What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
image.png


Την γυναικα σου τι την εχεις; να το βαλεις εκει.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
κουνελο εισαι ολο εκπληξεις.

μετα απ οοοοοοοοολα αυτα που εχεις γραψει στο θρεντ του μεγαλου αδρεφού και γενικα την σταση σου απεναντι στις διαδικτυοπαγιδες, δεν περιμενα ποτές οτι θα βαλεις σε καποιο app οσο σεκιούρ κι αν σου φαινεται, το αληθινο σου επωνυμο, μονο και μονο για να σου πεταξει την πληροφορια οτι εχεις μια 37χρονη δευτερη ξαδερφη στο εντμοντον του καναδα ξερωγω.

σ επηρεαζει αρνητικα ο αδρεφος σου, θεωρω, κι ας μη με ρωτησες. γνωμουλα μου παντα.

:trollface:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
κουνελο εισαι ολο εκπληξεις.

Επειδη μολις ξυπνησα. ενας υπνος πριν τον υπνο ειναι χαλαρωτικος. Απλα θα εξηγησω.
Εγω δεν εγραψα οτι εγκατεστησα το συγκεκριμενο app.
Το γουγλιο μπορει να μην σε ξερει ονομαστικα αλλα σε γνωριζει πολυ καλα. Δεν απευθηνομαι σε εσενα. Οποιος χρησιμοποιει γουγλιες υπηρεσιες, εχει κανει register με τον αριθμο του κινητου του, χρησιμοποιει facebook οπου και εκει εχει κανει το register που απαιτει ο εξωγηινος, ειναι λιγο παραξενο να μην θελει να βαλει το ονομα του σε μια εφαρμογη.
Λες, αφου μπηκε ως εδω, ας το βαλω ολο.

Κοιτα τι μπορει να συμβει.
Πριν λιγες μερες, εψαξα να βρω την κοπελια που τραβιομουν στην εξωτικη Ασια. Ευκολο δεν ηταν αλλα ο τρολογοριασμος μου στο φουμπου με βοηθησε αρκετα.
Την βρηκα την κοπελα και μιλησαμε με την μεθοδο των μηνυματων, για αρκετη ωρα. Σε καποια στιγμη ηθελε να με δει και μου λεει μπες στο messenger. ο Κουνελος δεν εχει στο PC του webcam οπως οι σημερινοι νεολαιοι. Η καμερα στο laptop πρεπει να εχει φαει κατσαβιδια.
Για μια στιγμη πηγα να κανω dodge την παρακληση της. Οταν μια γυναικα που δεν σε αφησε να ψοφησεις σε καποιο πεζοδρομιο και εχει να σε δει περιπου 8 χρονια, σου ζηταει κατι τετοιο, δεν την γειωνεις.
Ανοιξα το κινητο, μπηκα στο γουγλιο μαγαζι και ο γουγλης με ρωτησε, ποιος εισαι εσυ; Με αυτο το κινητο δεν λογκαρα ποτε στο G.
Κατεβασα messenger και εγινε η σωστη συζητηση, η συγκινητικη.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
οφτοπικ, χαιρομαι που την βρηκες κουνελε και χαιρομαι που την εψαξες πρωτ απ ολα.
παραδοσιακα μ αρεζουν οι κυκλοι. και ειδικα αυτοι που δεν μενουν ανοιχτοι, αλλά κλεινουν και συνεχιζονται στο διηνεκες.

ezgif.com-video-to-gif-12.gif
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Για να το φερω στο interesting με το υφος της προσωπικης αποψης. Η προσωπικη εμπειρια με εχει μαθει οτι
Ολα γινονται για καποιον λογο.
Μερικοι
ανθρωποι που μπαινουν ξαφνικα στην ζωη μας και μετα χανονται, ηρθαν για καποιον σκοπο. Δεν εννοω οτι λενε φευγω, σε βαρεθηκα αλλα καταστασεις οπου δεν υπαρχει η επιλογη. Πηρες αυτο που επρεπε να παρεις και φευγουν σαν τον κουριερ.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259

Η τεκμηρίωση της απόφασης μου φαίνεται ελλιπής. Η αναφορά στο στήθος της γυναίκας έχει σαφές σεξουαλικό τόνο, η αναφορά στο καραφλό κεφάλι πώς;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Η τεκμηρίωση της απόφασης μου φαίνεται ελλιπής. Η αναφορά στο στήθος της γυναίκας έχει σαφές σεξουαλικό τόνο, η αναφορά στο καραφλό κεφάλι πώς;
εχμ; "σκίσε με καράφλα";
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Οκ, αλλά σε δημόσιο setting υπάρχει καμιά δεσποινίδα που την πέφτει σε κάποιον με ατάκα του στυλ "τι καραφλάρα είναι αυτή παίδαρέ μου";
μπορεί να μας το λύσει κάποιο καραφλό αγόρι; στο πάνω κεφάλι καραφλό.

