What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Quantum Break

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Εντάξει ρε Sephir, τι Steam τι XBOX Live. Σιγά το πράγμα.<br><span class="bbcode_spoiler"> :trollface:</span>
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Παιδιά ούτε εγώ συνάντησα το παραμικρό. ΟΚ δεν αποπειράθηκα να φορτώσω Bio Menace για να ζήσω ένδοξα 80&#039;ς μεγαλεία, αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει ως τώρα το παραμικρό πρόβλημα. Και όπως σωστά είπε ο Αδερφός Τύριον, μιλάμε ουσιαστικά για upgrade του πυρήνα των 7.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,434
<blockquote><br><blockquote>Windows 10 required</blockquote><br>Ελπίζω πως όχι. Στο link πάντως που ΄έδωσε ο Shredder λέει "supported".<br></blockquote><br><br>Η δήλωση της ίδιας της Remedy δεν αφήνει και πολλά περιθώρια αμφιβολίας.<br><br> "μπλα μπλα μπλα we’re proud to continue Remedy’s 20-year journey of making games for PC <b>by announcing the Windows 10 version</b> of our latest blockbuster game Quantum Break μπλα μπλα μπλα..."<br><br>
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,671
Timed exclusive θα είναι ή κάτι τέτοιο. Απλώς κάνουν πολύ aggressive marketing κατά την άποψή μου.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,529
Εγινε update στα specifications. Πράγματι, η 980 Ti και ο i7 αφορούν τα Ultra Settings (πιθανότατα 4k), αλλά οι απαιτήσεις του παραμένουν υψηλές, ιδίως σε RAM:<br><br><span class="bbcode_spoiler">Ελάχιστες:<br><br>OS: Windows 10 (64bit)<br>DirectX: DirectX12<br>CPU: Intel Core i5-4460, 2.70GHz or AMD FX-6300<br>GPU: NVIDIA GeForce GTX 760 or AMD Radeon R7 260x<br>VRAM: 2 GB<br>RAM: 8 GB<br>HDD: 55 GB available space<br><br>Συνιστώμενες:<br><br>OS: Windows 10 (64bit)<br>DirectX: DirectX12<br>CPU: Intel Core i5 4690, 3.9GHz or AMD equivalent<br>GPU: NVIDIA GeForce 970 or AMD Radeon R9 390<br>VRAM: 4 GB<br>RAM: 16 GB<br>HDD: 55 GB available space<br><br>Ultra:<br><br>OS: Windows 10 (64bit)<br>DirectX: DirectX12<br>CPU: Intel Core i7 4790, 4GHz or AMD equivalent<br>GPU: NVIDIA GeForce 980 Ti or AMD Radeon R9 Fury X<br>VRAM: 6 GB<br>RAM: 16 GB<br>HDD: 55 GB available space</span>
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,419
Για να παρουμε νεο επεξεργαστη μνημη και μητρικη για τα recomend εαν οι τιμες για τους νεους επεξεργαστες της intel που θα βγουν αργοτερα φετος ειναι σωστες. Τοτε μιλαμε για 300+ ευρω για τον 6800κ+ 200 ευρω για 16 GB DDR 4 στα 3200 mhz + 150 η περισσοτερα για μητρικη... Αρα συνολικο κοστος γυρω στα 600-700 ευρω μονο για τον επεξεργαστη και τη μνημη που ζηταει για ultra!!  Ειδικα τωρα που η Ελλαδα βρισκεται σε αυτη την αθλια κατασταση ακομα και αυτο το ποσο ειναι τεραστιο για εμας!
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,529
Απλά δεν θα το παίξεις στα Ultra.<br>
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
aggressive marketing?<br><br>Το παιχνίδι είχε αποκαλυφθεί το 2013 στην ίδια παρουσίαση που εμφανίστηκε το xbox one. Μαζί με το Halo 5 ήταν οι exclusive λόγοι για να πάρει κάποιος την κονσόλα της Microsoft. Από τότε το Quantum Break πήρε μία αναβολή για το 2014, άλλη μία μέχρι το 2015 και φτάσαμε στο 2016 με ταυτόχρονη κυκλοφορία και στα PC. Επίσης κάπου διάβασα πως όποιος το πάρει σε xbox θα πάρει δωρεάν και την pc έκδοση για περιορισμένο χρονικό διάστημα. Εμένα παράξενα μου φαίνονται όλα αυτά τόσο για το παιχνίδι όσο και για την πορεία της κονσόλας. <br><br>Σε άλλα νέα μιας και τώρα άρχισα να διαβάζω για το παιχνίδι. Θολώνει λέει τις γραμμές ανάμεσα στη scripted television και στο cinematic gameplay. Θα υπάρξει ταυτόχρονα τηλεοπτική σειρά η οποία θα επηρεάζεται από το πως παίζουμε το παιχνίδι και η σειρά θα μας ενημερώνει για το πως παίζουμε. Στο τέλος κάθε επεισοδίου θα πρέπει να κάνουμε κάποια επιλογή που θα επηρεάζει και τα δύο. Όσο παίζουμε θα δημιουργείται ένα director’s cut για τη σειρά με βάση τις αποφάσεις μας ώστε να έχουμε μία πιο προσωπική εμπειρία. <br><br>
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
