What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

STAR WARS: SQUADRONS

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το TIE Fighter της LucasArts είναι μία σταθερή παρουσία στη λίστα με τα Top-5 αγαπημένα μου games. Μπορεί να περνάνε τα χρόνια, μπορεί να κυκλοφορούν παιχνιδάρες στο ενδιάμεσο, όμως λίγα πράγματα μπορούν να συγκριθούν με εκείνη την αίσθηση του να πιλοτάρεις το TIE Defender ή το Missile Boat σου και να καταδιώκεις τους εχθρούς της Αυτοκρατορίας, είτε αυτοί είναι οι σιχαμεροί Επαναστάτες είτε λοιποί γλοιώδεις προδότες και λιποτάκτες. Το παραπάνω γεγονός συνετέλεσε καθοριστικά στο να γίνει πραγματικά δυσβάσταχτη η αναμονή μέχρι να κυκλοφορήσει επιτέλους ένα σύγχρονο, “καθαρόαιμο” Star Wars space sim (πάνε πάνω από 20 χρόνια από την κυκλοφορία του X-Wing Alliance!). Τα αίτια αυτής της 20ετούς λειψυδρίας δεν είναι της παρούσης να αναλυθούν – αλλά όπως και να έχει, η αναμονή έμελλε να τερματιστεί αισίως τον Ιούνη που μας πέρασε, με την ανακοίνωση του Star Wars: Squadrons από την...

Continue reading...
 
Last edited:

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Παρότι ήδη το έχω ξεκινήσει, συγκινήθηκα με το review!! Για τους φίλους των παλιών X-Wing/TIE Fighter, αυτός ο τίτλος αγοράζεται ΤΩΡΑ, και όχι σε sale παρά την mp κατεύθυνση και τα όποια προβλήματα του!!

Πάντως μετά την solo campaign προτίθομαι να παίξω και ένα fleet battle με Α.Ι.
 

Crusader

Gelatinous Cube
Joined
Dec 12, 2012
Messages
101
Παρότι ήδη το έχω ξεκινήσει, συγκινήθηκα με το review!! Για τους φίλους των παλιών X-Wing/TIE Fighter, αυτός ο τίτλος αγοράζεται ΤΩΡΑ, και όχι σε sale παρά την mp κατεύθυνση και τα όποια προβλήματα του!!

Πάντως μετά την solo campaign προτίθομαι να παίξω και ένα fleet battle με Α.Ι.
Συμφωνώ, προσωπικά το είχα προπαραγγείλει πολύ πριν κυκλοφορήσει. Το παιχνίδι αξίζει την υποστήριξή μας για να υποστηρίξουν το franchise.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Τέλειωσα την Campaign. Πολύ ωραία, μεγάλη κλιμάκωση στο τέλος, ενδιαφέροντα objectives. Η εναλλαγή μεταξύ Empire-Rebels ήταν πάρα πολύ καλή, είχε φάση να κερδίσεις με τους μεν και στα καπάκια να περνάς σε αντεπίθεση με τους δε από μειονεκτική θέση. Οι χάρτες του ο ένας πιο όμορφος από τον άλλο, σαν πίνακες ζωγραφικής απίστευτα χρώματα. Έπαιξα το πρώτο μισό με gamepad και το δεύτερο μισό με HOTAS, the way it's meant to be played (με χαμηλομένη δυσκολία εννοείται). Άντεξα και κάπου 3 λεπτά σε VR στην αρχή.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Να το και το update μας

sws-november-content-drop-16x9.jpg.adapt.crop16x9.1455w.jpg


 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Ισχύει επομένως πως έχουν ακόμα ομάδα που εργάζεται πάνω στο περιεχόμενό του, και πως τα "τΟ πΑΙχΝιΔι ΕιΝαΙ πΛηΡεΣ" που έλεγαν ήταν καθαρά PR talk.

Ελπίζω να κυκλοφορήσουν και κανένα extra mode για το Multiplayer, ή, ακόμα καλύτερα, πλήρες expansion που συνεχάει την ιστορία. Αρκεί να μην εκλάβουν την επιθυμία για expansion ως "ααα τελικά ΘΕΛΕΤΕ DLC ε? ΛΟΛ".
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Δεν είχαν πει ότι δεν θα προσθέσουν τίποτα άλλο;
Όχι τίποτα άλλο, χάνουν πωλήσεις έτσι, καλή ώρα εγώ πχ.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ναι είχαν πει πως αυτό ήταν το περιέχομενο και πως η ομάδα δουλεύει σε άλλο παιχνίδι.
Και μετά έβλαλαν το update. Άντε βγάλε άκρη.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Το βλέπω σε έκπτωση και με γαργαλάει το χέρι μου υπερβολικά, αλλά ξέρω ότι έτσι και διατηρήσει τον κόσμο του και κολλήσω με άλλο ένα Multi, μπορώ να πάω και να διαγράψω το 2020 resulution, που πάει ήδη κατά διαόλου.
Απο την άλλη είναι xwing.....
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
για όποιον σέβεται τον εαυτό του ως gamer θα πρέπει να δείτε asap το game σε vr. Είναι ανεπανάληπτη εμπειρία.
 
Top Bottom