What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars Discussion Thread

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,646


Still a better story than the prequels.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,646
Όλα σχετικά είναι στη ζωή, τα είχε πει και ο φίλος μου ο Αλβέρτος. Ακόμα και το Plan 9 From Outer Space μπορεί να φαντάζει "όχι τόσο χάλια" αν συγκριθεί με τα sequels, αλλά αυτό το γεγονός δεν το καθιστά ξαφνικά καλή ταινία.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Ρε μλκ Χάντερ. Κάνεις που κάνεις το κόπο να ντυθείς αγρότης πρόσφυγας (μπας και δε πέσει πιστολίδι), βγάλε τη γμμν κορδέλα του Ράμπο και το κομάντο μέηκ-απ!:ROFLMAO:
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,646
Το The Bad Batch το είδε/βλέπει κανένας? Πώς σας φάνηκε?

Είδα το πρώτο επεισόδιο μόνο, αλλά μου φάνηκε κάπως... προβλέψιμο να το πω? Υποτονικό? "Μια απ'τα ίδια"? Νιώθω πως δεν έχω την παραμικρή όρεξη να δω τι γίνεται μετά.

ΥΓ. Crosshair did nothing wrong.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Το The Bad Batch το είδε/βλέπει κανένας? Πώς σας φάνηκε?

Είδα το πρώτο επεισόδιο μόνο, αλλά μου φάνηκε κάπως... προβλέψιμο να το πω? Υποτονικό? "Μια απ'τα ίδια"? Νιώθω πως δεν έχω την παραμικρή όρεξη να δω τι γίνεται μετά.

ΥΓ. Crosshair did nothing wrong.

Δεν το βλέπω ως ένδειξη διαμαρτυρίας γιατί έσπρωξε πιο πίσω το Loki.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889


Τι λε βρε παιδί μου; Ποιός να το φανταζόταν; Μήπως να κάνει κι ένα TedTalk για να μοιραστεί απλόχερα την σοφία που συγκέντρωσε;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Εγώ πιστεύω ότι είχε σχέδιο. "Θα αντιγράψω το A New Hope, μετά θα αντιγράψω το Empire Strikes Back, στο τέλος θα αντιγράψω το Return of the Jedi".
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,179
Μετά από 5 επεισόδια star wars Bad Batch πιστεύω ότι ο Filoni έχει βαλθεί να καλύψει όλα τα νοηματικα κενά των prequel. Στα μονοπατια των clone wars και rebels.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,438

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,826

Τόσο μεγάλη αποτυχία το Eternals?

Καλά, δεν φταίει η τύπισσα αλλά αυτοί που της την ανάθεσαν.
Και εμένα αν μου δώσεις μερικά εκατομμύρια να σκηνοθετήσω action blockbuster ενώ το καλύτερο που έχω κάνει είναι μια ταινία, που για να την δει mainstream θεατής, πρέπει να έχει πάρει ψυχοφαρμακα ενώ τον έχουν με ορό με οπιουχο διάλυμα, δεν θα πω όχι.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική την επέλεξαν. Η αποτυχία ήταν το φυσιολογικό αποτέλεσμα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,438
Καλά, δεν φταίει η τύπισσα αλλά αυτοί που της την ανάθεσαν.
Και εμένα αν μου δώσεις μερικά εκατομμύρια να σκηνοθετήσω action blockbuster ενώ το καλύτερο που έχω κάνει είναι μια ταινία, που για να την δει mainstream θεατής, πρέπει να έχει πάρει ψυχοφαρμακα ενώ τον έχουν με ορό με οπιουχο διάλυμα, δεν θα πω όχι.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική την επέλεξαν. Η αποτυχία ήταν το φυσιολογικό αποτέλεσμα.
ήθελαν να το παίξουν ψαγμένοι
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Πίσω από τι;

Χρονικά πίσω από το Star Wars. Η Marvel είναι η ναυαρχίδα της Disney και καλά θα κάνουν να το καταλάβουν οι μπούληδες του Star Wars. Δεν φτάνει που ο Θεός Feige καταδέχεται να κάνει μια ταινία Star Wars μπας και δουν λίγο χαρά στα σκέλια τους μετά τους Jar Jar Abrams και Ruin Johnson, έχουν το θράσος να ζητάνε και προνομιακή μεταχείριση.
 
Top Bottom