What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars Discussion Thread

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Δεν είδα να ποστάρετε κανένα σοβαρό παράπονο άρα το μόνο λογικό συμπέρασμα είναι ότι η Disney θριάμβευσε και είστε όλοι haters

Αφου η kara αποχωρησε απο την συζητηση, θα τα πω σε εσενα.
Η Disney ειναι ο καρκινος της ψυχαγωγιας. Χρυσαφι πιανει, κοκκινο τηλεφωνο γινεται. Μια χαρα πουλανε και αυτα.
Σημαντικο για το θεμα haters. Σχεδον ολοι, γενιες και γενιες τωρα, μεγαλωνουν με προτροπη να αγκαλιασουν και να αγαπησουν την Disney.
Αυτοι που δεν την αγκαλιασαν, δεν ειναι haters.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,343
Αφου η kara αποχωρησε απο την συζητηση, θα τα πω σε εσενα.
Η Disney ειναι ο καρκινος της ψυχαγωγιας. Χρυσαφι πιανει, κοκκινο τηλεφωνο γινεται. Μια χαρα πουλανε και αυτα.
Σημαντικο για το θεμα haters. Σχεδον ολοι, γενιες και γενιες τωρα, μεγαλωνουν με προτροπη να αγκαλιασουν και να αγαπησουν την Disney.
Αυτοι που δεν την αγκαλιασαν, δεν ειναι haters.

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Εφτασε η στιγμη μιας παραδοξης, σεντονατης αλλα και παντελονατης εξομολογησης, Μπορει να ξεφευγω σε κοντινους γαλαξιες απο το θεμα αλλα εχω σχετικο επιλογο.
Τον παλιο καιρο που η ΕΡΤ ηταν ορθοδοξα σοσιαλιστικη, Ολα τα κινουμενα σχεδια ηταν μικι μαου για παιδια. Λαθος.
Εβαζαν αβερτα Tex Avery, ο οποιος ηταν οχι μονο ακαταλληλος για παιδια αλλα στην εποχη μας θα ηταν συνεχεια στα social media δικαστηρια καθως και στα πραγματικα δικαστηρια.

013-The-Shooting-of-Dan-Mc-Goo-avi-snapshot-00-45-2022-05-23-17-36-15.jpg

Αλλα ηταν και 70 χρονια μπροστα, καθοτι ειχε αρσενικους χαρακτηρες να δινουν παθιασμενα φιλια.
010-Happy-Go-Nutty-avi-snapshot-01-40-2022-05-23-17-30-08.jpg

Και σε αντιθεση με την Disney, ο θανατος ειναι κατι για να γελας, ακομα και με τα πτωματα στην ντουλαπα.
005-Who-Killed-Who-avi-snapshot-04-52-2022-05-23-17-14-33.jpg

Ο Tex Avery ειναι αυτος που δημιουργησε τον λυκο, με την σημερινη εννοια

004-Red-Hot-Riding-Hood-avi-snapshot-03-47-2022-05-23-17-05-13.jpg
Επειδη εμφανιστηκαν γκρινιες απο το yt, μπορει να μην παιξει το video.



Εαν δεν παιξει ή παιζει "βαριεμαι να το δω". Ενα κλασσικο disney ζωακι, χαριτωμενο και ευχαριστο, τρωει ξυλο απο εναν ασχημομουτσουνο σκιουρο που δεν γουσταρει Disney.

Ειναι ο ανθρωπος που αν και σατυριζε την Disney, αυτη τον αντεγραψε. Δεν ειναι μονο αυτη η σκηνη αλλα εχει μερικες οπου σατυριζει την Disney πχ παιζει το κλασσικο disney σκηνικο απο τα παλια, με ενα ελαφι που πινει νερο απο την λιμνη.

Τωρα που τελειωσε το μινι βιογραφικο του και αφου ηπια λιγο νερο στην μνημη του.

Το γελιο που εκανα ως πιτσιρικι με την δουλεια του, ηταν τετοιο ωστε απο ενα σημειο και μετα ξενερωνα οταν η τηλεοραση εδειχνε Disney.
Εβλεπα αυτες τις χαριτωμενιες με αλλο ματι., ξενερωμενο.
Εγινα καλυτερος ανθρωπος και μπηκα σε διαδικασιες να σκεφτομαι out of the box.
Δεν εγινα βιαιος και ουτε σεξιστης λυκος, αφου ο λυκος ειναι ο κακος του επεισοδιου.

