What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

STARFIELD development thread: Το sci-fi έπος του George Lucas του gaming

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Φαίνεται να είναι το ιδανικό Bethesda game για μένα, το περιμένω πως και πως.

Κι εγώ μια από τα ίδια. Είναι το παιχνίδι που περιμένω πιο πολύ για φέτος.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Απο τα 3 παιχνιδια που θα βγαλει φετος η bethesds(ghost wire toyko και Red fall) το starfield θα ειναι το χειροτερο. Και σιγουρα θα βγει σε αθλια κατασταση με πολλα προβληματα οπως τα death loop και dishonored επισης της bethesda και αυτα! Για να μην πω οτι μπορει να συναγωνιζεται και το cyberpunk 2077 για χειροτερο παιχνιδι της χρονιας. Το καλυτερο θα ειναι το Ghost wire tokyo εννοειται επειδη ειναι απο Ιαπωνικο studio την Tango Gameworks του φιλου μυο Shinji Mikami.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
@shredder Να ερθεις του χρονου απο εδω να σπασεις το ροδι. Δεν εχω σπασει ποτε τιποτα και θελω να μαθω πως ειναι.
Εχω πεσει με το αυτοκινητο αφρεναριστος σε χαραδρα, εχω τσακιστει με μοτοσυκλετες x αρκετες φορες, εχω πηδηξει απο spiderman υψη και αλλα φρικιαστικα που δεν με εμαθαν που ειναι το ΚΑΤ. Μαλλον εισαι ο ανθρωπος μου.

Αυτο που εχω μαθει απο την gaming ιστορια ειναι οτι τα παιχνιδια ειναι σαν την γκομενα που εβγαλες μεθυσμενος.
Πρεπει να το γευτεις με την αγνοια της απληστιας και την επομενη μερα, με καθαρο μυαλο, να κανεις τα κουμαντα σου.
Αυτο σημαινει οτι η γκομενα μπορει να εχει πολλα προβληματα αλλα σε περιπτωσεις, αυτο δεν εχει καμια σημασια.
Τιποτα απο ολα αυτα δεν εχει σημασια
Δεν εχει σημασια και η προελευση. Πιστευω οτι εαν καποιος σου ελεγε, πριν την ελευση του witcher, οτι θα επαιζες Πολωνεζικο παιχνιδι, θα του φυσαγες ριγανη στα ματια.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Με βάση το πόσο καιρό το αναπτύσουν και την μυστικότητα που κρατούν γύρω από αυτό, φαίνεται να θέλουν να δώσουν στο κοινό όντως κάτι καλό, μακριά από τις τσαπατσουλιές της τελευταίας 5-7 ετίας αλλά τα expectations παραμένουν meh για μένα.

Εγώ θέλω να δω το επόμενο TES τί φρούτο θα βγει. Εχει να αντιμετωπίσει Witcher και Elden Ring.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Εγώ θέλω να δω το επόμενο TES τί φρούτο θα βγει. Εχει να αντιμετωπίσει Witcher και Elden Ring.

Αυτό είναι πραγματικά μεγάλο ερώτημα. Θα αισθανθεί αυτή την πίεση η Bethesda για να αναβαθμίσει quests και γράψιμο ή θα θεωρήσει ότι αρκεί η ιδιαίτερη φύση των Elder Scrolls για να πετύχει τις πωλήσεις που θέλει;
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Με βάση το πόσο καιρό το αναπτύσουν και την μυστικότητα που κρατούν γύρω από αυτό, φαίνεται να θέλουν να δώσουν στο κοινό όντως κάτι καλό, μακριά από τις τσαπατσουλιές της τελευταίας 5-7 ετίας αλλά τα expectations παραμένουν meh για μένα.

