What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Έρχονται και άλλα Playstation games σε PC

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Εδώ και αρκετό καιρό υπήρχαν πληροφορίες που ανέφεραν ότι η Sony θα συνέχιζε την μεταφορά των first-party games της σε PC μετά την πρώτη απόπειρα με το Horizon: Zero Dawn. Πλέον υπάρχει επίσημη επιβεβαίωση από τον επικεφαλής του Playstation, Jim Ryan, ο οποίος σε συνέντευξή του στο GQ ανέφερε ότι η μεταφορά των παιχνιδιών σε PC θα συνεχιστεί με μια σειρά τίτλων, με πρώτο το zombie action game Days Gone την άνοιξη.




Days Gone is coming to PC this spring, along with a "whole slate" of PlayStation games PlayStation’s Jim Ryan: ‘We’re making a completely new VR format for PS5’ pic.twitter.com/Pz5FS7maot— Wario64 (@Wario64) February 23, 2021




Όπως φαίνεται λοιπόν το “πείραμα” του Horizon Zero Dawn PC στέφθηκε με επιτυχία και οι PC gamers...

Continue reading...
 
Last edited by a moderator:

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,510
Αν και το Days Gone δεν είναι κάτι τρομερό (απλώς ένα αρκετά καλό open-world zombie game), αναμφισβήτητα πρόκειται για μια πολύ καλή εξέλιξη.

Και ναι. Το Horizon Zero Dawn ήταν παιχνιδάρα.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,887
Γιατί ναι ρε sony, ένα ακόμα ζομποπαιχνιδο το χρειαζόμασταν..
Αλλά ξέχασα οι δικές σου τζενερίλες μιρίζουν άγιο μύρο

ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΤΟ ΒLOODBOURNE ΡΕ ΚΑΝΑΓΙΕΣ? ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΤΟ LAST GUARDIAN?
Αφού το κοινό της δεν εκτιμά αυτά τα παιχνίδια, γιατί συνεχίζουν να τα κρατάνε κλειδωμένα ρε π... μου; Έστω ένα dreams με steam workshop να δούμε διαμάντια από την κοινότητα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Γιατί ναι ρε sony, ένα ακόμα ζομποπαιχνιδο το χρειαζόμασταν..
Αλλά ξέχασα οι δικές σου τζενερίλες μιρίζουν άγιο μύρο

ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΤΟ ΒLOODBOURNE ΡΕ ΚΑΝΑΓΙΕΣ? ΠΟΥ ΕΙΝΑ ΤΟ LAST GUARDIAN?
Αφού το κοινό της δεν εκτιμά αυτά τα παιχνίδια, γιατί συνεχίζουν να τα κρατάνε κλειδωμένα ρε π... μου; Έστω ένα dreams με steam workshop να δούμε διαμάντια από την κοινότητα.

Υπομονή, όλα θα έρθουν. Τα Horizon και Days Gone είναι πρώτα στη λίστα γιατί είναι πιο εύκολο να μεταφερθούν. Horizon λόγω της Decima Engine που ήταν ήδη PC ready λόγω Death Stranding και Days Gone λόγω Unreal Engine.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Δεν θα δείτε ποτέ παιχνίδια της Sony σε PC
To Horizon είναι ένα πείραμα, δε σημαίνει ότι θα βγουν και άλλα
Μπορεί να κυκλοφορούν σε PC αλλά με καθυστέρηση <--------- Βρίσκεστε εδώ
Μπορεί να κυκλοφορούν ταυτόχρονα αλλά είναι καλύτερα σε Playstation
Προτείνετέ μου ένα καλό PC για gaming
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Υπομονή, όλα θα έρθουν. Τα Horizon και Days Gone είναι πρώτα στη λίστα γιατί είναι πιο εύκολο να μεταφερθούν. Horizon λόγω της Decima Engine που ήταν ήδη PC ready λόγω Death Stranding και Days Gone λόγω Unreal Engine.
Και πάλι αισιόδοξο σε κόβω, το bloodrorne π.χ. είχε κυκλοφορήσει πριν το horizon και ακόμα δεν βλέπω τίποτα στον ορίζοντα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Και πάλι αισιόδοξο σε κόβω, το bloodrorne π.χ. είχε κυκλοφορήσει πριν το horizon και ακόμα δεν βλέπω τίποτα στον ορίζοντα.

Δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες, μην ανησυχείς.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Ε να σου πω μόνο οταν τα κάνει ο Τράγκας μου αρέσουν αυτά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Ε να σου πω μόνο οταν τα κάνει ο Τράγκας μου αρέσουν αυτά.

Ο τράγκας όμως δεν επιβεβαιώνεται, εγώ ότι σας είπα βγήκε. Δεν θα το ανέφερα καθόλου αν δεν θεωρούσα την πληροφορία αξιόπιστη.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Το πιο διασκεδαστικό της όλης φάσης είναι οι κωλοτούμπες των Sony fanboys, αρκετοί εκ των οποίων έγραφαν τότε "άσε τι λένε οι κριτικοί, μια χαρά είναι το Days Gone, από τα πιο ωραία open-world EXCLUSIVES της γενιάς, προσωπικά το πλατίνιασα και περιμένω το επόμενο AAA της γκοτομάνας Sony".
Τώρα που έσκασε το νέο για την έλευση σε PC μορφάζουν ειρωνικά σε στυλ, "καλά πώς κάνετε έτσι ρε κακομοίρηδες για ένα μέτριο ζομποπαίχνιδο;" ή "αν ήταν κανένα παιχνίδι της προκοπής σε σας θα το έδινε η Sony νομίζετε;".

