What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Το πέρασα επί τροχάδην σε 2-3 σημεία, και μέσα σε 5 λεπτά έμαθα πως συμμετείχαν στα Dishonored ως voice actors 1) η μάνα του Cartman από τα South Park, 2) η CARRIE FISHER :O

Το κρατάω να το δω με την ησυχία μου ολόκληρο αύριο απόγευμα. Ενώ την ίδια ώρα ξαναεγκαθιστώ το Dishonored 2 ΠΡΟΦΑΝΩΣ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Γιατι; ποιος ο λογος να μαζευεις κρυπτοκερματα για να αγορασεις το αυτοκινητο του Elon;
Τωρα ολοι αυτοι, λογικα, θα τα πουλησουν και θα παιξει μεγαλυτερη κατρακυλα;
btw δεν θεωρω τον Elon δεξαμενη IQ, συμπαθατε με αλλα αυτη την εντυπωση εχω. Δεν τον εξερω τον ανθρωπο προσωπικα αλλα, ναι, εντυπωσεις. παμε τωρα για τον καυγα...
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Θα έχουμε άκρως ενδιαφέρουσες εξελίξεις στο συγκεκριμένο θέμα. Κάηκε λίγο η γούνα μας αλλά συνεχίζουμε. Η γνώμη μου είναι ότι ήταν ψιλοστημενο όλο αυτό για να πέσει η τιμή. Ο συγκεκριμένος είναι από τα πιο πετυχημένα λαμόγια της περιόδου που διανύουμε αφού παίζει στα γόνατά του πετρελαϊκές και οικολόγους μαζί. Οπότε δεν θα μου έκανε εντύπωση να ρίξανε την τιμή για ξεπουλήσουν οι μικρομεσαίοι και να χωθούν άνετα κι ωραία τα funds τους.

Τώρα αν καταρρεύσει πλήρως το. BTC, ήτοι δούμε κάνα εικοσαρι χιλιάδες το ένα, από τα λίγα που καταλαβαίνω θα παίξει τρελός πληθωρισμός στην από κει μεριά του Ατλαντικού. Που και πάλι, με βάση τα όσα καταλαβαίνω εγώ θα εκτιναχθεί πάνω από τα φετινά ρεκόρ.

Το μόνο βέβαιο είναι ότι τα PoW θα πάνε κάποια στιγμή προς απόσυρση, με ότι αυτό συνεπάγεται και η προσωπική μου γνώμη είναι ότι το BTC θα παίζει τον ρόλο του σκληρού χαρτιού.

Το επίσης άσχημο στην όλη φάση είναι ότι αυτός που του απαυτωνεται η μαμά και κατασκευάζει ηλεκτρικά αυτοκίνητα λειτουργεί λες και του ανήκει το dogecoin. Τουλάχιστον όποιος πρόλαβε έβγαλε.

Μετά και τα τελευταία βλέπω το Cardano να βαράει κόφτες και να πιάνει τις τιμές που περιμένουν όλοι πολύ νωρίτερα. Ομοίως και το polkadot. αν όχι, ραντεβού στο Μαλανδρίνο
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που εμφανιστηκαν διαφορα καρναβαλακια στο signal. καταλαβα οτι το πραγμα δεν θα παει καλα.
Ειχε και μια δοση ξενερωματος, αφου μου ηρθαν στον νου τα αντιστοιχα προγραμματακια που το maintenance τους το εχει αναλαβει η σια και αραξαμε.
Για τον elon. θυμαμαι που ειχα διαβασει για την δηλωση του και για τα πληθη που ετρεξαν να αγκαλιασουν το signal. Εννοειται οτι ολοι αυτοι δεν ειχαν κανενα θεμα για το signal αφου ειναι χρηστες τουιτερ και δεν ειχαν προβλημα να γραψουν στο φουμπου τι τρωνε, που μενουν, τι οδηγανε, ποιοι ειναι φιλοι τους και ποια τα γουστα τους.
Αυτο που δεν εκανε ο elon ηταν να γραψει, υποστηριξτε το open source με μικρα donation. Το βλεπω πολυ συνωμοτικα το θεμα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,277
Παρακολουθώ τελευταία αυτόν τον τυπάκο εδώ και πραγματικά λατρεύω τον τρόπο που μαγειρεύει, ακριβώς όπως εγώ, αργά αργά, δεν θα πεθάνουμε κιόλας, ούτε τίποτα φανταχτερά τσοπ τσοπ τα κρεμμυδάκια ούτε τίποτα. Απλά και ανθρώπινα, όχι μαγείρεμα μέσα στο άγχος.