Εγώ θέλω να δω το επόμενο TES τί φρούτο θα βγει. Εχει να αντιμετωπίσει Witcher και Elden Ring.
Το μόνο που έχει να αντιμετωπίσει είναι το Skyrim. Ενώ ήταν στο pick του το Witcher, έβγαζαν εκδόσεις definitive, ultra, anniversary, anniversary's anniversary και πούλαγαν τρέλα.
Οπότε ο μόνος ανταγωνισμός τους είναι το ίδιο τους το IP
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Το μόνο που έχει να αντιμετωπίσει είναι το Skyrim. Ενώ ήταν στο pick του το Witcher, έβγαζαν εκδόσεις definitive, ultra, anniversary, anniversary's anniversary και πούλαγαν τρέλα.
Οπότε ο μόνος ανταγωνισμός τους είναι το ίδιο τους το IP
εγώ πιστεύω ότι αυτά τα αγοράζει ο ίδιος ο Τοντ, μην σου πω τα χρέωνε και στην εταιρία. Κάτσε να δεις σε κανά χρόνο θα φτάσουν και σε αυτά οι λογιστές της MS. You heard it here first folks.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Έχω τα ίδια expectations που είχα για Skyrim: Περιμένω να είναι όμορφο, fun to play με τα physics και fun to mod. Οπότε για μένα είναι win-win, θα περάσω καλά.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Αυτό είναι πραγματικά μεγάλο ερώτημα. Θα αισθανθεί αυτή την πίεση η Bethesda για να αναβαθμίσει quests και γράψιμο ή θα θεωρήσει ότι αρκεί η ιδιαίτερη φύση των Elder Scrolls για να πετύχει τις πωλήσεις που θέλει;
Θα το γυρίσει σε κάνα Settlement Building Simulator του τύπου ´´στήσε το σπίτι σου εδώ όπως θες, πέτα και την imaginery waifu γυνάικα σου μέσα, και στα 5 μέτρα έχει μία random generated σπηλιά με random generated items και εχθρούς´´
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Έχω τα ίδια expectations που είχα για Skyrim: Περιμένω να είναι όμορφο, fun to play με τα physics και fun to mod. Οπότε για μένα είναι win-win, θα περάσω καλά.
Καλό rp, story και NPCs μην περιμένεις μόνο και δεν θα απογοητευτείς!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
"Είναι σαν να κάνεις μια συζήτηση και να προσπαθείς πράγματι να πείσεις κάποιον για κάτι", πρόσθεσε ο Todd Howard. "Το νέο σύστημα διαλόγων είναι σίγουρα ένα από τα πιο επιτυχημένα που είχαμε ποτέ."
:gap:
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Θα κορυφώνεται το main quest με διαγαλαξιακή μάχη, στην οποία θα παίρνουν μέρος δέκα πλοία γιατί τόσα μπορεί να σηκώσει η μηχανή γραφικών και θα λέμε μετά όλα καλά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Θα βάλουμε με mods αλλά εκατό, νο πρόμπλεμ.
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ας την κάνουν στο Star citizen. Δεν θα έχει κυκλοφορήσει μέχρι τότε? :p
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
εχουμε τοσα αλλα πολυ καλυτερα εκεινη την περιοδο οπως Sonic Frontiers Gotham Knights Hogards legacy Steel Rising αρα δεν πειραζει που δεν θα βγουν φετος red fall και starfield.

Αυτο που συμβαινει ειναι πως η Microsoft εχει νευριασει με την Bethesda μετα τις χαμηλες πωλησεις των Deagh Loop και Ghost wire tokyo το οποιο death loop βγηκε και με πολλα τεχνικα προβληματα σχεδον σαν Batman arkham knight και death cyberpuk 2077 αν κρινω απο τα οσα διαβαζα οταν κυκλοφορησε αρα λογικο ειναι να αποφασισε η microsoft να τα καθυστερησουν λιγο ετσι ωστε να τα δοκιμασαουν σε οσα το δυνατον περισσοτερα pc γινεται και να βγουν χωρις προβληματα .
 
Top Bottom