What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

ROBOCOP: ROGUE CITY

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
Οι Πολωνοί δημιουργοί της Teyon είναι αναμφίβολα μύστες των ταινιών δράσης των 80s τις οποίες λάτρεψε κάθε σοβαρός άνθρωπος στη ζωή του, και έχουν επιχειρήσει συνειδητά να μεταφέρουν τη δράση των ταινιών αυτών στο format ενός PC game. Κάνοντας την αρχή πίσω στο 2014 με το Rail Shooter RAMBO: THE VIDEO GAME (το οποίο παίζει …

See full article...
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,428
Το terminator resisatance που ειναι το προηγουμενο παιχνιδι τους και το επαιξα περσι ηταν παιχνιδαρα οποτε σιγουρα και το robocop θα ειναι πολυ καλο. Βλεπω εχει παρει καλες κριτικες. Αλλα θα το παιξω αργοτερα γιατι ξεκινησα το wanted dead χτες και αυτο βγαινει αυριο.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
613
Ωραίο το ριβιού και στάθηκε μάλιστα αφορμή για να ψάξω το Ράμπο Βιντεο Γκέιμ. Βέβαια στα κλειδάδικα είναι ακόμα στα 12€ περίπου, οπότε έφαγε ξανά άκυρο. Κάποια στιγμή στο 2ευρο θα το πάρω.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αν θυμάμαι καλά, κυκλοφορεί βίντεο με τα παιδιά του site (ο Μάνος; ) να παίζει Ράμπο σε ένα video game marathon. Προτού ο κος Στέφανος του αρπάξει το χειριστήριο για να προσπαθεί να πιάσει αμάξια με την γλώσσα μιας κατσίκας για περίπου 45 λεπτά.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
Η ιστορία (ή μάλλον εποποιία, δεδομένου πως κράτησε περίπου 19μιση ημέρες η όλη προσπάθειά του) του Μποράτσου με την κατσίκα και το αμάξι του κάγκουρα είναι ίσως από τις ενδοξότερες στιγμές στην ιστορία του σάιτ.
 

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,529
Όταν πέσει η τιμή του στα τάρταρα σίγουρα θα τιμηθεί! Σαν λάτρης των ταινιών εκείνων δεν θα μπορούσε να γίνει αλλιώς! Θα γούσταρα όμως τρελά να ακολουθούσε τα γεγονότα της πρώτης ταινίας. Η σκηνή του θανάτου του Μέρφι και του άλλου που πέφτει μες στα χημικά και βγαίνει με σάρκες λιωμένες είναι από κείνες που μου έχουν μείνει χαραγμένες εδώ και δεκαετίες!
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
Το Steel Mill όπου συνέβησαν τα γεγονότα του πρώτου game το επισκέπτεσαι πάντως στο πλαίσιο του storyline.

20231027153200_1.jpg


Νιώθω σφίξιμο στο στομάχι και μόνο που βλέπω τις εικόνες ffs
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Γκουνελιόν, ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.

Το 'χα για άβυσσο και πέταμα και το κείμενό σου με σπρώχνει σε σχεδόν άμεση αγορά.

Για τα δύο χρόνια εφιαλτών ακρωτηριασμού που έβλεπα μετά τη σκηνή εκτέλεσης του Μέρφι ρε γαμώτο.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,536
Και'γω θα το τσιμπήσω σε κάποια προσφορά, σίγουρα.

Εν τω μεταξύ, δεν υπάρχει περίπτωση να ξεχάσω ποτέ το soundtrack ΕΚΕΙΝΗΣ της 8bit έκδοσης...

 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,689
Είναι τεράστιο nostalgia trip το παιχνίδι, σε φάση σκέφτομαι να ρίξω ακόμα ένα playthrough στο καπάκι όχι απαραίτητα για να κάνω διαφορετικές επιλογές στα quest αλλά απλά για να ξαναδώ τις τοποθεσίες και να ξανακούσω τις ατάκες του Peter Weller για ένα 20ωράκι.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Ζώρζ, τί ΕΠΟΣ το Ρόμποκοπ της Ocean. Αγνότατο jank και έριχνα ατελείωτες ώρες στον άθλιο 8088 μου με τη CGA του, μαθαίνοντας μεθοδικά κάθε πίξελ προκειμένου να καταφέρω στο τέλος και να ρίξω τον 'πολύ' ED-209.

#ΤίποταΔεΖουνΟιΝέοι #ΤόποΣτοΓήρας
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,343
Ζώρζ, τί ΕΠΟΣ το Ρόμποκοπ της Ocean. Αγνότατο jank και έριχνα ατελείωτες ώρες στον άθλιο 8088 μου με τη CGA του, μαθαίνοντας μεθοδικά κάθε πίξελ προκειμένου να καταφέρω στο τέλος και να ρίξω τον 'πολύ' ED-209.