<blockquote><br>Αρα συνολικο κοστος γυρω στα 600-700 ευρω μονο για τον επεξεργαστη και τη μνημη που ζηταει για ultra!!  Ειδικα τωρα που η Ελλαδα βρισκεται σε αυτη την αθλια κατασταση ακομα και αυτο το ποσο ειναι τεραστιο για εμας!<br></blockquote><br><br>Προτείνω να τους στείλουμε όλοι ένα email (με υπογραφές απ όλη την GAMING ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ {δηλαδή και τα 60 τακτικά μέλη του RQ.GR δεν νομίζω να υπάρχουν άλλοι που να θεωρούνται GAMERS}) , ώστε να φτιάξουν το optimization, αλλιώς δεν πρόκειται να ξαναγοράσουμε Microsoft Published game.<br><br>Ότι κάναμε δηλαδή επιτυχώς <br>και με την Warner Bros<br>Και τους κάναμε μέσα σ ένα μήνα <br>να κλαίνε για το χαμένο χρήμα.<br><br>Γιο. Πιτόγυρο για το δυόχιλιάδες δεκάξι.<br><br>ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ. <br>ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,671
<blockquote><br>aggressive marketing?<br></blockquote><br><br>Για τα Win10
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Το καταλαβα αυτο, απλως μιλαμε για το παιχνιδι πρωην ναυαρχιδα του xbox one.  Και η σειρα θα ηταν κι αυτη στο xbox live tv. Μου φαινεται μεγαλη υποχωρηση να βγει ταυτοχρονα σε pc.<br><br>Επισης και το rise of the tomb raider μιλαγε για win 10. 2-3 μερες πριν βγει εγραψε η square και για τα 7αρια
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,419
<blockquote><br><blockquote><br>Αρα συνολικο κοστος γυρω στα 600-700 ευρω μονο για τον επεξεργαστη και τη μνημη που ζηταει για ultra!!  Ειδικα τωρα που η Ελλαδα βρισκεται σε αυτη την αθλια κατασταση ακομα και αυτο το ποσο ειναι τεραστιο για εμας!<br></blockquote><br><br>Προτείνω να τους στείλουμε όλοι ένα email (με υπογραφές απ όλη την GAMING ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ {δηλαδή και τα 60 τακτικά μέλη του RQ.GR δεν νομίζω να υπάρχουν άλλοι που να θεωρούνται GAMERS}) , ώστε να φτιάξουν το optimization, αλλιώς δεν πρόκειται να ξαναγοράσουμε Microsoft Published game.<br><br>Ότι κάναμε δηλαδή επιτυχώς <br>και με την Warner Bros<br>Και τους κάναμε μέσα σ ένα μήνα <br>να κλαίνε για το χαμένο χρήμα.<br><br>Γιο. Πιτόγυρο για το δυόχιλιάδες δεκάξι.<br><br><br>ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ. <br>ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!<br></blockquote><br>Η Remedy ξερει απο optimization. Δεν ειναι WB. Το  Αlan wake απο τα καλυτερα optimized παιχνιδια για pc το 2012. Για να εχει τετοιες απαιτησειις σημαινει πως τα γραφικα του παιχνιδιου θα ειναι αληθινα. Αν και εδω που τα λεμε αφου εχω επεξεργαστη και μνημη πενταετιας ε λογικο ειναι σιγα σιγα να αρχισει να εχει προβλημα στα νεα παιχνιδια οσο καλο optimization και να κανουν. Γι αυτο το σκεφτομαι σοβαρα αν θα παρω νεο επεξεργαστη και μνημη φετος.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
<blockquote><br><blockquote><br><blockquote><br>Αρα συνολικο κοστος γυρω στα 600-700 ευρω μονο για τον επεξεργαστη και τη μνημη που ζηταει για ultra!!  Ειδικα τωρα που η Ελλαδα βρισκεται σε αυτη την αθλια κατασταση ακομα και αυτο το ποσο ειναι τεραστιο για εμας!<br></blockquote><br><br>Προτείνω να τους στείλουμε όλοι ένα email (με υπογραφές απ όλη την GAMING ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ {δηλαδή και τα 60 τακτικά μέλη του RQ.GR δεν νομίζω να υπάρχουν άλλοι που να θεωρούνται GAMERS}) , ώστε να φτιάξουν το optimization, αλλιώς δεν πρόκειται να ξαναγοράσουμε Microsoft Published game.<br><br>Ότι κάναμε δηλαδή επιτυχώς <br>και με την Warner Bros<br>Και τους κάναμε μέσα σ ένα μήνα <br>να κλαίνε για το χαμένο χρήμα.<br><br>Γιο. Πιτόγυρο για το δυόχιλιάδες δεκάξι.<br><br><br>ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ. <br>ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΟΥΣ!<br></blockquote><br>Η Remedy ξερει απο optimization. Δεν ειναι WB. Το  Αlan wake απο τα καλυτερα optimized παιχνιδια για pc το 2012. Για να εχει τετοιες απαιτησειις σημαινει πως τα γραφικα του παιχνιδιου θα ειναι αληθινα. Αν και εδω που τα λεμε αφου εχω επεξεργαστη και μνημη πενταετιας ε λογικο ειναι σιγα σιγα να αρχισει να εχει προβλημα στα νεα παιχνιδια οσο καλο optimization και να κανουν. Γι αυτο το σκεφτομαι σοβαρα αν θα παρω νεο επεξεργαστη και μνημη φετος.<br></blockquote><br><br>Μετά τις GPU, τώρα και CPU/RAM θα αλλάζεις σαν τα πουκάμισα; Και μετά σου λέει δεν κινείται η αγορά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,671
Ρε SHREDDER, το πρωί κάνεις φροντιστήρια. Το βράδυ τι κάνεις και βγάζεις τόσα? Θέλω να πάρω μία Fury Nitro VAPOR-X για δώρο γενεθλίων και θέλω να βγάλω κανένα ρευστό. Δώσε μου τα φώτα σου.<br><br>Δεν μπορώ να παίζω τα πάντα 1440p στα Very High με 57.8 avg fps.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,419
Το σκετομαι επα δεν εχω αποφασισει ακομα αν θα αλλαξω φετος cpu και ram.
 

