What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Ταιριαζει και εδω.
Πολυ σημαντικο αρθρο απο το οποιο ξεπηδανε οι αμαρτιες της ελλαδας, κατα την διαρκεια και μετα τον Β' ΠΠ και ενας εμφυλιος που δεν τελειωσε ποτε.

 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000

Ήθελα να ήξερα που αποσκοπεί η αποσπασματική αναφορά του άρθρου που κοιτα το δέντρο και όχι το δάσος.

Οι χρησιμοποιούμενοι αλγόριθμοι διαχείρισης content είναι που δημιουργούν το πρόβλημα της προώθησης εξαλλων απόψεων.

Αυτες οι έξαλλες απόψεις προωθούνται μέσω των συνειδητών επιλογών των μανατζαραιων για τη μέγιστη δυνατή προσκόλληση των χρηστών με το εκάστοτε, δικό τους, σοσιαλ ώστε να βγάζουν κέρδος (από διαφημίσεις, από συμβόλαια επιρροής μαζών κλπ)

Και αφού έρευνες έχουν δείξει ότι η μέγιστη δυνατή προσκόλληση επιτυγχάνεται μέσω προβολής υπερβολικών και εξαλλων απόψεων, αυτό κάνουν.

Η ενίσχυση (ενίσχυση, καθώς πάντα υπήρχαν οι ηλίθιοι του καφενείου που τρώγαν φαπες και τους κορόιδευαν όλοι) των ινσελ/ναζιδιων/αρνητων πλυσίματος/επιπεδης γης/τα-πουλια-δεν-υπαρχουν/sjw είναι απόνερα του καπιταλισμού και της απληστίας των πλουσίων και δε θα πρέπει να αντιμετωπίζονται ως το κύριο πρόβλημα με τέτοια headlines αλλά ως επιχείρημα για την αναγκαία συζήτηση περί ηθικής στην AI
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,406
Τo NASCAR είναι ότι πιο βαρετό έχω δει ποτέ στην ζωή μου σε μηχανοκίνητο αθλητισμό, κάποιος αποφάσισε να κάνει κάτι για αυτό :p


Το έκανα και σε video game όταν ήμουν μικρός είπε ο θεούλης που έκανε slide επάνω στο διάζωμα με την διπλάσια ταχύτητα από ότι μπαίνανε όλοι στην στροφή.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,348
Εμένα η απορία μου είναι γιατί δεν το κάνουν όλοι. Και στο Forza Horizon έτσι τις παίρνω όλες τις στροφές.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,406
Εμένα η απορία μου είναι γιατί δεν το κάνουν όλοι. Και στο Forza Horizon έτσι τις παίρνω όλες τις στροφές.
νομίζω θα βρουν το real life damage model λίγο πιο ευαίσθητο από του forza 😅
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Εγω μονο ετσι τις παιρνω τις στροφες. Ειναι safe και δεν χορευεις ζεϊμπεκικο με το αυτοκινητο, επειδη εχεις γερο "κρατημα".
Πηγε να τους περασει ολους απο την εξωτερικη. Εαν δεν ηταν ο πρωτος να του κλεισει τον δρομο, θα εβγαινε πρωτος και δεν θα γελαγε κανενας. Απλα τσεκαρετε ποσους προσπερασε και υπολογιστε την θεση που θα ειχε, εαν καθοταν στα αβγα του.
Το NASCAR ειναι αλλο ενα βλαχικο σπορ που προσπαθει να επιβληθει σε παγκοσμιο επιπεδο. ΒΑΡΕΤΟ σαν ημερα 8η που τρωω αρακα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,459
Στην αρχη του video, τι ειναι αυτο που ανεβαινει προς τα επανω;

dot.png


δεν λεω οτι ειναι εξωγηινοι αλλα....
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Στην αρχη του video, τι ειναι αυτο που ανεβαινει προς τα επανω;

dot.png


δεν λεω οτι ειναι εξωγηινοι αλλα....

Μάλλον δορυφόρος σε χαμηλή τροχιά! Κάποιες φορές, με καταλληλες ατμοσφαιρικές συνθήκες, μπορείς να τους δεις και από την επιφάνεια της γης.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,694
Μάλλον δορυφόρος σε χαμηλή τροχιά!
όχι, σε καμμία περίπτωση. Δες πώς προηγείται στην ίδια τροχιά με τον ήλιο. Είναι είτε άστρο είτε πλανήτης. Στοιχιματίζω είναι ο Ερμής.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Δεδομένου ότι είναι αρκετά λαμπερό και όλα τα βλέπουμε σε "επιταχυνόμενη" ανατολή (λόγω της ταχύτητας του ISS), μάλλον είναι ο Αυγερινός (Αφροδίτη).
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,651
Πιστεύω έχει να κάνει περισσότερο με τη γωνία θέασης και το γεγονός ότι ο ήλιος βγαίνει από κάτω (ο λόγος που το ουράνιο σώμα χάνεται και από το πεδίο, λόγω λαμπρότητας) για αυτό δεν είναι τόσο λαμπερή όσο θα μπορούσε να είναι.
 
Top Bottom