What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam Deck: To handheld της Valve

Status
Not open for further replies.

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Πάλι ψεματάκια λες Σρε;; Βλέπεις πως σε κοιτάζει το άβαταρ μου;;;
Anyway, το Sonic 1 του Game Gear δεν είναι το ίδιο παιχνίδι με το Sonic 1 του Mega Drive, και το οποίο είναι αυτό που περιλαμβάνεται στη συλλογή Sonic Origins.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Και τι σου είπε?
Ειπε οτι εχει αρχισει να βλεπει τις σειρες sonic τωρα βλεπει την πρωτη του 1993 το Adventures of sonic the hedghegog και διαβαζει και τα κομικς sonic που βγαινουν καθε μηνα IDW Sonic the Hedgehog Issue 51
Αλλα δεν μου ειπε ποια παιχνιδια εχει παιξει μεχρι τωρα. Θα παιξει και το sonic Frontiers οταν βγει .
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Έπρεπε να του πάρεις το ηλεκτρονικό και να το πετάξεις στην θάλασσα... Αν σου την λέγανε οι γονείς του παιδιού σε φάση "ΠΧΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ?", τότες εσύ ψύχραιμα και ωραία θα τους έδινες να καταλάβουν πως έχουν να κάνουν με τον ΣΡΕΔΕΡ ΟΡΟΚΟΥΣΑΚΙ!
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Το steam deck και στην Ασία τώρα.


και ένα βιντεάκι όσο καταλαβαίνω οι πρώϊμες δοκιμές που κάνανε.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Το steam deck και στην Ασία τώρα.

Πολύ ωραία, έχω μεγάλη περιέργεια να δω πώς θα πάει στην Ιαπωνία. Θα είναι μεγάλη επιτυχία αν πιάσει εκεί, μιλάμε για την παραδοσιακή έδρα του console gaming.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,268
Πολύ ωραία, έχω μεγάλη περιέργεια να δω πώς θα πάει στην Ιαπωνία. Θα είναι μεγάλη επιτυχία αν πιάσει εκεί, μιλάμε για την παραδοσιακή έδρα του console gaming.
παραδοσιακή έδρα του τζαπανέζικου console gaming θες να πεις, χλωμό να δει φως.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
παραδοσιακή έδρα του τζαπανέζικου console gaming θες να πεις, χλωμό να δει φως.

Ναι αυτό ακριβώς εννοώ, γι' αυτό θα είναι τρομερή επιτυχία αν καταφέρει να πουλήσει.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Έπρεπε να του πάρεις το ηλεκτρονικό και να το πετάξεις στην θάλασσα... Αν σου την λέγανε οι γονείς του παιδιού σε φάση "ΠΧΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ?", τότες εσύ ψύχραιμα και ωραία θα τους έδινες να καταλάβουν πως έχουν να κάνουν με τον ΣΡΕΔΕΡ ΟΡΟΚΟΥΣΑΚΙ!
Αν ηταν μεγαλυτερος και δεν ηταν με τους γονεις του αυτο θα εκανα!
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Άρα οι γονείς του ήταν τα Χελωνονιντζάκια και φοβήθηκες μη σε δείρουν?
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Έχω μεγάλη περιέργεια για το πώς θα χειριστεί η Valve το θέμα των επόμενων εκδόσεων του Steam Deck. Αν η συσκευή ήταν άμεσα διαθέσιμη θα έλεγα ότι θα μπορούσε να βγάζει ένα ανανεωμένο μοντέλο π.χ. κάθε 2-3 χρόνια, αλλά από τη στιγμή που πολύς κόσμος περίμενε 1+ χρόνο για την παράδοση ενδεχομένως να χτυπήσει άσχημα ένα νέο Steam Deck του χρόνου. Ίσως τα 4-5 χρόνια να είναι ένα πιο λογικό διάστημα.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Έχω μεγάλη περιέργεια για το πώς θα χειριστεί η Valve το θέμα των επόμενων εκδόσεων του Steam Deck.
Την προσωπική μου άποψη την έχω πει αρκετές φορές. Η Valve έχει κάνει πολύ μεγάλη επένδυση στην συγκεκριμένη apu για την αλλάξει χωρίς εξαιρετικά ισχυρό κίνητρο. Να παίξει με μπαταρία/χειριστήρια/οθόνη σίγουρα αλλά την apu θα την κρατήσει για αρκετά χρόνια ως βάση για το handheld pc (επίσης για λόγους συνέπειας δεν πιστεύω να αλλάξει την διαρύθμιση για το χειριστήριο και την ανάλυση για την οθόνη). Για καινούργιες apu μόνο μέσω συνεργασίας με τρίτους..

edit:
γύρισα το βίντεο και ουσιαστικά το λέει. 7:30 (make improvements quickly in things that are not performance)

συμπτωματικά έχει ανεβάσει σχετικό βιντεάκι και το www.gamingonlinux.com
 
Last edited:

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Την προσωπική μου άποψη την έχω πει αρκετές φορές. Η Valve έχει κάνει πολύ μεγάλη επένδυση στην συγκεκριμένη apu για την αλλάξει χωρίς εξαιρετικά ισχυρό κίνητρο. Να παίξει με μπαταρία/χειριστήρια/οθόνη σίγουρα αλλά την apu θα την κρατήσει για αρκετά χρόνια ως βάση για το handheld pc (επίσης για λόγους συνέπειας δεν πιστεύω να αλλάξει την διαρύθμιση για το χειριστήριο και την ανάλυση για την οθόνη).

Αυτό θα ήθελα και εγώ. Π.χ. Steam Deck Mini, Steam Deck OLED όπως έκανε η Nintendo με το Switch, αλλά η APU θα ήθελα να παραμείνει σταθερή τουλάχιστον για μια πενταετία.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Τώρα είδα ότι έχει βγει καινούργια λίστα τοπ 10


Το vampire survivors μα τω θεώ είναι πάλι δεύτερο. Πρώτο αυτήν την φορά είναι το multiversus.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το vampire survivors μα τω θεώ είναι πάλι δεύτερο.
ms93avf8gzf51.png
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom