What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Random hardware news/rumors

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,774
wtf?
που είναι το παράξενο; Το να τυλίγεις την πληροφορία είναι θεμελιωδώς πιο αποδοτικό από το να την κρατάς απλωμένη. Το ένα πρόβλημα με τις κασέτες είναι ότι όταν πιο βολικά μέσα ήταν ικανοποιητικά για τον πολύ κόσμο έχασαν την μαζικότητά τους. Το δεύτερο και ακόμα πιο σημαντικό πρόβλημα ήταν η ταχύτητα εξέλιξης τής τεχνολογίας. Κάθε δεδομένη στιγμή οι κασέτες ήταν πάντα πιο αποδοτικό μέσο (επειδή τύλιγμα) αλλά μέχρι να γίνει η απόσβεση ώστε να πιάσει τόπο το πλεονέκτημα, η τεχνολογία είχε προχωρήσει και είχες μείνει με απαρχαιωμένο εξοπλισμό. Με την τεχνολογία να αρχίζει να φρενάρει είναι λογικό να έχουμε μια επιστροφή.

Οι δίσκοι που γυρίζουν μπορούν να ανησυχούν πολύ περισσότερο από τις κασέτες. Αυτό γιατί φαίνεται να γίνονται σάντουϊτς ανάμεσα στούς ssd και τις κασέτες.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,779
Πείτε με παλιομοδίτη αλλά έχοντας φάει τα hitech φινετσάτα πράγματα στην μάπα από 15 χρονών, νομίζω ότι είμαι έτοιμος για μια αλλαγή, προς το παλιότερο.

sharkoonwood (1).jpgsharkoonwood (2).jpg
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,115
Πείτε με παλιομοδίτη αλλά έχοντας φάει τα hitech φινετσάτα πράγματα στην μάπα από 15 χρονών, νομίζω ότι είμαι έτοιμος για μια αλλαγή, προς το παλιότερο.

View attachment 7997View attachment 7998

Έχω ένα τέτοιο "wrist pad" στην κουζίνα για να κόβω λαχανικά.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,779
Έχω ένα τέτοιο "wrist pad" στην κουζίνα για να κόβω λαχανικά.
καλά κάνεις, τα πλαστικά είναι μλκία, άσε που γεμίζει μικροπλαστικό τα φαγητά σου :p
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
4,115
Αν θες πάντως να είσαι πιο ρετρό και να "δέσει" το όλο εγχείρημα, μπορείς να αλλάξεις και την καρέκλα του γραφείου σου σε κάτι τέτοιο:

PC_station_chair_Retro.jpg

ΟΚ, μετά θα χρειαστείς ορθοπεδικό, αλλά λεπτομέρειες... :Ρ
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,877

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,779
οι περισσότεροι δεν έχουμε περάσει σε 4.0 βέβαια ακόμα. Οπότε "marked safe" ξέρω εγώ.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,707
Το 4.0 decades όμως είναι εδώ με μεσαλγίες, μπισκοτραγανά γόνατα και νιτριγλυκεριδικούς κοιλιακούς.
 
Top Bottom