Το κρασί σφηνάκι μου κάθεται κάπως περίεργα, αλλά οκ ρούσκις και έτς, κατανοητό :p

 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Ο τύπος μαγείρεψε ολόκληρη στρουθοκάμηλο και ολόκληρο βίσωνα και αυτό που βρίσκεις παράξενο είναι ότι πίνει κρασί;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,277
Ο τύπος μαγείρεψε ολόκληρη στρουθοκάμηλο και ολόκληρο βίσωνα και αυτό που βρίσκεις παράξενο είναι ότι πίνει κρασί;
Αυτά μου φάνηκαν απολύτως νορμάλ, αν έχει πρόσβαση ο άνθρωπος γιατί να μην το κάνει. Εγώ μια φορά είχα πάρει κάτι μπριζόλες βίσονα και τις έκανα πέτρες :D
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Όταν η ελληνική Ναυτιλιακή Βιομηχανία έχει "χεσμένη" την εκάστοτε ελληνική κυβέρνηση:
 

stefan24

Half-Ogre
Joined
Jun 4, 2016
Messages
608
Ξέχασες να αναφέρεις και τις μπύρες. Πολλές μπύρες, και μάλιστα αυτές του λίτρου που δίνονται σε κάποια περιπτέρα αρκετά φτηνά. Να κατουράς μπύρα... :LOL:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Αυτο που θελω να σχολιασω ειναι μια λεξη απο τον τιτλο του video
Ancient warfare EXPERT rates 10 battle tactics in movies. O τυπος ειναι expert και οχι με την τετριμενη εννοια της λεξης.
Καποια στιγμη που θα δυσει αυτο που ξερουμε ως πολιτισμος, θα επιστρεψουμε στην εποχη του σιδηρου, θα ξεκινησω να κανω τα δικα μου με καποιους φιλους και θα ψαξω να βρω αυτον τον ανθρωπο για να μας κανει σοβαρο training.
Ο τυπος ειναι στρατηγος. εξηγει γιατι τα αλογα δεν μπαινουν μπροστα, γιατι στις ταινιες ειναι λαθος το μερος που τοποθετουν τους καταπελτες,
οι καμηλες ειναι χρησιμες επειδη τρομαζουν τα αλογα.
που ειναι το σπαθι μου;


 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,501
εμενα δε μ αρεζε λελο, θα την πω την αμαρτια μου.
εννοω ο τυπος για 20 λεπτα δερνει το ψοφιο αλογο. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι η ταινια ειναι fiction, και ο ρολος της ειναι α πριορι να μην ειναι τοσο, ή και καθολου ακομα, ρεαλιστικη. δηλαδη οταν παω να δω μια ταινια, οχι δεν ειναι το πρωτο μου ζητουμενο να δω μια ρεαλιστικοτατη μαχη, ακομα κι αν εχει 20 μαχες η ταινια και ειναι το κυριως θεμα της.

