δει την φιλμογραφια του αλλα οσες ταινιες εχει δει, αξιζαν.
Δεν θελω ΟΥ
Απο αυτες που εχω δει
The beach, Catch me if you can. Gangs of New York, The Aviator, Blood Diamond, Shutter island, Django unchained, The wolf of wall street, once upon a time in Holywood. Με εξαιρεση (ισως, γουστα ειναι αυτα) κανα δυο ταινιες, εχει παιξει σε πολυ αξιολογες ταινιες και κακη ηθοποιια. προσωπικα, δεν ειδα.
Οταν ακουω το ονομα του βαριεμαι αλλα αν ξεκινησει να παιζει καποιο ταινιακι του, θα το δω ευχαριστα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
θα κανεις προβολη σε καμια πλατεια για να την δουμε ολοι μαζι;
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503

Τα λέει και ο Φραγκούλης, που δεν λέει συχνά καλες κουβέντες
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
Εντάξει, υπερβολές λίγο. Από τη μαλακία του '18 που ήταν τίγκα στο cringe, εννοείται πολλά σκαλιά πάνω, αλλά φυσικά αρκετά πίσω από τα 2 πρώτα.

Τα πιο τρανταχτά μείον είναι:
- το suspension of disbelief με το παστίτσιο γλωσσών, μιλάμε λίγο Κομάντσι, λίγο Αγγλικά και λίγο Γαλλικά και συνεννοούμαστε τέλεια, ενώ κατά την ταπεινή μου γνώμη θα έπρεπε είτε να πάνε προς φουλ αγγλικά ή ο καθένας να μιλάει τη γλώσσα του
- το plot armor (κανονικό armor πάντως δε φόραγε) του Predator και η υπερβολική σιγουριά (ή μήπως αφέλεια) που επιδεικνύει σε κάνα-δυο σκηνές, όποιος τη δει θα καταλάβει τι εννοώ.
-η γλώσσα του σώματος, οι εκφράσεις αλλά και ο τρόπος ομιλίας των Ινδιάνων, σε κάποιες σκηνές πιστευτή, σε άλλες αρκετά αναχρονιστική, σαν να μιλάνε νεανίες του σήμερα.

Κατά τ' άλλα δε λέω, ευχάριστα πέρασε η ώρα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Είδα το Bullet train. Πολύ καλύτερο απ΄ότι το περίμενα. Ό,τι πρέπει για όποιον ψάχνει άμυαλη δράση σε συνδυασμό με σπλατεριά. Α είχε και ωραία σκηνοθεσία.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
"A Shock to the System" (1990), με τον Michael Caine. Το είδα στο youtube. Για λίγο νόμιζα ότι έβλεπα τον Hitman με τόσα "ατυχήματα"!
 

Arwindan

Mind-flayer
Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice PCMaster Veteran Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Dec 3, 2012
Messages
2,487
Γυρνώντας από τις διακοπές λέω να πιάσω ένα σύμπαν / universe / όπως θελετε πείτε το, και να πιάσω ταινίες και σειρές με τη σειρά να τις δω.
Οι επιλογές που έχω στο μυαλό μου είναι 3:

1) Star Wars: Έχω δει τα episodes 1 έως 7 καθώς και 5 seasons του Clone Wars.
2) Star Trek: Έχω δει original series καθώς και τις 4 πρώτες ταινίες, ενώ είχα ξεκινήσει και το TNG κάποια στιγμή αλλά το άφησα μετά από 5-6 επεισόδια.
3) MCU: Έχω δει σκορπιες ταινίες από εδώ και από εκεί (βασικά ότι πετυχαίνα στην TV).

Και τα 3 παραπάνω μου αρέσουν θεματικά (ίσως λίγο περισσότερο τα 2 πρώτα λόγω space theme).
Για πείτε καμιά γνώμη.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,166
Δες το κορίτσι του μπαρ
 
Top Bottom