Δεν λέω ότι το Days Gone είναι κανένα κρυφό GOTY, τη νοοτροπία σχολιάζω. Αντίστοιχα, (ότ)αν ανακοινωθούν π.χ. God of War και Bloodborne θα πούνε "λολ μπράβο, θα τα παίξετε με πέντε χρόνια καθυστέρηση, ουάου" ενώ είναι οι ίδιοι που κάνουν κρα για τις αναβαθμισμένες εκδόσεις των παιχνιδιών αυτών σε PS5.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Το πιο διασκεδαστικό της όλης φάσης είναι οι κωλοτούμπες των Sony fanboys
κλασσικα πραγματα. τα ιδια λεγανε και για το bayonetta οταν εγινε nintendo exclusive.
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Εντάξει και στα δικά μας χωράφια γίνεται αυτό, πόσες φορές έχεις ακούσει για κονσολοπαίχνιδα κονσολοχειρισμό κλπ; Όταν έρχεται όμως δεν λέει κανένας τι να την κάνουμε την casual γλίτσα ολοι τα υποδέχονται θερμά (και ας μην τα παίξουν ούτε οι μισοί)
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Εντάξει και στα δικά μας χωράφια γίνεται αυτό, πόσες φορές έχεις ακούσει για κονσολοπαίχνιδα κονσολοχειρισμό κλπ; Όταν έρχεται όμως δεν λέει κανένας τι να την κάνουμε την casual γλίτσα ολοι τα υποδέχονται θερμά (και ας μην τα παίξουν ούτε οι μισοί)
μονο εν μερη δικιο. εχει διαφορα το να κραζεις μονο τον χειρισμο και το ui αλλα σε γενικες γραμμες να πιστευεις οτι ειναι καλο γκειμ και αλλο ενα γκειμ που το εξυμνουσαν ξαφνικα να λενε οτι ηταν μια μετριαντζα (αυτο εγινε με το bayonetta)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Εντάξει και στα δικά μας χωράφια γίνεται αυτό, πόσες φορές έχεις ακούσει για κονσολοπαίχνιδα κονσολοχειρισμό κλπ; Όταν έρχεται όμως δεν λέει κανένας τι να την κάνουμε την casual γλίτσα ολοι τα υποδέχονται θερμά (και ας μην τα παίξουν ούτε οι μισοί)

Όλα καλοδεχούμενα είναι, και οι κονσολογλίτσες έχουν το κοινό τους!
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
μονο εν μερη δικιο. εχει διαφορα το να κραζεις μονο τον χειρισμο και το ui αλλα σε γενικες γραμμες να πιστευεις οτι ειναι καλο γκειμ και αλλο ενα γκειμ που το εξυμνουσαν ξαφνικα να λενε οτι ηταν μια μετριαντζα (αυτο εγινε με το bayonetta)
Γενικά το εννοώ αν και αυτό το φαινόμενο είναι ποιο έντονο μεταξύ κονσολάδων. Θα βρεθούν και 1-2 pcαδες να πουν "καλό αλλά δεν αγοράζω κονσόλα για αυτό" στις κονσόλες μπορεί να βγάλει ο άλλος την χολή του ας πούμε για το Demons Souls και λίγα χρόνια μετά να γίνει σκληρός φαν του Dark Souls, συμβαίνουν αυτά :giggle:
Το bayonetta πάντως που ανέφερες είναι λίγο μετριάτζα και πολύ ποζεριά και το λέω απο το πρώτο οπου κάποια στιγμή το παράτησα (ηθελα να πω την κακία μου και εγώ)
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,255
Γενικά το εννοώ αν και αυτό το φαινόμενο είναι ποιο έντονο μεταξύ κονσολάδων. Θα βρεθούν και 1-2 pcαδες να πουν "καλό αλλά δεν αγοράζω κονσόλα για αυτό" στις κονσόλες μπορεί να βγάλει ο άλλος την χολή του ας πούμε για το Demons Souls και λίγα χρόνια μετά να γίνει σκληρός φαν του Dark Souls, συμβαίνουν αυτά :giggle:

Η αλήθεια είναι πως το κόστος παίζει ρόλο, π.χ. το Forza Horizon 4 είναι πολύ καλό παιχνίδι αλλά δεν θα αγόραζα κονσόλα για να το παίξω. το buy-in που απαιτείται προτιμώ να το δώσω σε software και όχι σε μια συσκευή που στην πραγματικότητα δεν χρειάζομαι εφόσον έχω PC.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Το bayonetta πάντως που ανέφερες είναι λίγο μετριάτζα και πολύ ποζεριά και το λέω απο το πρώτο οπου κάποια στιγμή το παράτησα (ηθελα να πω την κακία μου και εγώ)

Like για το απίστευτα υπερτιμημένο Bayonetta, χαίρομαι που δεν είμαι ο μόνος.
Γενικά πάντα υπάρχει μια τάση όσα δεν φτάνει ο καθένας να τα κάνει κρεμαστάρια, απλά οι fans της Sony νομίζω έχουν μαύρη ζώνη στη συγκεκριμένη δραστηριότητα, την οποία πάντως τροφοδοτούν εν μέρει και τα μεγάλα outlets.
 
Top Bottom