Brother Bruce

Lich
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,443
συντεκνε Οροκουσακη, πολυ χρημα βλεπω. <br>τι διαλο? απ τα ζωνιανα εισαι?
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
<blockquote><br>συντεκνε Οροκουσακη, πολυ χρημα βλεπω. <br>τι διαλο? απ τα ζωνιανα εισαι?<br></blockquote><br><br>Αν ήταν από τα Ζωνιανά δεν θα πέθαινε τόσο εύκολα στο Tomb Raider  :trollface: :trollface: :trollface:<br><br>
 

renkalan

Gelatinous Cube
Joined
May 17, 2013
Messages
180
<blockquote><br><blockquote><br><blockquote><br><br></blockquote><br><br><br></blockquote><br>Η Remedy ξερει απο optimization.<br></blockquote><br><br>Δυστυχώς η Remedy δεν είχε καμία σχέση με την μετάφορά του Alan Wake στα PC. Η Nitro Games Ltd έκανε το port για windows.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,806
Πάντως είναι αδιανόητο μέχρι πριν 2-3 χρόνια να βγαίνουν ακόμη παιχνίδια που έτρεχαν σε xp και ξαφνικά να βλέπουμε να αγνοούνται όλα τα υπόλοιπα λειτουργικά για χάρη των 10. Θυμίζω ότι πέρα από το Quantum Break και τα ΚΙ και ReCore φημολογούνται (άρα στάνταρ) να τρέχουν σε Win10.<br>Αυτό που είπε ο Παύλος. Aggresive marketing, χειρίστου είδους (θα συμπλήρωνα). Από εκεί που ήταν προαιρετικά, μία το installation των 10 έγινε recommended και γινόταν αυτόματα αν δεν είχες προσέξει τις ρυθμίσεις στα updates και τώρα αυτό.<br>Ελπίζω μόνο να μη στοιχίσει στη Remedy αυτό. Την ίδια μαλακία είχε κάνει η MS τότε με το Halo 2 και τα Vista.  :frak:
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,529
<blockquote>Ελπίζω μόνο να μη στοιχίσει στη Remedy αυτό. Την ίδια μαλακία είχε κάνει η MS τότε με το Halo 2 και τα Vista. </blockquote><br><br>Εν μέρει έχεις δίκιο Πάνο, αλλά:<br><br>α) Τα Windows 10 είναι free upgrade από τα 7. Τα Vista δεν ήταν free από τα XP.<br>β) Τα Vista ήταν για κλάματα. Τα Windows 10 δεν είναι.
 
Top Bottom