What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Steam Year in Review 2023

Havanezos

Death Knight
Joined
Aug 3, 2013
Messages
2,529
α κάτσε μετράει και non steam games? γμτ... έπρεπε να έχω περάσει τα πάντα.

Το συγκεκριμένο (iRacing) το συνδέεις στο steam με χρήση κλειδιού που παράγεται από το site του παιχνιδιού, όχι σαν απλή συντόμευση όπως κάνεις στα άλλα. Κυρίως χρησιμεύει για να καταγράφεται ο χρόνος και για το Steam VR αν θυμάμαι καλά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,564
δεν εχω στημ και δεν ξερω πως μετραει και πως λειτουργει.
γι αυτο λυστε μου μια απορια του καψερού. βλεπω του τομμάς π.χ. μεσα σε μια χρονια 1.401 σεσιονς. πως γκενεν αυτο?
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,821
Με απλά λόγια, έπαιζε κάπου 4 sessions τη μέρα (με πρόλαβε ο GreatoldOne). Ξεκινούσε έστω το BG3. Έπαιζε λίγες ώρες, το άφηνε για να πιάσει το DD2 ή το Darktide. Μετά έκανε κάποια άλλη δραστηριότητα, διάλειμμα κλπκλπ. το βράδυ ξαναέμπαινε σε κάποιο από αυτά. Επίσης, μπορεί να έπαιζε ένα μόνο game για κάποιους μήνες αλλά με διαλείμματα μέσα στην μέρα αντί να για πολύρωρο, συνεχές session κοκ.
 

tommas

Half-Ogre
Joined
Dec 2, 2012
Messages
741
Βασικά άμα παίζεις κάποιο multiplayer τίτλο μαζεύεις πολλά sessions. Παίζεις 1-2 matchάκια μετά παίζεις κάποιο Single αργότερα πάλι παίζεις αλλό 1 match κ.ο.κ.

Λογικά το Steam δε θα καταλαβαίνει από crasharίσματα οπότε θα τα μετράει και αυτά ως "sessions".
 
Top Bottom