What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam Deck: To handheld της Valve

Status
Not open for further replies.

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,889
Καλά έχει ένα OLED 1080p στα 160!!! Κρίμα που δεν υπάρχει ούτε Steam Deck, ούτε φράγκο!!!
Oled 1080p στα 160;; Που ρε άνθρωπε;

edit: περιττό να πω ότι αρχικά κατάλαβα στα 160€ 🥳
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Oled 1080p στα 160;; Που ρε άνθρωπε;

edit: περιττό να πω ότι αρχικά κατάλαβα στα 160€ 🥳

Έχει όντως στο αμερικανικό amazon αλλά στο γερμανικό έχει 360 γιούρο :(

 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Καλή ανάλυση. Η διαφορά είναι όντως ότι το Z1 σχεδιάστηκε ως laptop chip ενώ το Van Gogh αρχικά το προόριζε η AMD για tablets και convertibles πριν το πάρει η Valve και προσθέσει τα δικά της customizations. Ένας από τους (πολλούς) λόγους που περιμένω πως και πως το Steam Deck 2 είναι ότι η Valve θα έχει την ευκαιρία να σχεδιάσει το chip του από την αρχή σε συνεργασία με την AMD και πιστεύω ότι θα είναι πύραυλος σε πολύ χαμηλά watts.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
γμ μου λείπουν 415,14€ ακόμα για την μεσαία έκδοση :p
 

mindraven

Hobgoblin Captain
Approval of the Admiral Order of Alucard
Joined
Jan 22, 2013
Messages
322
Έρχεται από Ολλανδία. Δεν κρατηθηκα, αφού δεν κατάφερα να πουλησω το μηχάνημα μου. Το αποφάσισα, το καλοκαίρι θα το περάσω όμορφα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Έρχεται από Ολλανδία. Δεν κρατηθηκα, αφού δεν κατάφερα να πουλησω το μηχάνημα μου. Το αποφάσισα, το καλοκαίρι θα το περάσω όμορφα.

Μεγειά! Όταν το πάρεις γράψε μερικές εντυπώσεις αν έχεις χρόνο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439
Άρχισα να βάζω στο steam wallet μικροποσά κάθε τόσο (+ τα τρελά φράγκα από τις κάρτες του steam), δεδομένου ότι έχω κάνει deal με τον εαυτό μου να μην αγοράσω τίποτα σε game μέχρι να παίξω κάτι από τα τελευταία που πήρα, θεωρώ ότι σιγά σιγά θα μαζέψω το ποσό που θέλει το deck.

Βέβαια δεν βιάζομαι, περιμένω το ΗΡ λαπτοπάκι για δουλειά που τραβάει και κανά παιχνιδάκι, ίσως να έχει βγει deck 2 μέχρι να μαζέψω ένα σεβαστό ποσό στο steam wallet (στοχεύω στην μεσαία έκδοση).
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Η Valve πουλάει πλέον και refurbished Steam Decks με σημαντική έκπτωση:


Τα refurbished είναι επισκευασμένα Steam Decks από επιστροφές. Σύμφωνα με την Valve οι συσκευές αυτές ενδέχεται να έχουν κάποια επιφανειακά αισθητικά ελαττώματα (π.χ. μικρές εκδορές) αλλά όσον αφορά στην λειτουργικότητα είναι ελεγμένα και καλύπτονται από πλήρη εγγύηση. Αν οι μελλοντικές εκπτώσεις θα ισχύουν και για αυτά τα μοντέλα τότε το φθηνό Steam Deck θα πέσει κοντά στα 300€ που θα ήταν μια σούπερ τιμή.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366


Το κοινό του Steam Deck δείχνει μια ξεκάθαρη τάση προς τα RPGs. Πιθανώς ο form factor να εξυπηρετεί τον κόσμο ώστε να ασχοληθεί με μεγάλα games.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,439


Το κοινό του Steam Deck δείχνει μια ξεκάθαρη τάση προς τα RPGs. Πιθανώς ο form factor να εξυπηρετεί τον κόσμο ώστε να ασχοληθεί με μεγάλα games.

πόσιμπολ, αν είχα το deck ίσως να ξεκίναγα πιο άνετα μεγάλα παιχνίδια που μέχρι να κάτσε στο pc, να δω, να κάνω να ράνω έχω σηκωθεί να πάω να πέσω στο κρεβάτι.
Ενώ με το deck θα ξεκίναγα και θα τελείωσαν στο κρεβάτι :p
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,366
Στο subreddit του Steam Deck πολύς κόσμος αναφέρει ότι το SteamOS (που έγινε πρόσφατα διαθέσιμο ως preview/beta) έφερε πολύ σημαντική βελτίωση στην απόδοση σε πολλά games. Η Valve κάνει πραγματικά σπουδαία δουλειά με το software.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom