What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Απο την σοβαρη πλευρα του θεματος. καποια παιχνιδια ηταν απλα πενταδυσκολα γιατι "challenge".
Ειναι και ενας τροπος για να τελειωσεις ενα παιχνιδι που εχει διαρκει 30 λεπτα σε 14 μηνες και σε πολλες περιπτωσεις να μην το τελειωσεις ποτε.
μια διαφορα την εχει να το κανει ενας πληβιος για να τελειωσει επιτελους και να το κανει ενας speedrunner η τπτ αλλο και να το ανεβασει youtube με μεγαλη περιφανεια (και μετα να σε παρουν πρεφα οτι με cheats το περασες :p)
δεν ειμαι κατα των cheats αν μετα απο 8525262345 προσπαθειες (καλα ισως οχι τοσες πολλες αλλα καταλαβαινεις τι θελω να πω περιπου) δεις οτι δεν το εχεις αλλα σαν game σε ενδιαφερει να δεις τουλαχιστον το στορυ ολοκληρομενο. βεβαια σε αυτη την περιπτωση θα πει καποιος ε και youtube και ισως εχει δικιο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Οταν ενα παιχνιδι ειναι υπερβολικα δυσκολο, αφηνει πισω του το challenge και φλερταρει με το ξενερωμα. Καποιες φορες χρησιμοποιω cheat, οχι για να περασω καποια δυσκολια/τελειωσω ενα παιχνιδι αλλα για να εξερευνησω τους μηχανισμους του παιχνιδιου με την ησυχια μου. Αυτο δεν το αναιρει σαν cheat.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567

Όλα καλά.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Το θέμα είναι πότε θα σκάσει η Σαντορίνη. Γιατί θα σκάσει. Εγώ θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει στο δικό μας lifespan, μπας και ζήσουμε τίποτε το ενδιαφέρον εκτός από τα πολιτικοοικονομικα
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942

Αν κι εκτός θεματικού πυρήνα, στο ep.2 μπορεί κανείς να δει πως από μικρός ο Σουίνι, παρά το ταλέντο και τις ικανότητές του, δε νιώθει Χριστό από community-driven ανάπτυξη και κουλτούρα.

Συνολικά πολύ ενδιαφέρουσα σειρά.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Δυο ασχετα θεματα τα οποια κουμπωσαν αψογα μεταξυ τους στο μυαλο μου

Απο τη μια ενα ρομποτικο σκυλι αστυνομιας



Απο την αλλη μια αγγελια για 3D artist/animator με γνωσεις C++ και machine learning για να δουλεψει ως ερευνητης του Facebook για "Εικονικους Ανθρωπους.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Κράνος VR, κούκλα σιλικόνης και κάπως έτσι θα εξαφανιστεί το ανθρώπινο είδος :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Θα ερθει η μερα οπου μπατσοι-ρομποτ, θα δερνουν αστυνομικους που εχασαν την δουλεια τους εξαιτιας των ρομποτ.
Η μερα που θα γινουν απαντες κομμουνιστες.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
αυτά καλό είναι να γίνονται, όσο για το ότι θα κοστίζουν περισσότερο, να πω την αλήθεια αν μου βγάλει κάτι μια 10ετία δεν με νοιάζει.
Και το macbook το είχα χρυσώσει 965€ τέλη 2009 και δουλεύει ακόμα. Τα λεφτά του τα έβγαλε και τα βγάζει ακόμα.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Τα joycons τέρμα εύκολο να γίνουν και καλό είναι να είναι εύκολη η αποσυναρμολόγηση κλπ. Όχι σαν του stadia που δεν άνοιγε με τπτ.

Είμαι περίεργος να δω τι θα παίξει με τα κινητά.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Δεν ξερω εαν φταιει το timing. Σε αντιθεση με την Ευρωπη, η οικονομια της Κινας ανεβαινει. Τουλαχιστον αυτη την εικονα εχω.

German Environment Minister Svenja Schulze said that in a next step, manufacturers should have to state how long a product is expected to work for and repair it if it breaks down earlier. This would encourage companies to build more durable products, she said.

Αυτο που παραμενει ειναι το φρενο στην απολυτη αλητεια.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δυστυχώς δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος με όλες αυτές τις ειδήσεις-ανακοινώσεις (χωρίς να μπορώ να το αιτιολογήσω εννοείται). Θεωρώ ότι είναι τυπικούρες του κερατά που η τελική διατύπωσή τους θα είναι τέτοια που η ΕΕ να μπορεί να λέει κοιτάξτε τι κάνουμε για τους καταναλωτές (δεν είναι από τα χειρότερα πράγματα να σε ορίζουν ως "καταναλωτή"; ) και οι εταιρίες απλά να υποχρεώνονται να βάλουν ένα service manual της κακιάς ώρας. Ούτε γάτα ούτε ζημιά.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Κάτι που γνωρίζω προσωπικά είναι πχ η διαφορά της Ελλάδας και Γερμανίας στο θέμα τον Ανελκυστήρων. Στην Ελλάδα κάθε μήνα πρέπει να γίνεται συντήρηση την οποία πληρώνεις, αλλά στην Γερμανία υπάρχει ρήτρα σωστής λειτουργίας για κάποια χρόνια, οπότε μόνο θετικά μπορώ να δω αυτήν την κίνηση.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Το βασικό κίνητρο είναι η προσπάθεια περιορισμού της εξόρυξης και η συγκράτηση του διαρκώς αυξανόμενου κόστους κατεργασίας μεταλλευμάτων και πολύτιμων γαιών στην Ευρώπη, γιατί πλέον αντιμετωπίζει μεγάλο πρόβλημα διαθεσιμότητας και κατ' επέκταση ανταγωνιστικότητας. Είναι μια προσπάθεια να τεθεί ανάχωμα στην "οικονομική επίθεση" της Κίνας, η οποία τυχαίνει να έχει πλουσιότατο σε πολύτιμες γαίες υπέδαφος (εκτιμάται πως διαθέτει ~80% των κοιτασμάτων παγκοσμίως). Δηλαδή το ζητούμενο είναι η επιβίωση της ευρωπαϊκής βιομηχανίας. Τα οικολογικά και καταναλωτικά οφέλη είναι παράπλευρα. Η ευρωπαϊκή αγορά αναμένεται να δεχτεί πλήθος τέτοιων νομοθετικών ρυθμίσεων.
 
Top Bottom