Οι υπολοιποι, η πλεμπα, που μαθαινει τα παιδια της τοσες δεκαετιες να λατρευουν το σημα της Disney, Ειχε ως αποτελεσμα οι απογονοι τους να ψηφιζουν σημερα τον μητσοτακη. και τον Τραμπ.
Χαρη σε αυτη την νοοτροπια, η Disney εγινε ο κολοσσος της ψυχαγωγιας. Οτι πατατα και αν βγαλουν, ο κοσμος θα την φαει ή θα περιμενει την επομενη παραγωγη. Λειτουργει στην κυριολεξια σαν καρκινος της ψυχαγωγιας. και μεγας δηλητηριαστης παιδικων εγκεφαλων.

Οτι αγοραζει, το καταστρεφει για να βγαλει περισσοτερο χρημα. Ακομα περιμενετε να δειτε Star wars σειρα της προκοπης. οχι επειδη ειναι Disney αλλα επειδη ειναι star wars.
Καποτε, ο Κορκολης ηταν μεγαλη φιρμα και μετα εφαγε κραξιμο και χαθηκε στην σκονη του παρελθοντος. στα τσακιδια.
Ευελπιστω οτι το ιδιο θα γινει και με την Disney, Θα πηδηξει κατι που δεν πρεπει,
Αν δεν κοπει η φορα της Disney, θα ζησουμε μεγαλες καταστροφες στην ψυχαγωγια. Η ζημια που εχει γινει εως τωρα, ειναι ηδη μεγαλη γιατι εχουν στρωσει και τον δρομο με τις μετριοτητες τους που ειναι ευπεπτες για τον κοινο εγκεφαλισκο των πελατων της.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,390
Αλλη επικη στιγμη στη σειρα.
το δεύτερο screenshot από ποιο strategy είναι; Φαίνεται παλιούλι λίγο, αλλά θα το τσέκαρα.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Kenobi επ 4

Αισθητά καλύτερο από το προηγούμενο. Μου αρέσει το γεγονός πως υπάρχει διπλός πράκτορας μες την empire, ενδιαφέρουσα προοπτική

Κατά τ'αλλα αν κάνεις μονταζ swap την ενήλικη Leia με την 10χρονη και κρατήσεις τους διαλόγους κανείς δε θα καταλάβει διαφορά.

Edit +1 για το crossover με το Jedi Fallen Order
 
Last edited:

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,622
Δηλαδή στο επεισόδιο 4 του Κενόμπι η Αυτοκρατορία είχε στο μπουντρούμι της ένα όργανο βασανιστηρίων σε μέγεθος παιδιού?
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Hellion Ναι! Δεν είδες και το άλλο youngling που είχαν στο υπόγειο παγιδευμένο σε fruit ζελέ? Η Leia δεν ήταν η πρώτη που πέρασε από την καρέκλα
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Ακόμα ένα επεισόδιο άρπα-κόλλα. Πάλι γεμάτο γελοίες συμβάσεις και ευκολίες, αλλά τουλάχιστον είχε μπόλικο Kenobi σε action mode, που στην τελική αυτό περίμενα να δω από τη σειρά.
Κατά τα άλλα, οι μόνιμες παθογένειες παραμένουν: ερασιτεχνικού επιπέδου σκηνοθεσία/σκηνικά, μετριότατη η ερμηνεία της Reva, κι ένας Kenobi ενοχλητικά υποτονικός/καταθλιπτικός. Νομίζω βαριέται και ο ΜακΓκρεγκορ λίγο με το άθλιο σενάριο που του έχουν γράψει.
Α και να μην ξεχνιόμαστε, τρομερός ο Hayden ως τώρα, ε; Χαλάλι το hype για την μεγάλη επιστροφή :rolleyes:
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Κατά τα άλλα, οι μόνιμες παθογένειες παραμένουν: ερασιτεχνικού επιπέδου σκηνοθεσία/σκηνικά, μετριότατη η ερμηνεία της Reva, κι ο Kenobi ενοχλητικά υποτονικός/καταθλιπτικός. Νομίζω βαριέται και ο ΜακΓκρεγκορ λίγο με το άθλιο σενάριο που του έχουν γράψει.
Ισως, Ο Lucas



Σε γενικες γραμμες, με εξαιρεση το RQ, πολλοι δεν μασανε τα λογια τους για την σειρα.