μου θυμιζει, αναλογικά, τους τυπους που θενε τον απολυτο ρεαλισμο στα κειμς. απλα δεν ειναι διασκεδαστικο. κι η ψυχαγωγια ειναι για μενα παντα, το πρωτο ζητουμενο, εξ ορισμου κιολας, οταν μιλαμε για παιχνιδι. δεν μπορεις να μανουριαζεις επειδη το ινβ σου επιτρεπει να κουβαλας 600 κιλα, ντουλαπες, πεθαμενους και σαλοτραπεζαριες. ακομα κι εγω, που τρολαρω καμια φορα τους φιλους tbλάγνους για το ποσο αντιρεαλιστικο ειναι να σου παιρνει 1 ωρα να παιξεις ενα γυρο, ξερω πως το πρωτο ζητουμενο ειναι να γουσταρεις αυτο που συμβαινει στην οθονη σου κι οχι να ειναι ενας καθρεφτης της πραγματικοτητας.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,277
εμενα δε μ αρεζε λελο, θα την πω την αμαρτια μου.
εννοω ο τυπος για 20 λεπτα δερνει το ψοφιο αλογο. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι η ταινια ειναι fiction, και ο ρολος της ειναι α πριορι να μην ειναι τοσο, ή και καθολου ακομα, ρεαλιστικη. δηλαδη οταν παω να δω μια ταινια, οχι δεν ειναι το πρωτο μου ζητουμενο να δω μια ρεαλιστικοτατη μαχη, ακομα κι αν εχει 20 μαχες η ταινια και ειναι το κυριως θεμα της.

μου θυμιζει, αναλογικά, τους τυπους που θενε τον απολυτο ρεαλισμο στα κειμς. απλα δεν ειναι διασκεδαστικο. κι η ψυχαγωγια ειναι για μενα παντα, το πρωτο ζητουμενο, εξ ορισμου κιολας, οταν μιλαμε για παιχνιδι. δεν μπορεις να μανουριαζεις επειδη το ινβ σου επιτρεπει να κουβαλας 600 κιλα, ντουλαπες, πεθαμενους και σαλοτραπεζαριες. ακομα κι εγω, που τρολαρω καμια φορα τους φιλους tbλάγνους για το ποσο αντιρεαλιστικο ειναι να σου παιρνει 1 ωρα να παιξεις ενα γυρο, ξερω πως το πρωτο ζητουμενο ειναι να γουσταρεις αυτο που συμβαινει στην οθονη σου κι οχι να ειναι ενας καθρεφτης της πραγματικοτητας.
μην ξεχνάμε όμως ότι μια δόση ρεαλισμού ακόμα και σε φανταζί σκηνικά βοηθάει το ιμέρσιο πάρα πολύ.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Φιλτατε χειρομαλακτη χαιρομαι που εξομολογηθηκες την αμαρτια σου. Αφεση αμαρτιων δεν μπορω να δωσω, δεν εχω τον επαγγελματικο προσανατολισμο αλλα ειμαστε ενταξει.
Ο συμπαθεσταστος τυπακος, δεν κραζει τα ταινιακια αλλα εξηγει ποσο πλησιαζουν τον ρεαλισμο και πως θα ηταν στην πραγματικοτητα.
Η αληθεια ειναι οτι εκραξε σε δυο σημεια.
Εκραξε την εμφανιση των σκοτσεζων στο braveheart, επειδη τους εμφανισαν σαν πλιατσικολογους και την εμφανιση των περσων στον Αλεξανδρο. Το σχολιο του για τους περσες που ετρεχαν να καρφωθουν στα μακεδονικα δορατα, νομιζω οτι δεν ηταν ακραιος ρεαλισμος αλλα ατοφια λογικη.
Οπως ειπα, αυτο που μου αρεσε ηταν ο τροπος που εστηνε μια πραγματικη μαχη με αφορμη την σκηνη καποιας ταινιας πχ ιππικο για πλευροκοπισμα και οχι μετωπικη, με τα δορατα που διαπερνουν κεφαλι αλογου και ανθρωπινη καρωτιδα. Μεγας διδασκαλος τακτικης.
Σε ταινιες που αφηγουνται ιστορικα γεγονοτα, πιστευω οτι ενας εξτρα ρεαλισμος δεν ειναι κακο να υπαρχει.

μπονους video, που επρεπε να μπει στο facepalm. ο τυπος δινει εξηγησεις σε μια συγκεκριμενη απορια. το video ξεκιναει απο εκει που πρεπει. Σε τι κοσμο ζουμε;

 
Top Bottom