What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars Discussion Thread

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Κάποιος ακούγεται σαν μπαρμπαδιά :unsure:
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

Ναύαρχε ΠΟΝΆΣ??11!!1

picard-broken.gif
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Star Wars Visions. 9 αυτοτελή επεισοδιάκια 15 λεπτών μέσο όρο από ιαπωνικά στούντιο, κάποια καλύτερα, κάποια χειρότερα, ανάλογα με το γούστο του καθενός, αλλά το καθένα με τον χαρακτήρα του. Καλό σφηνάκι ήταν, το προτείνω. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα animations του Star Wars αξίζουν περισσότερο από οτιδήποτε άλλο (ταινίες σειρές κτλ).
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
τα καλυτερα star wars για εμενα ειναι ξεκαθαρα τα clone wars (καπως λιγοτερο τα rebels και γενικα τα animated που εχουν βγει) και τα kotor. μετα κανω πως δεν το ξερω το franchise.
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
735
Star Wars Visions. 9 αυτοτελή επεισοδιάκια 15 λεπτών μέσο όρο από ιαπωνικά στούντιο, κάποια καλύτερα, κάποια χειρότερα, ανάλογα με το γούστο του καθενός, αλλά το καθένα με τον χαρακτήρα του. Καλό σφηνάκι ήταν, το προτείνω. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι τα animations του Star Wars αξίζουν περισσότερο από οτιδήποτε άλλο (ταινίες σειρές κτλ).
Δυστυχώς εξαρχής σαν concept για μένα ήταν ψιλο-fail. Καλύτερα να είχαν προσπαθήσει να κάνουν μια αυτοτελής σειρά με 24 τουλάχιστον επεισόδια. Κάποια ήταν καλά ως πολύ καλά αλλά τα περισσότερο ήταν μέτρια προς και κακά και πάρα πολύ σύντομα (λες και έκαναν αγγαρεία).

Περισσότερη "διασκέδαση" τράβηξα με το να προσπαθώ να μαντεύω από το στυλ "ποίο studio που έκανε τη τάδε γνωστή σείρά έκανε το Χ επεισόδιο" παρά από τη σειρά στο σύνολο της. Λες και ήταν οντισιόν για επερχόμενο μεγάλο main project - παραγωγή της Disney.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Μπορεί να έχω πάθει Star Wars fatigue δεν ξέρω. Είδα το Boba Fett και το βρήκα τελείως αδιάφορο, μάλιστα προχώρησα και αρκετές σκηνές που έπαιζαν ξύλο/κυνηγιόντουσαν. Μόνο τα επισόδεια με τον Mandalorian μου άρεσαν 😟

Περιμένω τώρα χωρίς ανυπομονησία το Obi-Wan Kenobi και ελπίζω να δω κάτι καλό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Είδα το Boba Fett και το βρήκα τελείως αδιάφορο, μάλιστα προχώρησα και αρκετές σκηνές που έπαιζαν ξύλο/κυνηγιόντουσαν. Μόνο τα επισόδεια με τον Mandalorian μου άρεσαν 😟

Αυτό είναι τυπική αντίδραση νομίζω, κι εγώ το ίδιο αισθάνθηκα κι ας μην έχω πάθει SW fatigue.

Χεστήκαμε για τους Tusken Raiders δλδ, σόρρι κιόλα. Και για τους Power Rangers με τις διαστημικές τσόπερ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Και μόνο που ξέρουμε τι θα γίνει στο τέλος λόγω των ταινιών προφανώς, ίσως χάνεται μεγάλο μέρος του σασπένς.

Αλλά, διάβολε. :love:

Ewan McGregor confirmed for undead.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Μόλις χτες πήρα χαμπάρι το trailer, και μπορώ να πω ότι δεν έχω ξανανιώσει τόσο hype στη ζωή μου από τότε που είχα ανακαλύψει ότι το Gothic 2 είχε στη Γερμανία expansion με καινούρια περιοχή.
To Kenobi θα είναι ότι πιο Star Wars έχει βγει τα τελευταία χρόνια, ειδικά για εμάς τα 90s kids που μεγαλώσαμε με 1-2-3 αντί 4-5-6.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
Εμένα με προβληματίζει το γεγονός ότι η σειρά ήταν πιο σκοτεινή και περιείχε και άλλους γνωστούς χαρακτήρες, όπως ο Darth Maul και ο Luke Skywalker.

Όμως αυτό δεν άρεσε στους ιθύνοντες της Disney και πραγματοποιήθηκε ένα... creative overhaul (χοχοχο), συνεπώς αρκετά πράγματα άλλαξαν από το αρχικό πλάνο.

Οπότε, μικρό καλάθι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Εμένα με προβληματίζει το γεγονός ότι η σειρά ήταν πιο σκοτεινή και περιείχε και άλλους γνωστούς χαρακτήρες, όπως ο Darth Maul και ο Luke Skywalker.

Όμως αυτό δεν άρεσε στους ιθύνοντες της Disney και πραγματοποιήθηκε ένα... creative overhaul (χοχοχο), συνεπώς αρκετά πράγματα άλλαξαν από το αρχικό πλάνο.

