What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stellaris: Free-to-Play ως τις 17 Μαΐου

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Στις 9 Μαΐου συμπληρώθηκαν 4 χρόνια από την αρχική κυκλοφορία του Stellaris, του αστρικού Strategy έπους της Paradox Interactive. Το game έχει αλλάξει ριζικά από τότε ως σήμερα, κάτι που άλλωστε μπορεί να συμπεράνει και ο καθένας που διαβάζει τα review που έχουμε συγγράψει για το σύνολο των DLC και expansions του όλα αυτά τα χρόνια. Οι Σουηδοί δημιουργοί του, λοιπόν, αποφάσισαν να εορτάσουν το τετραετές διαστημικό ταξίδι του game, κυκλοφορώντας ένα εντυπωσιακό εορταστικό trailer, και ανακοινώνοντας πως το game είναι πλήρως free-to-play στο Steam, από σήμερα έως και τις 17 Μαΐου.









Οι εορτασμοί συνοδεύονται επίσης από ένα δωρεάν patch για το game, το οποίο βελτιώνει αισθητά πτυχές του οπτικού τομέα (όπως τα γραφικά για τα Nebulas και τα αστρικά Storms). Επίσης...

Continue reading...


 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Ομολογώ πώς ακόμα παλεύω να καταλάβω το νέο σύστημα διαχείρισης των πλανητών.. αλλά γενικά το παίγνιο έχει βελτιωθεί δραματικά!

Fun fact, παρακάτω ένα παλιό save (που paradoxically (see what I did there?!) δεν είναι σπασμένο) όπου είχα κάνει τα πρώτα βήματα της διαγαλαξιακής ρεϊκουικής αυτοκρατορίας.
7ZpXgB3.png
 

The Nameless One

Mind-flayer
Joined
Jun 16, 2015
Messages
1,813
Ομολογώ πώς ακόμα παλεύω να καταλάβω το νέο σύστημα διαχείρισης των πλανητών.. αλλά γενικά το παίγνιο έχει βελτιωθεί δραματικά!

Fun fact, παρακάτω ένα παλιό save (που paradoxically (see what I did there?!) δεν είναι σπασμένο) όπου είχα κάνει τα πρώτα βήματα της διαγαλαξιακής ρεϊκουικής αυτοκρατορίας.
7ZpXgB3.png
Και εμένα το νέο σύστημα δεν μου αρέσει ιδιαίτερα. Ζητούσε πολύ micromanagement του εργατικου δυναμικού προκειμένου να μπορείς να επικεντρωθείς σε ότι ήθελες να παράγει ο πλανήτης. Τουλάχιστον έτσι ήταν στο launch, δεν ξέρω εάν με patches έγινε πιο απλό
 

Ultimus

Umber Hulk
Joined
Nov 30, 2012
Messages
884
Ποιο απλό σίγουρα δεν έγινε αλλά προσωπικά το βρίσκω πιο ουσιώδες και ευέλικτο. Ίδωμεν, θέλει εξάσκηση και αυτό!
 

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Και εγώ αυτή την αλλαγή δε τη χώνεψα, πέρα απ το ότι μου άρεσε να οπτικοποιώ την επιφάνεια του πλανήτη σε tiles.
 
Top Bottom