#ΤίποταΔεΖουνΟιΝέοι #ΤόποΣτοΓήρας

Και σένα σε κορόιδεψαν και πήρες Schneider PC αντί για Amiga ??
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Κάπταιν παίζει ΟΝΤΩΣ να ήταν Schneider. Μαύρο κουτί όμως και θυμάμαι τότε διαφημιζόταν ως 'υπερπροσφορά' στις 99.000 δραχμές.

[EDIT] Με πρίζωσες και το έψαξα κανονικά, σκαλίζοντας εγκεφαλικές στοιβάδες από χρόνια απανθρακωμένες. Sinclair ήταν τελικά, το μαύρο -το κουτί, ε!- :


Θυμάμαι ακόμη πως όταν πανηγυρίζαμε που είχαμε επιτέλους το ΚΑΛΟ με τα Χελωνιντζάκια (sic) -όχι το σάπιο του NES που δεν είχες ιδέα πού ήσουν και τί έκανες τη μισή ώρα- πέταγε μαύρη οθόνη μετά την πρώτη πίστα, γιατί τα βασικά 512KB μνήμης δεν έφταναν για να φορτώσει τις υπόλοιπες. Προφανώς στήσαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκστρατεία γκρίνιας με τον αδερφό μου, προκειμένου ο μπαμπάκας να μας αναβαθμίσει στα χλιδάτα και πολυπόθητα 640KB.

Όταν είδαμε δεύτερη πίστα Χελωνιντζακίων, προφανώς κάηκε το Μπερναμπέου.

Γαμώτο. Πανέμορφα μιναρονιάτα. Και τώρα μου 'χουν ασούμ απς και Ροπλόξ και αηδίες και όλα παίζουν παντού. Τσκ.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,343
Κάπταιν παίζει ΟΝΤΩΣ να ήταν Schneider. Μαύρο κουτί όμως και θυμάμαι τότε διαφημιζόταν ως 'υπερπροσφορά' στις 99.000 δραχμές.

[EDIT] Με πρίζωσες και το έψαξα κανονικά, σκαλίζοντας εγκεφαλικές στοιβάδες από χρόνια απανθρακωμένες. Sinclair ήταν τελικά, το μαύρο -το κουτί, ε!- :


Θυμάμαι ακόμη πως όταν πανηγυρίζαμε που είχαμε επιτέλους το ΚΑΛΟ με τα Χελωνιντζάκια (sic) -όχι το σάπιο του NES που δεν είχες ιδέα πού ήσουν και τί έκανες τη μισή ώρα- πέταγε μαύρη οθόνη μετά την πρώτη πίστα, γιατί τα βασικά 512KB μνήμης δεν έφταναν για να φορτώσει τις υπόλοιπες. Προφανώς στήσαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ εκστρατεία γκρίνιας με τον αδερφό μου, προκειμένου ο μπαμπάκας να μας αναβαθμίσει στα χλιδάτα και πολυπόθητα 640KB.

Όταν είδαμε δεύτερη πίστα Χελωνιντζακίων, προφανώς κάηκε το Μπερναμπέου.

Γαμώτο. Πανέμορφα μιναρονιάτα. Και τώρα μου 'χουν ασούμ απς και Ροπλόξ και αηδίες και όλα παίζουν παντού. Τσκ.

DERAIL MODE ON

ΑΣΧΕΤO ΜΕ ΤΟ ROBOCOP: ROGUE CITY

OLD MEN RUMBLINGS!!!!!

grumpy-old.gif


YOU HAVE BEEN WARNED!!!!!!

Πλάκα πλάκα αν το έχεις ακόμα, είναι καρά συλλεκτικό!!! Έψαχνα από περιέργεια για Olivetti Prodest PC1 και οι τιμές τους έχουν πάει στο θεό!!

Στο μεταξύ, εγώ είχα Α500 και ένας φίλος μου Schneider PC. Αλλά o αθεόφοβος πήγε και του κοπάνησε μια VGA και με κορόϊδευε μετά που δεν μπορούσα να παιξω την νέα έκδοση του Space Quest!!

DERAIL MODE OFF
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,538
Επιτέλους αξιώθηκα να το παίξω. Τί ομορφιά, τί έπος, τί αγνή 80'ς καλτίλα. Όσα ονειρευόμουν παίζοντας το jank-fest της Ocean, ήρθε να μου τα δώκει τούτο 'δω, με φουλ σένιο αμπαλάζ.


Γεροντοβάλσαμο γλυκό, εύγε Γκουνελιόν που το παίνεψες ως του έπρεπε.
 
Top Bottom