Οπότε, μικρό καλάθι.
πως θα μπορούσε να έχει αυτούς τους χαρακτήρες με βάση το timeline; ότι και καλά ξεκινάει πριν το Phantom Menace και τελειώνει λίγο πριν το a new hope?
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Ο Maul είναι canonically ζωντανός ακόμα και μετά από τα γενονότα του Revenge of the Sith και τελικά πεθαίνει από το χέρι του Obi-Wan στον Tatooine, πριν το A New Hope.
Η μονομαχία τους συμβαίνει στη σειρά Rebels και μπορείς να δεις το κλιπάκι στο YouTube (το προτείνω, είναι εξαιρετικά καλογυρισμένη). Αν οι φήμες ισχύουν, φαντάζομαι ότι θα βλέπαμε μια live-action αναπαράστασή της στην επερχόμενη σειρά αλλά τελικά το μετάνιωσαν.
 
Last edited:

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
@Sephir Θυμαμαι να διαβαζω πως επρεπε να ξαναγραψουν την ιστορια του Kenobi γιατι εμοιαζε πολυ με το Mandalorian. O Obi Wan προστατευε τον νεαρο Luke. Κι εκατσαν και την ξαναγυρισαν και πηγαν πισω το release.

Προσωπικα δεν θελω να ξανασχοληθουμε ουτε με τον Maul ουτε με τον Palpatine. Το συμπαν μπορει αν δεν μπορει να φτιαξει νεους ενδιαφεροντες εχθρους και ξεχαρβαλωνει τα φαντασματα τους ακομα ας το κλεισουμε το μαγαζι.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
@kara Να σου πω την αλήθεια, ουδόλως με απασχολεί αν θα έχει Luke Skywalker ή Darth Maul. Δεν είμαι λάτρης των φαντασμάτων (εκτός από τους Ghost - ωραία μπάντα).

Αυτό που με ενοχλεί είναι οι παρεμβάσεις στο αρχικό όραμα των ανθρώπων που το έγραψαν, προκειμένου να γίνει πιο "προσιτό". Τώρα αν η ιστορία έμοιαζε με του Mandalorian, δεν το ξέρω. Οι πρόσφατες ταινίες όμως με έχουν κάνει πολύ καχύποπτο στις... δημιουργικές αναθεωρήσεις της Disney.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εμενα με εχει κουρασει το star wars, οχι ο τιτλος αλλα αυτοι που κινουν τα νηματα του τιτλου. Ειναι απο αυτους που πανε σε μερακλιδικη ψαροταβερνα, διπλα στο κυμα, και παραγγελνουν παστιτσιο. Ωραιο το παστιτσιο αλλα δεν εχει τις αφροδισιακες ιδιοτητες του θαλασσινου.
Το γουσταρεις το παστιτσιο αλλα δεν στελνει το αιμα εκει που πρεπει οπως ενα ερωτικο θαλασσινο.
Και με απλα λογια, δεν σε γκαβλωνει οπως παλια.
Το star wars εχει καταντησει ενα παστιτσιο που στο σερβιρουν με παραλλαγες. Μια με την μπεσαμελ στον πατο. μια με την μπεσαμελ στην μεση, μια με τον κιμα στην επιφανεια κτλ. Αλλαζει ο σερβιτορος και οχι παντα αλλα καθε φορα,πανω στο πιατο εχει ξαπλωσει ενα κομματι πατσισιο.
οπως και να το σερβιρουν, το γεγονος ειναι οτι θα φας παστιτσιο και αυτο που αλλαζει ειναι οτι καποιες φορες δεν πετυχαινει η συνταγη του.
Ακομα και με καλυτερη συνταγη, παλι παστιτσιο θα φας.


Υπαρχει ενα universe που προσφερει πλουσιο μενου αλλα ας μεινουμε στο παστιτσιο, το παστιτσιο κανει και για πρωινο.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Εμενα με εχει κουρασει το star wars, οχι ο τιτλος αλλα αυτοι που κινουν τα νηματα του τιτλου. Ειναι απο αυτους που πανε σε μερακλιδικη ψαροταβερνα, διπλα στο κυμα, και παραγγελνουν παστιτσιο. Ωραιο το παστιτσιο αλλα δεν εχει τις αφροδισιακες ιδιοτητες του θαλασσινου.
Το γουσταρεις το παστιτσιο αλλα δεν στελνει το αιμα εκει που πρεπει οπως ενα ερωτικο θαλασσινο.
Και με απλα λογια, δεν σε γκαβλωνει οπως παλια.
Το star wars εχει καταντησει ενα παστιτσιο που στο σερβιρουν με παραλλαγες. Μια με την μπεσαμελ στον πατο. μια με την μπεσαμελ στην μεση, μια με τον κιμα στην επιφανεια κτλ. Αλλαζει ο σερβιτορος και οχι παντα αλλα καθε φορα,πανω στο πιατο εχει ξαπλωσει ενα κομματι πατσισιο.
οπως και να το σερβιρουν, το γεγονος ειναι οτι θα φας παστιτσιο και αυτο που αλλαζει ειναι οτι καποιες φορες δεν πετυχαινει η συνταγη του.
Ακομα και με καλυτερη συνταγη, παλι παστιτσιο θα φας.


Υπαρχει ενα universe που προσφερει πλουσιο μενου αλλα ας μεινουμε στο παστιτσιο, το παστιτσιο κανει και για πρωινο.
Αυτό που περιγράφεις είναι ολόκληρος ο super hero κινηματογράφος, όχι μόνο το Star Wars
Μην πω ολόκληρο το blockbuster Hollywood
 
Top Bottom