Bob B: Disney recipe for success: 1. Centered around child actors 2. Unlikable cast that can't act 3. Lazy writing and bad action scenes 4. Childish dialogues 5. "Fan service" The only good thing about this series is that is so short... thank god. Lets get through this one and forget it like the rest of Disney Star Wars production.
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095


Στο FB έχουν πολύ μεγαλύτερο βίντεο (2,30) δυστυχώς δεν το έχουν στο Youtube

 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
εγω τλκ ακομα δεν καταλαβα. η σειρα ειναι καλη η κακη? μετα rise of the skywalker δεν εχω δει κατι περι star wars να πω την αληθεια εκτος απο clone wars που το λατρευω. και εδω ειμαι σε φαση βλεπω καποιους να λενε για αθλιο καποιοι να λενε οτι ειναι διασκεδαστικο. τλκ τι ειναι?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,454
Θα σε ενημερωσω συντομα, με την σφραγιδα γνησιοτητας του κουνελου.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,524
εγω τλκ ακομα δεν καταλαβα. η σειρα ειναι καλη η κακη? μετα rise of the skywalker δεν εχω δει κατι περι star wars να πω την αληθεια εκτος απο clone wars που το λατρευω. και εδω ειμαι σε φαση βλεπω καποιους να λενε για αθλιο καποιοι να λενε οτι ειναι διασκεδαστικο. τλκ τι ειναι?
Αν τη δεις σαν παιδικη σειρα η οποια επρεπε να προβαλεται στο Star ή στο Juniors' TV Κυριακη πρωΐ, θα περασεις τελεια.

Αν τωρα πας να τη δεις ως ενηλικη σοβαρη σειρα, θα απογοητευτεις.

Απο εμενα τελος, μεχρι τα μισα του 4ου εφτασα. Αν ειναι να δω παρωδια, υπαρχει η αυθεντικη Space Balls.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
εγω τλκ ακομα δεν καταλαβα. η σειρα ειναι καλη η κακη? μετα rise of the skywalker δεν εχω δει κατι περι star wars να πω την αληθεια εκτος απο clone wars που το λατρευω. και εδω ειμαι σε φαση βλεπω καποιους να λενε για αθλιο καποιοι να λενε οτι ειναι διασκεδαστικο. τλκ τι ειναι?

Δες την και πες μας. Μέχρι στιγμής έχοντας δει 4/6 επ συμφωνώ περισσότερο με τον Κώστα θα την άλεγα αχρείαστη (όχι άθλια). Αυτό μου αρέσει περισσότερο είναι πως χορταίνουμε Jedi Fallen Order και θα είμαστε πανέτοιμοι για το Jedi Survivor.

Από σειρές SW μέχρι στιγμής το Mandalorian αξίζει, το Boba Fett είναι τελείως skip εκτός από 2 επ όπου είδαμε τη συνέχεια του Mandalorian. To Kenobi μέχρι στιγμής δεν έχει προσφέρει κάτι, στον κόσμο, στους χαρ/ρες, γενικά.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,533
Μόλις είδα διαφήμιση από ένα ηλεκτρικό της VW με χαρακτήρες από Star Wars και είναι με διαφορά το καλύτερο τηλεοπτικό προϊόν από δαύτους εδώ και καιρό
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Mεχρι εκει καλο ειταν. Στερεοφωνικο βιντεο, ΤΗΧ ενισχυτη. Μετα απο εκατο ταινιες και πεντακοσιες σειρες, παστιτσιο ειναι οπως λεει κι ο Λελος. Δεν πα να τοχει φτιαξει κι ο Σκαρμουτσος, αν καταναλωνεται καθημερινα κατανταει φασολι μπλουμ
 

Attachments

  • STAR WARS.jpg
    STAR WARS.jpg
    104.8 KB · Views: 2
Last edited:

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,533
Mεχρι εκει καλο ειταν. Στερεοφωνικο βιντεο, ΤΗΧ ενισχυτη. Μετα απο εκατο ταινιες και πεντακοσιες σειρες, παστιτσιο ειναι οπως λεει κι ο Λελος. Δεν πα να τοχει φτιαξει κι ο Σκαρμουτσος, αν καταναλωνεται καθημερινα καρανταει φασολι μπλουμ
Έπρεπε να προσεγγίσουν το lore με αγάπη και σεβασμό όπως έκανε ο Favreau με το Mandalorian. Μια καλή ιστορία πάντα ξεχωρίζει ακόμα και αν υπάρχουν άλλα προβλήματα και το OWK δεν την έχει. Η όλη φάση δείχνει πολύ άρπα κόλλα δουλειά, αδικαιολογητο για το μέγεθος της Disney
 
Top Bottom