What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Star Wars: Jedi Fallen Order

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,512
https://ragequit.gr/news/item/jedi-fallen-order-first-gameplay-trailer/

Μπόλικο Uncharted, λίγο Force Unleashed και μια υποψία Sekiro. Σε καλό δρόμο είναι, χωρίς να σκίζουμε και τα ρούχα μας.

 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Ωραίο.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Συμφωνώ, αν και η Force Unleashed μεριά μου φάνηκε πιο έντονη από την Uncharted. Όμορφο γενικά, γούσταρα με τα animations και καλό και το σύστημα μάχης, αν και απ΄αυτά που δείξανε αρκετά πιο forgiving από τα παιχνίδια της From. Επίσης 4.34 το πως χρησιμοποιεί το
force pull του Jedi
και το γυρνάει υπέρ του, dayuum...
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Ωραίο ήταν και το άλλο που πυροβολάει ένας και τον κάνει pull στο trajectory της βολής που είχε ρίξει.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Και σε μένα μου άρεσε αρκετά όλο το gameplay και ο κόσμος του. Λέτε να είναι μια από τις σπάνιες περιπτώσεις πουη η ΕΑ θα βγάλει ένα καλό game. Για μένα όσα έιδα είναι αγορά day 1.
Τώρα για γραφικά που αρκετοί λένε ότι τα είδαν χάλια μην ξεχνάμε ότι είναι alpha έκδοση και θα περάσει μέχρι την τελική έκδοση το φινίρισμα του.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
https://www.gameinformer.com/feature/2019/06/08/the-true-power-of-the-force
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ειναι χαλια τα γραφικα και οχι ανταξια ενος τερατος σαν το δικο μου. Ειναι λες και καποια παιχνιδια τα κανουν επιτηδες ετσι ωστε να μπορουν να τρεξουν σε αρχαια pc. Το ειδαμε προσφατα αυτο με παιχνιδια οπως darksiders 3  και RAGE2 που ναι μεν ειναι παιχνιδαρες αλλα τα γραφικα τους ακομα και σε max 1440p δεν βλεπονται.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
https://www.pcgamer.com/star-wars-jedi-fallen-order-release-date/">Star Wars Jedi: Fallen Order: Gameplay, release date and everything we know

Μερικά ενδιαφέροντα σημεία

-There won't be a light side/dark side choice system

- Νot an open world game, but it'll feature 'combat, exploration and puzzle-solving'

-Your ship serves as a hub, and healing works like Dark Souls

Each planet will have a landing zone for your ship where you can rest up, save your game, and craft upgrades, and upgrade Cal's abilities. There are also save points in the world, but using these will respawn minor enemies in the area, much like Dark Souls' bonfires do.

Your healing abilities are also similar to Dark Souls. Your loyal droid has a set number of healing canisters that are replenished at save points. As you gather resources you can upgrade the number of canisters the droid can carry.

 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Δηλαδη θα το κανουν πιο δυσκολο αφου η ενεργεια δεν αναπληρωνεται απλα με το να κρυβεσαι πισω απο τοιχους οπως στο battlefront2 αλλα θα πρεπει να ψαχνεις για canisters/medkits. Και  θα το σωζεις εσυ μονο σε συγκεκριμενα σημεια δεν θα κανει autosave? Φαινεται πως θα ειναι το πιο καλυτερο star wars της ea! Ετσι πρεπει να ειναι ολα της τα star wars απο εδω και περα. Μονο single player με πολλη δραση !
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
https://youtu.be/ITZbqgJeBhk

Όμορφα πράγματα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,565
#ΔενΞεχνώ

https://youtu.be/nfcAHfDuNzw
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
φοβερο. Λενε οτι η Disney αναγκασε την ea να μειωσει τη βια για αυτο δεν θα κοβουμε κομματια τους εχθρους και δεν θα εχει  πολυ αιμα αλλα εχουμε το Doom eternal γι αυτο που βγαινει 1 εβδομαδα μετα.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Πολυ καλο το παιχνιδι 1 εβδομαδα και 2 μερες που το εχω ξεκινησει. Εχει δραση αλλα και εξερευνηση και στο medium ειναι πιο δυσκολο απο αλλα παιχνιδια στο hard. Εξαιρετικα γραφικα σε Epic 1440p(max settings) 30-40 fps . Παει πολυ καλα σε πωλησεις καθως μεχρι την Πεμπτη το βραδυ ειχε πουλησει ενα εκατομυριο συμφωνα με το steam spy! Ενα παιχνιδι που πρεπει ολοι να παιξουμε!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Πολυ καλο το παιχνιδι 1 εβδομαδα και 2 μερες που το εχω ξεκινησει. Εχει δραση αλλα και εξερευνηση και στο medium ειναι πιο δυσκολο απο αλλα παιχνιδια στο hard. Εξαιρετικα γραφικα σε Epic 1440p(max settings) 30-40 fps . Παει πολυ καλα σε πωλησεις καθως μεχρι την Πεμπτη το βραδυ ειχε πουλησει ενα εκατομυριο συμφωνα με το steam spy! Ενα παιχνιδι που πρεπει ολοι να παιξουμε!

Θα το παίξω και εγώ. Δεν με νοιάζει γενικά το Star Wars αλλά respawn + singleplayer + darksoulsοειδές = αγορά.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το παιχνίδι θερίζει απλά. Έχει ορισμένα αναμενόμενα ζητήματα, αλλά τίποτα συγκλονιστικό. Τα υπόλοιπα στο review.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Το animation τού main character όταν περπατάει με χαλάει κάπως. Μικρό ζήτημα, αλλά με τόσο περπάτημα θα μπορούσαν να είχαν φτιάξει κάτι πιο ρεαλιστικό. Και όταν έρχεσαι και από red dead η διαφορά κάνει μπαμ. Δεν κάνω σύγκριση και ειδικά με παιχνίδι που δεν έχω παίξει ακόμα, αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται περίεργη.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Το animation τού main character όταν περπατάει με χαλάει κάπως. Μικρό ζήτημα, αλλά με τόσο περπάτημα θα μπορούσαν να είχαν φτιάξει κάτι πιο ρεαλιστικό. Και όταν έρχεσαι και από red dead η διαφορά κάνει μπαμ. Δεν κάνω σύγκριση και ειδικά με παιχνίδι που δεν έχω παίξει ακόμα, αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται περίεργη.

Για κάποιο λόγο η ΕΑ χτίζει παράδοση πρωταγωνιστών που περπατούν σαν χεσμένοι.

AdcE66.gif
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Και προσπαθούσα να βρω τι μου θυμίζει. Εντάξει, δεν είναι σε αυτό το βαθμό, αλλά από εκεί θα' χει πάρει τις βάσεις.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Το παιχνίδι δεν θα μπορούσε να ήταν τίποτες λιγότερο πέρα από εξαιρετικό! Ξέρετε γιατι;
Γιατί έχει Avellone!1!1!1!!!
 
Top Bottom