What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam - O ναός του Γκέιμπ

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,609
Για του λόγου το αληθές, μια που είμαστε σε ρετρό mood.


Now CEO and co-founder of Epic, Tim Sweeney, has brought some clarity regarding his company's position when it comes to gaming platforms. He said that although more people now own a PC than at any other point in history, the PC is no longer suited as a gaming device because of the vast array of hardware present and because of the big performance differences between top end and low end computers.

He added: "Yesterday's PCs were for people that were working and later playing games, even if those games were lower-end ones. There will always be a market for casual games and online games like World of Warcraft. But at the end of the day, consoles have definitely left PC games behind."
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,953
Έλα ρε συ Adhan
Δεν ξέρω, τη θυμάμαι διαφορετική τη Glados στα Portal, αλλά βαβουροπατάτα σίγουρα όχι :p
Anyway, ωραία η αναπόληση αλλά περίμενα πιο υπερπαραγωγή, σε στυλ να πατάς κουμπάκι με χρονιά και να αλλάζει όλο το interface/skin του client αναλόγως (και γιατί όχι, να ξεπετάγονται πίσω τα κλασικά χακί loading παράθυρα με τη μπάρα να φορτώνει τρίωρα+ ως κινούμενα μέρη στο background). Μάλλον περίμενα πολλά και λογικά δύσκολα υλοποιήσιμο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,801
Δεν ξέρω, τη θυμάμαι διαφορετική τη Glados στα Portal, αλλά βαβουροπατάτα σίγουρα όχι :p
Anyway, ωραία η αναπόληση αλλά περίμενα πιο υπερπαραγωγή, σε στυλ να πατάς κουμπάκι με χρονιά και να αλλάζει όλο το interface/skin του client αναλόγως (και γιατί όχι, να ξεπετάγονται πίσω τα κλασικά χακί loading παράθυρα με τη μπάρα να φορτώνει τρίωρα+ ως κινούμενα μέρη στο background). Μάλλον περίμενα πολλά και λογικά δύσκολα υλοποιήσιμο.
Πάνε παίξε portal 2 για refresh μία :p ολόκληρο story είχαν στήσει σε αντίθεση με το σχετικά basic portal 1.

βασικά θα το βάλω και εγώ για refresh τώρα που το σκέφτομαι.
 

Borracho

Ancient Red Dragon
Joined
Nov 26, 2012
Messages
12,554
Ρε μέχρι κι εγώ θυμάμαι την Πατάτα GlaDOS που το Πόρταλ 2 το έπαιξα αργά για να δω γιατί παραληρούσαν τα χιπ γκικάκια. Νόστιμο ήταν, έκοψα και την πατάτα μετά την τηγάνισα, ωραία περάσαμε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,801
αυτό μας έλειπε, French fries simulator.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,713
Κατάφερα και άνοιξα PC χτες τα μεσάνυχτα μετά από μήνα. Πού είναι αυτό το recap?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,953
Κατάφερα και άνοιξα PC χτες τα μεσάνυχτα μετά από μήνα. Πού είναι αυτό το recap?
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,713
Thanks, γκαβός και έχασα το catch up στο thread.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,801
εμ βέβαια με τους πρασινοφρουρούς αυτά γίνονται.

Αλλά δεν φταίτε εσείς, φταίει η AMD. Σαν τον άλλον που λέει στο reddit "πήρα μια 7900ΧΤΧ και την έβαλα στο παλιό μου σύστημα, αλλά δεν είναι καλή, κλείνει και ο υπολογιστής κανά 2 φορές σε κατά διαστήματα, μπορεί να φταίει το τροφοδοτικό για αυτό, αλλά για τα προβλήματα της κάρτας δεν φταίει το τροφοδοτικό..."

Όχι προς θεού μάνα μου, γιατί να μην λειτουργεί τέλεια μια κάρτα που δεν έχει επαρκή τροφοδοσία από το τροφοδοτικό που έχεις καμιά 10αριά χρόνια;
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,894
Αν η καρτέλα για λίνουξ περιλαμβάνει και το Steam Deck μέσα, τότε ψιλοαναμενόμενο.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,778
Αν η καρτέλα για λίνουξ περιλαμβάνει και το Steam Deck μέσα, τότε ψιλοαναμενόμενο.
Το Steam Deck είναι η VANGOGH (και επίσης μόνο στο steam deck υπάρχει αυτή). Αν βγει τα υπόλοιπα πολλαπλασιάζονται με έναν συντελεστή 1.75, δεν αλλάζουν σειρά.
 
Last edited:

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
656
Θα είναι επίσης στην προνομιακή τιμή των 70€ όπως στο μπατλνετ ή θα κάνει κανα σκοντο ο χοντρός;
 
Top Bottom