What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Η αλήθεια είναι πως το ΣΚΑΙ του Αλαφούζου έχει εφαρμόσει ελαφρώς πιο "αντικυβερνητική" χροιά τον τελευταίο καιρό, οπότε δεν με εκπλήσσει το ότι συνέβη η παραπάνω συνέντευξη. Αυτό φαίνεται ιδιαίτερα από τις αποκαλύψεις που βγάζουν στη φόρα πχ για τον Καρυπίδη, τα χρέη του, τα εντάλματα σύλληψης και τα υπερκοστολογημένα ντηλς με το δημόσιο.

Προφανώς δε λέω πως ο Αλαφούζος την έχει δει 902 ξαφνικά. Σίγουρα κάποια σκοπιμότητα υπάρχει, πχ θα έχασε καμιά κρατική προμήθεια, ή τσινάει επειδή ο Καρυπίδης απολαμβάνει κυβερνητική εύνοια.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Η αλήθεια είναι πως το ΣΚΑΙ του Αλαφούζου έχει εφαρμόσει ελαφρώς πιο "αντικυβερνητική" χροιά τον τελευταίο καιρό, οπότε δεν με εκπλήσσει το ότι συνέβη η παραπάνω συνέντευξη. Αυτό φαίνεται ιδιαίτερα από τις αποκαλύψεις που βγάζουν στη φόρα πχ για τον Καρυπίδη, τα χρέη του, τα εντάλματα σύλληψης και τα υπερκοστολογημένα ντηλς με το δημόσιο.

Προφανώς δε λέω πως ο Αλαφούζος την έχει δει 902 ξαφνικά. Σίγουρα κάποια σκοπιμότητα υπάρχει, πχ θα έχασε καμιά κρατική προμήθεια, ή τσινάει επειδή ο Καρυπίδης απολαμβάνει κυβερνητική εύνοια.

Στις αρχές όταν πρωτοβγήκε ο Skai θυμάμαι ότι προσπαθούσε να φτιάξει εικόνα ελληνικού "BBC". Μέχρι και Doctor Who με Tennant θεό, είχε βάλει!! Μάλλον δεν του βγήκε και από τότε το γύρισε στην κλειδαρότρυπα!!

Και μένα μου φαίνεται, ότι καμιά δουλειά έχασε (ή δεν του έγινε κάποια χάρη) και το παίζει "κριτική στην κυβέρνηση τώρα"!!!
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μην το κανουμε καφενε εδω, απλα 2 φρασεις θα γραψω.
καμια αντικυβερνητικη, οχι στροφη, αλλά ουτε τιμονιά, δεν εχει κανει ο σκαι. δεν βλεπεται πανω απο 5 λεπτα, ειναι οβεργουελμιν η αηδια κι ο εμετος στις πολιτικες εκπομπες και στις ειδησεις του.

απλα πιστευω οτι ειναι καθαρα "προσωπικο" το γεγονος με τον καρυ. αν μιλαγαμε για στροφη αντικυβερνητικη, ειχανε 1000 αφορμες να την χτυπησουν για πολυ μεγαλυτερα σκανδαλα, οχι για μια μικροπρομηθεια, σε σχεση με αλλα λεφτα που χουνε φυγει κατω απ το τραπεζι.
απλα φαινεται οτι ο παλετας, που τον ειχα και γω υποτιμησει, απλωνεται πολυ κι ανακατευεται σε πολλα κομματια που δεν πρεπει κι αποφασισαν να τον προειδοποιησουν λιγο να μην παιζει με τα μεγαλα παιδια. βαλτε και την ποδοσφαιρικη αφορμη μεσα, τωρα με την κοντρα αρη - ΠΑΟ για την ευρωπη κι εδεσε το γλυκο.

οπως και να χει, θα φανεί συντομα.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
To μόνο που λείπει από το συγκεκριμένο πετσόκομμα, είναι ένας Πρωκτοσάλτε.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το χειρότερο δελτίο ειδήσεων το έχει το ΣΤΑΡ με την κυρά Μάρα. Έχει τύχει να το δω αρκετές φορές, επειδή οι δικοί μου όλη μέρα βλέπουν ειδήσεις. Οπότε δεν ξέρω αν ηρέμισε ο ΣΚΑΙ ή χειροτέρεψαν οι άλλοι. Το χειρότερο ρεπορτάζ που είδα στο ΣΤΑΡ ήταν δημοσιογράφοι να τραμπουκίζουν κοσμο επειδή δεν φορούσαν μάσκα και να λένε, δυτσυχώς, κάποιοι πολίτες εμμένουν στην ανευθυνότητα με αποτέλεσμα να δεχόμαστε εμείς οι υπόλοιποι τις συνέπειες.

