What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
Λίγο click bait τίτλος για τα δεδομένα του Atlantic.


Κλικ μπειτ η μη ο τίτλος, το κείμενο εμφανίζει τη πραγματικότητα που επικρατεί στα ανκαπ κρυπτομποιζ, και σε συνδυασμό με τις επιχειρήσεις που επένδυσαν στο web3/metaverse πηγαίνοντας για φούντο/μαζικές απολύσεις, το μέλλον προβλέπεται καλύτερο με την άνθηση του φεντερεσιο όπως αποδεικνύεται από την ενσωμάτωση του activitypub στα στανταρντς του W3C και τη στήριξη που λαμβάνει από το EFF


TLDR rejoice!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Η πιο ενδελεχής και ενδιαφέρουσα έρευνα για την υπόθεση Παγκρατίδη (Δράκος του Σέιχ Σου) από τον πρώην Εισαγγελέα Κωνσταντίνο Λογοθέτη. Πάει πολλά βήματα πιο πέρα τις όσες παρόμοιες έρευνες είχαν γίνει μέχρι τότε.

Παραθέτω το πρώτο από τα τέσσερα μέρη της τηλεοπτικής εκπομπής. Μπορεί να είναι 8 ώρες συνολικά, αλλά αξίζει να τη δείτε. Είμαι σίγουρος ότι θα φρίξετε με τα όσα γίνανε για να καταδικαστεί και να εκτελεστεί ένας αθώος άνθρωπος.



ΟΙ 8 ωρες ειναι κατι για μετα-μετα αλλα εχω διαβασει διαφορα αρθρα για το θεμα. Απιστευτη υποθεση που δειχνει πως λειτουργει η δικαιοσυνη εως τις μερες μας.

το μέλλον προβλέπεται καλύτερο με την άνθηση του φεντερεσιο

Εχετε φαει φαλιμεντο και αυτα ειναι πραγματα που ελεγε και ΓΑΠ. Λεφτα υπαρχουν.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,541

Μπράβο στα παιδιά, βάλανε στα σώματα τους και στις ζακέτες τσιπάκια και μόλις βγαίνουν από την πόρτα ακούγεται από το ηχείο της ζακέτας η φωνή της μάνας τους "ζακέτα να πάρεις", τουλάχιστον έτσι υποθέτω, εγώ αυτό θα έκανα, δεν το διάβασα
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
τουλάχιστον έτσι υποθέτω, εγώ αυτό θα έκανα, δεν το διάβασα
Δεν λεει τι κανει η ζακετα. το αρθρο εξαντλει το χωρο του για να μεταφερει τι ειπε ο δημαρχος.
Καμια δηλωση απο τα παιδια και καμια πληροφορια για την ζακετα.
Το κουλουρι θα εκανε καλυτερη αναλυση.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Δεν είχα ιδέα ότι το 4ε ασχολείται με σοβαρά θέματα. Το παρακολουθεί η μάνα μου για προφανείς λόγους και τόσα χρόνια το μόνο αξιόλογο κομμάτι που είχα βρει ήταν το τηλεσχολειο ψαλτικής, το οποίο έμπαινε σε βάθος όσον αφορά το μουσικό κομμάτι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Το ναβαρα των 80's. Τοτε που τα αγροτικα ηταν επιβατικα με καροτσα.

Οσες φορες εψαχνα για κανενα βιντεο με αμερικανικο τροπο συντηρησης αυτοκινητων, το YT μου εμφανιζε ως προταση αυτον τον τυπο. Συνεχεια. Χθες, ειπα να κανω το κλικ.
Η φωνη του τυπου ειναι τερμα εκνευριστικη. Μιλαει χωρις αναπνοη. Κουναει τα χερια του σαν να ειναι μαριονετα. Για καθε 20 δευτερολεπτα ηθελα 3 ασπιρινες. Υπαρχει ενα μεγαλο "αλλα".
Αφου ειδα 4-5 απο τα βιντεο του και ειδα οτι υπαρχει μεγαλη λογικη σε οτι λεει, ειδα και το βιντεο που εκανε για τα tesla.
Οποιος εχει ευκαιρες ασπιρινες, θα ακουσει τα αυτονοητα καθως και τι παιζει γενικα με τα ηλεκτρικα αυτοκινητα.



