What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Είχα δει ένα βίντεο του και έκανα αμέσως sub. Δεν έτυχε να δω άλλο αλλά σίγουρα θα τσεκαρω περισσότερα όταν μπορέσω.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
copilot.github.com




Για να πάρουμε μια εικόνα για το τι κάνει η "μαμά" (🤮) Microsoft απ'τη μέρα που αγόρασε το GitHub και ένα δείγμα της μεταμέλειας και αγάπης καθολικού ιερέα προς ανήλικο αγοράκι, που εσχάτως επιδεικνύει προς το FOSS.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,374
copilot.github.com




Για να πάρουμε μια εικόνα για το τι κάνει η "μαμά" (🤮) Microsoft απ'τη μέρα που αγόρασε το GitHub και ένα δείγμα της μεταμέλειας και αγάπης καθολικού ιερέα προς ανήλικο αγοράκι, που εσχάτως επιδεικνύει προς το FOSS.


Θα ήθελα λίγο περισσότερες πληροφορίες ως άτομο που δεν έχει γνώση του θέματος. Αν κατάλαβα σωστά, η Microsoft δημιούργησε ένα σύστημα ΑΙ που διάβασε τον ανοικτό κώδικα που είναι διαθέσιμος στο Github και μπορεί να "τραβήξει" ολόκληρα κομμάτια κώδικα ανάλογα με το τι θέλει να κάνει ο προγραμματιστής, και μετά το ενσωμάτωσε στο Visual Studio; Ο κώδικας που ανεβαίνει στο Github με ποιους όρους/άδεια διαδίδεται;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Αν παίξετε το κομμάτι από το opening scene του Blade 1 σε ταχύτητα 0.75 ακούγεται σαν το μακαρένα

 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Δυστηχως, αυτος ο καραγκιοζης αφησε μια κληρονομια μισους. προσωπικα δεν θα πηγαινα για κανενα λογο στο Κονγκο γιατι μπορει να παιξει θεμα. Οταν Αφρικανος σου λεει καλο ειναι να μην πας στο Κονγκο +μερικα κρατη ακομα, δεν στο λεει επειδη θελει να σε τρομαξει για τον χαβαλε. Σου υπενθυμιζει τι εγινε σε αυτα τα μερη. Αυτος ειναι και ο λογος που καποια αφρικανικα κρατη διωχνουν τους λευκους.
Δημιουργησε, οχι μονο αυτος, πολυ μεγαλο χασμα στο χρωμα του δερματος που υπαρχει εως τις μερες μας. Ελπιζω να τον εχουν βαλει σε εξτρα οδυνηρο καζανι στην κολαση.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Χαχα. Λέει σωστά πράγματα αλλά με έναν unintentionally κωμικό τρόπο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Ο Linus ειπε οτι δεν ειπε η κυβερνηση και οι φυλλαδες, απο τοτε που ξεκινησαν οι εμβολιασμο,ι ενω θα επρεπε να λεγονται καθημερινα ,ωστε να μην εχει λαβη ο καθε ηλιθιος. Με δωρο βενταλια για την παραλια με τον καθε εμβολιασμο, ακομα κι εγω μπαινω σε σκεψεις για το εμβολιο.
Μου αρεσε η επεμβαση του και η λογικη οτι η βλακεια δεν εχει θεση σε χωρο για το linux.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Αυτές τις ημέρες (19-21 Ιουνίου 1913) πριν 108 χρόνια
Την ιδια στιγμη, ο αρχιστρατηγος διαδοχος Μπομποτας, επικεφαλης του στρατευματος σαν αλλος Λεονιδας, ειχε το στρατηγειο του στα Φαρσαλα, κι απολαμβανε χαλβα με τους επιτελεις του.
Ο δικος μου παπους εχασε το ενα ματι σε αυτη την μαχη
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ωραίος μέχρι τώρα, σηκώνει βελτίωση στα κείμενά του though.
Εγω παντως, με αυτα που εμαθα σημερα, κατω απο τ' αυλακι, δεν ξαναταξειδευω, για καλο και για κακο.
 

Chris2756

Blackguard
Joined
Nov 17, 2020
Messages
1,308
Ελπιζω να τον εχουν βαλει σε εξτρα οδυνηρο καζανι στην κολαση.
Εγω παλι απο μικρος ειχα μια απορια, που οποτε τολμουσα να εκφρασω, μου τραβουσαν τ'αυτι και μου ελεγαν "ουγκαγκαγκουγκουχι..." Τι διαφορετικο εκαναν ο μεγας Ναπολεων και ο μεγας Αλεξανδρος και κερδισαν τον τιτλο του Μεγα, απο τον Χιτλερ?
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
O Αδολφος δεν εκανε κατι για να χαρακτηριστει Μεγας. Δεν ηταν στρατηγικη ευφυια και ουτε καν πολιτικη. Μεγας παπατζης ηταν αλλα η ιστορια δεν δινει τιτλους για την παπατζα. Μια αηδια ηταν με μεγαλη πολεμικη μηχανη η οποια ηταν επισης αποτυχημενη, απλα δεν το ειχαν καταλαβει.
EDIT
δεν χρειαζεται να πω και οτι δεν γινεται να αποκαλεσουμε τον χιτλερ μεγα επειδη σκοτωσε περισσοτερους αμαχους απο στρατους.
 
Last edited:

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
" Τι διαφορετικο εκαναν ο μεγας Ναπολεων και ο μεγας Αλεξανδρος και κερδισαν τον τιτλο του Μεγα, απο τον Χιτλερ?

Δεν προσπάθησαν να εξοντώσουν ένα σύνολο αμάχων, χρησιμοποιώντας βιομηχανικές μεθόδους, και με μόνο κριτήριο κάποια υποτίθεται, "φυλετικά" χαρ/κά!!
 
Top Bottom