Τώρα για τα υπόλοιπα, περιμένω να δω πού θα βγει αυτή η υπόθεση. Από ότι φαίνεται είναι μπλεγμένη ολόκληρο το άριστο σόι. καλά δεν περιμένω και να παραιτηθούν, αλλά τουλάχιστον να δούμε την κινητοποίηση έστω ενός εισαγγελέα.
Προσωπική άποψη. Έχουμε δει πολλά ταγάρια. σαν την Μενδώνη όμως κανείς
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Να προσθεσω οτι οι εικονες απο τον Αρη ειναι εντυπωσιακες.
Απορια.
Το βουητο ειναι απο τον ανεμο;


Στα γηινα θεματα.
Υπαρχει λογικη να παρακολουθει καποιος ειδησεις στην τηλεοραση; εξαιρουνται οι περιπτωσεις οπου περισσευουν μερικα ψυχοφαρμακα.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Να προσθεσω οτι οι εικονες απο τον Αρη ειναι εντυπωσιακες.
Απορια.
Το βουητο ειναι απο τον ανεμο;


Νομίζω ναι!! Ο Άρης έχει πολύ αραιή ατμόσφαιρα, οπότε ό ήχος μεταφέρεται!! Απλά δεν ξέρω αν ενίσχυσαν την ένταση του!!
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Όσο δεν ακούγεται κάνα Ακ Ακ είμαστε καλά
tenor.gif
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Στα γηινα θεματα.
Υπαρχει λογικη να παρακολουθει καποιος ειδησεις στην τηλεοραση;

Ναι, όταν βγάζει ο ένας επιχειρηματίας τα άπλυτα του άλλου στη φόρα. Π.χ. ακούς δελτίο αριστερών για να μάθεις τα άπλυτα των δεξιών και το αντίθετο. Το ίδιο κάνω και στα αθλητικά, αν θέλω να μάθω τα άπλυτα του Παναθηναϊκού δεν διαβάζω πράσινους ρεπόρτερ γιατί ξέρω ότι θα τα πνίξουν, το ίδιο και οι απέναντι για τη δική τους ομάδα. Αυτή είναι η δημοσιογραφία στην Ελλάδα.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Γενικά αν περιμένει κανείς να ενημερωθεί σωστά από την τηλεόραση, καλύτερα να δει Αλήθειες με την Ζήνα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Αληθινες ιστοριες που δεν ειναι.... αληθινες. Μια μερα πηγα σε μια γειτονισσα να πιουμε καφε και ανακαλυψα την υπαρξη αυτου του τηλεοπτικου διαμαντιου.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Συγνωμη αλλα αυτο δινει δυναμη στην τηλεοραση και αυτο δεν ειναι καλο.

Ε, σχετικό είναι αυτό. Τηλεόραση βλέπουν ακόμα που και που οι boomers σαν και εμένα, κανένας νεότερος δεν ασχολείται. Η μοίρα των καναλιών θα ακολουθήσει αυτή των αθλητικών εφημερίδων που τις αγοράζουν 500 άτομα.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500

μ αρεσουν αυτα, γουσταρω πολυ. μου θυμιζουν ποιντεκλίκ adventure των 90s. κρυμμενες φρασεις σε πινακες, που με τα πολλα βρισκεις τι λεει, ποιος το γραψε και γιατι...
μονο που δεν ειναι κέιμ. μιλαμε για την "Κραυγη" του Munch. ενδιαφερον.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Απο τα παιχνιδια που παλευεις για να μεινεις ζωντανος 25 δευτερολεπτα και ενας τυπος, στο ιντερνετ, το τελειωνει χωρις ουτε ενα hit.
μηπως να ξεκινησω να φτιαχνω κακογουστες πηλινες γλαστρες;
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Απο τα παιχνιδια που παλευεις για να μεινεις ζωντανος 25 δευτερολεπτα και ενας τυπος, στο ιντερνετ, το τελειωνει χωρις ουτε ενα hit.
μηπως να ξεκινησω να φτιαχνω κακογουστες πηλινες γλαστρες;
Κυκλοφορεί ένα τέτοιο βίντεο για το hollow knight με την διαφορά ότι ο τύπος χρησιμοποιεί cheats και νόμιζε ότι δεν θα τον έπαιρναν χαμπάρι.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,324
Απο την σοβαρη πλευρα του θεματος. καποια παιχνιδια ηταν απλα πενταδυσκολα γιατι "challenge".
Ειναι και ενας τροπος για να τελειωσεις ενα παιχνιδι που εχει διαρκει 30 λεπτα σε 14 μηνες και σε πολλες περιπτωσεις να μην το τελειωσεις ποτε.
 
Top Bottom