Για οποιον δεν εχει ασπιρινες. Ενα Highlight. Σχολιαζει τον "αυτοματο πιλοτο" των αυτοκινητων. ΤΟ 5G και τα 01 του software ξερουν τι πρεπει να κανουν αλλα δεν ξερουν τι θα κανουν οι οδηγοι των αυτοκινητων που κινουνται χειροκινητα.
Ειναι κατι χρησιμο οταν ολα τα αυτοκινητα θα εχουν το ιδιο συστημα.
Εξηγει κι την φορτιση καθως και αλλα πραγματα. το αφησα στην μεση επειδη μου τελειωσαν οι ασπιρινες.
Δεν ειναι μονο λογια, τα οδηγαει κιολας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
όπα κούνελε όχι, όχι navara, αυτά τα μπορντέλα δεν πιάνουν μια με τα αγροτικά των 80s. Το ντατσουνάκι του παππού το πούλαγαν να σηκώνει 500 κιλά, το φορτώναμε κανά τόνο ελιές και δεν έκανε κιχ.

Το navara...
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
συγκρινεις εποχες οπου τα αυτοκινητα τα κατασκευαζαν απο χαλυβα με το σημερα που τα φτιαχνουν απο ανακυκλωμενο αλουμινοχαρτο, χαρτι και πλαστικο απο ανακυκλωμενα ταπερακια.
Η αναφορα στο μοντελο εχει σχεση με το οτι τα ναβαρα υπαρχουν παντου και οτι τα εχουν κανει μεχρι και τραγουδι.

 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,324
"Μα είχα κρυμμένο το λαγό στο φίλτρο του αέρα"
ΧΑΧΑΧΑ κλαίω!!! Δεν την είχα ακούσει την συγκεκριμένη!
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,676
Τα navara δεν ήταν που έκοβαν στρόφαλο, καθότι συναρμολογημένα στην τουρκία; Επίδημία είχε πέσει. σε κάποια φάση στα πρώτα μοντέλα.
Τα σχεδίασε και πεντακύλινδρα η nissan, τρομάρα της.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
@erevos Diesel Dave βλέπω έχει μαζί του ο τυπάκος, τότε γκαραντί του έφαγαν την μπαναγία :p
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,676
Ακόμη μια εταιρία που την έφαγε το ελληνικό κράτος.
Πολλές απο τις μηχανές της ακόμη και σήμερα χρησιμοποιούνται για να βγάζουν νερό απο τις γεωτρήσεις στα χωράφια. Απίστευτα αξιόπιστες. Όποτε πάω στο περιβόλι ακούω τον χαρακτηριστικό ήχο απο την μονοκύλινδρη μηχανή να δουλεύει στα χωράφια για να ποτιστούν οι καλλιέργειες.......:(
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,452
Ο τύπος έχει ολόκληρο κανάλι με αναλυτικά τα βίντεο που θα πάω να τα δω όλα γιατί ζει το ονειρό μου ξέρω εγώ... αλλά έβγαλε και μια σούμα εδώ
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,483
Τα navara δεν ήταν που έκοβαν στρόφαλο, καθότι συναρμολογημένα στην τουρκία;

Και η ΚΤΜ ειχε επιλεξει την Τουρκια για να κατασκευασει καποια εξαρτηματα για τα μοτοσακο της.
Την εφαγαν και αυτοι. Καηκαν πολλα μηχανακια πολλοι αγοραστες.
Συμπληρωνω και Ιαπωνικα μηχανακια που εβαλαν πινελιες οι Ιταλοι. Δεν τους εφταναν τα fiat, ηθελαν να καταστρεψουν σοβαρα μηχανηματα.
Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,676
Οι κομμένοι στρόφαλοι εκ τουρκίας ξεκίνησαν απο τα τρακτέρ new holland πριν απο κάποιες δεκαετίες. Υπάρχει μεγάλη πείρα εκει και χρειάζεται απίστευτη εξειδίκευση για να καταφέρεις να κόβεις στροφάλους με τέτοια επιτυχία.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Warning, VERY long read, αλλά πολύ ενδιαφέρον για τις πολιτικές διεργασίες στις ΗΠΑ εκτός mainstream, που όμως μπορούν να καθορίσουν εξελίξεις μακροπρόθεσμα.

 
Top Bottom