Γενικά η καράφλα νομίζω έχει μείνει πίσω πλέον ως κάτι αρνητικό, και ευτυχώς γιατί δεν άντεχα την φρίκη που τραβούσαν από πάνω από την καράφλα μια μακριά τούφα από το πλάι κάποιοι παλιότεροι...
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Είναι nitpicking journalism. Το ακριβές περιστατικό ήταν το αφεντικό να αποκαλέσει έναν υπάλληλό του "bald cock" και πέρασε ο δεύτερος τον πρώτο από tribunal. όπου το κατέταξαν στα όρια της σεξουαλικής παρενόχλησης.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Αυτές που θα κάνουν κοπλιμεντο για την καράφλα, σου την πέφτουν ευθέως. Διαφορετικά είσαι (μάλλον) νεοναζί ή ουγκ.

Πρέπει να γίνει κάτι και την έντονη τριχοφυία κατά του Body hair shaming
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Η τεκμηρίωση της απόφασης μου φαίνεται ελλιπής. Η αναφορά στο στήθος της γυναίκας έχει σαφές σεξουαλικό τόνο, η αναφορά στο καραφλό κεφάλι πώς;
Πράγματι ενώ και τα δύο είναι χαρακτηριστικά του ενός μόνο φύλου, το μεγάλο στήθος είναι σεξουαλικό υπονοούμενο, το φαλακρό κεφάλι δεν είναι. Μάλλον αυτό που λέει ο Northlander ισχύει, δεν θα μεταφράστηκε επακριβώς στο ελληνικό άρθρο.
Είναι nitpicking journalism. Το ακριβές περιστατικό ήταν το αφεντικό να αποκαλέσει έναν υπάλληλό του "bald cock" και πέρασε ο δεύτερος τον πρώτο από tribunal. όπου το κατέταξαν στα όρια της σεξουαλικής παρενόχλησης.
 

tyrion395

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,887
Ίσως υπάρχει thread στο οποίο να ταιριάζει καλύτερα αυτό το post, αλλά βαρέθηκα δε μπόρεσα να το βρω. Σύντομη, αλλά κατά τη γνώμη μου διαφωτιστική συνέντευξη του Steve Wozniak στη Δανία στα πλαίσια ενός tech convention, από όσο μπόρεσα να καταλάβω. Δείχνει ανάγλυφα νομίζω τον τρόπο που αυτός ο άνθρωπος σκέφτεται για την τεχνολογία των υπολογιστών, τον τρόπο που ο κοινός άνθρωπος θα έπρεπε ΙΔΑΝΙΚΑ να προσεγγίζει την τεχνολογία γενικά και για την αξία της εκπαίδευσης.

 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Ίσως υπάρχει thread στο οποίο να ταιριάζει καλύτερα αυτό το post, αλλά βαρέθηκα δε μπόρεσα να το βρω. Σύντομη, αλλά κατά τη γνώμη μου διαφωτιστική συνέντευξη του Steve Wozniak στη Δανία στα πλαίσια ενός tech convention, από όσο μπόρεσα να καταλάβω. Δείχνει ανάγλυφα νομίζω τον τρόπο που αυτός ο άνθρωπος σκέφτεται για την τεχνολογία των υπολογιστών, τον τρόπο που ο κοινός άνθρωπος θα έπρεπε ΙΔΑΝΙΚΑ να προσεγγίζει την τεχνολογία γενικά και για την αξία της εκπαίδευσης.
λινκ πλοξ, o Woz είναι μεγάλη μορφή και αληθινός πρωτοπόρος. Και ας τράβηξε ο άλλος steve τα φώτα επάνω του περισσότερο.
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,667
εγάλη μορφή και αληθινός πρωτοπόρος.
όσο έχω δει παλιότερα συνεντεύξεις αλλά ενισχύεται και από αναφορές άλλων και από τα ίδια τα δημιουργήματά του, ο Woz ήταν και παραμένει εντελώς παιδί. Δεν λάμβανε καθόλου τι συμφέρει αλλά σχεδίαζε καθαρά με το τι ήθελε για τον εαυτό του.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Σπουδαιο μυαλο, καταπληκτικες αποψεις και ο κοσμος ασχολειται με την νοημοσυνη των Jobανιδων και πως θα γινει unicorn, οπως σχολιασε και Wozniac.
Μεσα σε λιγα λεπτα καλυψε πολυ ευστοχα, παρα πολλα πραγματα.
 
Top Bottom