What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam Deck: To handheld της Valve

Status
Not open for further replies.

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
Το ένα εκατομμύριο είχε πρακτικά ανακοινωθεί ήδη στο kde dev talks

Το Steam Deck κέρδισε ένα βραβείο

Αλλά βλέπωντας το βίντεο φαίνεται ότι δεν είχε ανταγωνισμό. (αλλά το βίντεο έχει GabeN)


Και φυσικά κέρδισε βραβείο και το Vampire Survivors
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Η Valve θα κάνει Steam Deck giveaway κατά τη διάρκεια των Game Awards, κάντε register στο παρακάτω link:

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Μακάρι, αλλά νομίζω εξάντλησα την τύχη μου τις προάλλες που έχασα τον έλεγχο του αμαξιού στο βουνό και ΔΕΝ έπεσα στην χαράδρα :p

You need to have made a purchase on Steam between November 14, 2021 and November 14, 2022

Λέω πω ρε γμτ δεν πρέπει να έχω πάρει τίποτα, τσεκάρω history, 3 παιχνίδια... wtf backlog ρε φίλε...
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Καλή φάση αλλά πρέπει να είσαι λογκαρισμενος 8 το πρωί εργάσιμης :gap:
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Όσοι εγγραφούν για το giveaway παίρνουν και αυτό το emote:

09s8h9ccq73a1.gif
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261


Εντυπωσιακό εύρος ειδών και μεγέθους παιχνιδιών αλλά το Vampire Survivors ακλόνητο.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667


απλά μού άρεσε λιγάκι το βίντεο γιατί φαίνεται να έχει κάνει κάποιο homework ψάχνοντας ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
But that doesn’t mean Valve isn’t making progress — Griffais and Yang say it’s still actively working on support for Halo: The Master Chief Collection and Fall Guys, as just two examples. It expects them to both eventually be playable on the Steam Deck
Έχει ενδιαφέρον η ιστορία με το Fall Guys. Το παρατηρούσα στο Are We Anti-Cheat Yet?
Και για μια αιωνιότητα είχε κολλήσει στο "Planned". Μετά συνέβη, το έφτιαξαν και δούλευε (δεν χρειαζόταν workaround) αλλά αυτό κράτησε ελάχιστες μέρες. Μέσα στην βδομάδα πήγε στην Epic και το χάλασε. Όχι εντελώς τα αναγκαία για να δουλέψει υπάρχουν και έτσι είναι σε κατάσταση "Running" και "Requires workaround".

Για το Halo είμαι πρόθυμος να πιστέψω ότι υπάρχει ένα τεχνικό θέμα που παλεύουν, αλλά για το Fall Guys σίγουρα δεν είναι τεχνικό θέμα.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Έχει ενδιαφέρον η ιστορία με το Fall Guys. Το παρατηρούσα στο Are We Anti-Cheat Yet?
Και για μια αιωνιότητα είχε κολλήσει στο "Planned". Μετά συνέβη, το έφτιαξαν και δούλευε (δεν χρειαζόταν workaround) αλλά αυτό κράτησε ελάχιστες μέρες. Μέσα στην βδομάδα πήγε στην Epic και το χάλασε. Όχι εντελώς τα αναγκαία για να δουλέψει υπάρχουν και έτσι είναι σε κατάσταση "Running" και "Requires workaround".

Για το Halo είμαι πρόθυμος να πιστέψω ότι υπάρχει ένα τεχνικό θέμα που παλεύουν, αλλά για το Fall Guys σίγουρα δεν είναι τεχνικό θέμα.

Συμφωνώ, νομίζω ότι η Epic κάνει λαδιές,
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
θα στείλει άλλη μια γύρα λέει από decks, σε όσους το είδαν... να σας βράσω, δώστε 10 έστω σε όσους απλά έκαναν register...

Συνέντευξη στο The Verge με ανθρώπους της Valve για διάφορα θέματα σχετικά με το Steam Deck και όχι μόνο:


Αξίζει να την διαβάσετε, έχει πολύ ενδιαφέρουσες απαντήσεις.

Αν το steam controller βγει στα 50 όπως πριν μόλις βρήκα τι δώρο θα μου κάνει το @Tony Corvus με την 50άρα που έστειλε 💕
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
θα στείλει άλλη μια γύρα λέει από decks, σε όσους το είδαν... να σας βράσω, δώστε 10 έστω σε όσους απλά έκαναν register...



Αν το steam controller βγει στα 50 όπως πριν μόλις βρήκα τι δώρο θα μου κάνει το @Tony Corvus με την 50άρα που έστειλε 💕

Το Τόνυ;... Αμάν αμάν! Τι έγινε ρε παιδιά; Έχασα κάνα επεισόδιο;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
πως λέμε το τρολ; ε... αυτό. :p
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Ντροπή σας. Και 2 θα τρώγατε ισόβια μπαν στο ΡησετΕρα
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667


Για την απορία «αν αυτή δεν είναι μεγάλη αναβάθμιση ποια θα είναι;» εγώ θα έλεγα ειδοποιήστε με όταν επιτέλους αρχίσει να ρολλάρει ο πυρήνας.

Είδα κάτι αναφορές ότι υπήρξε πρόβλημα με την έκδοση 3.4.0 που διορθώθηκε γρήγορα με την έκδοση 3.4.1. Και απορώ (δεν αφορά την Valve, συμβαίνει σε όλους) πώς γίνεται αυτό; Είναι τόσο καιρό σε beta το χρησιμοποιεί τόσος κόσμος στο beta και παρόλα αυτά όταν βγαίνει έχει πρόβλημα;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Είδα κάτι αναφορές ότι υπήρξε πρόβλημα με την έκδοση 3.4.0 που διορθώθηκε γρήγορα με την έκδοση 3.4.1. Και απορώ (δεν αφορά την Valve, συμβαίνει σε όλους) πώς γίνεται αυτό; Είναι τόσο καιρό σε beta το χρησιμοποιεί τόσος κόσμος στο beta και παρόλα αυτά όταν βγαίνει έχει πρόβλημα;

Κάπου διάβασα ότι τελευταία στιγμή αποφάσισαν να βάλουν ένα feature απευθείας στο stable χωρίς να το τεστάρουν πρώτα στο beta. Δεν θα πρέπει να επαναληφθεί, το stable θα πρέπει να είναι πλήρως τεσταρισμένο ώστε να εγγυάται την καλύτερη δυνατή user experience.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom