What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,500
μπορει να μην ηταν δικο του το τσιγαρο, αλλά να το αφησε αυτος που τον εφαγε, σαν κομματι του παζλ.

Παρακολουθω την συγκεκριμενη ιστορια απο τοτε που το ιντερνετ δεν ειχε τσοντες.

κατσε τωρα, κατσε. πότε το ιντερνετ δεν ειχε τσοντες? μεχρι σημερα νομιζα οτι γι αυτο τον λογο το φκιάξανε. μου γκρεμιζεις ενα συμπαν σταθεροτητας, κουνέλο.
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Εαν τον δολοφονησαν, μπορει να μην ηταν κανενας κοντα του οταν αφησε την τελευταια πνοη. Οποιος εχει το ελαχιστο ιχνος λογικης, δεν θελει να τον συνδιασουν με το θυμα πχ ειδα το θυμα, 3 ωρες πριν πεθανει, με τον κουνελο σε ενα καφε.
Ενα αλλο θεμα ειναι οτι οποιος μπηκε στην διαδικασια να στησει ενα τετοιο σκηνικο για να σκοτωσει καποιον, θα μπορουσε να τον σκοτωσει και να μην τον βρει ποτε κανενας, δεν θα τον αφηνε σε κοινη θεα.
Αυτη η ιστορια ειναι τερμα Σερλοκ Χολμς, μαζι με την black dahlia. Μπορει η δολοφονια της να ειναι ιδιαιτερα αποτροπαια και να μην φτανει τον βαθμο μυστηριου του Ανδρα του Σομερτον αλλα εχει επισης μεγαλο βαθμο μυστηριου.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326
Τσοντα ειπα αγαπητε @lucinos οχι γυναικες.
Αλλο το ιντερνετ τοτε. Σημερα εψαχνα για κουνελο-γελιο και πετυχα το μπαγκς μπανι τσαλεντζ.

Αν και το κειμενο ειναι μεγαλο εξηγει αρκετα πραγματα.

Ο γαμος ειναι μια απο τις σημαντικοτερες αιτιες της χρονιας καταθλιψης

εγω νομιζα οτι ηταν ο πολιτικος κοσμος αλλα μεσα απο το επαγγελμα του και την παρατηρητικοτητα του βγαζει ωραια συμπερασματα.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
δεν καταλαβαίνω γιατί πάνε και χώνονται σε τέτοιες τρύπες ρε εσύ, μου αρέσει το mine exploration (να το βλέπω σε βίντεο δηλαδή, είμαι κότα) αλλά αυτό που πάνε σε κάτι λαγούμια και μάλιστα σε σκληρό βράχο (that is, σφήνωσες; έμεινες)... αδιανόητο και ανόητο.
 
Last edited:

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Μια φορα το ειχα κανει, 13 χρονων καπου σε σπηλαιο στη Γαλλια οπου επρεπε να παμε ερποντας για 4-5 μετρα και το κρανος να χτυπαει ταβανι και μου φτανει.

Πλεον μεχρι λιγο σκυφτος. Για τουνελακια, λαγουμια και τετοια, ουτε καν.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
χμ, για να δούμε.

Έχει περιορισμούς βέβαια, μου παρέχει 50 credits και κάθε μήνα θα μου παρέχει άλλα 15 εκτός αν θέλω να αγοράσω επιπλέον. Οπότε θέλει λίγη σκέψη η χρήση μπορώ να πω, αλλά περιμένω καλύτερα αποτελέσματα από dalle mini (τώρα crayon) που είναι λίγο της πλάκας.

Το ενδιαφέρον για μένα είναι κατά πόσο μπορεί να δουλέψει επαγγελματικά κάτι τέτοιο, καθώς θα μπορούσε να παρέχει υλικό που δεν υπάρχει διαθέσιμο σε έναν γραφίστα, πχ κάποιο πολύ συγκεκριμένο stock image.

2022-07-31.png
 

Thaxll'ssillyia

Φραγκολεβαντίνος μπιφτεκάς
Joined
Feb 11, 2021
Messages
2,000
χμ, για να δούμε.

Έχει περιορισμούς βέβαια, μου παρέχει 50 credits και κάθε μήνα θα μου παρέχει άλλα 15 εκτός αν θέλω να αγοράσω επιπλέον. Οπότε θέλει λίγη σκέψη η χρήση μπορώ να πω, αλλά περιμένω καλύτερα αποτελέσματα από dalle mini (τώρα crayon) που είναι λίγο της πλάκας.

Το ενδιαφέρον για μένα είναι κατά πόσο μπορεί να δουλέψει επαγγελματικά κάτι τέτοιο, καθώς θα μπορούσε να παρέχει υλικό που δεν υπάρχει διαθέσιμο σε έναν γραφίστα, πχ κάποιο πολύ συγκεκριμένο stock image.

View attachment 3843

Ειναι ωραια φαση η εφαρμογη αυτου του αλγοριθμου, θελει προσοχη ομως με τη μοδα των AI assisted images καθως εχουν βγει διαφορα στουντιακια/'labs' και προωθουν τετοιες "υπηρεσιες" με μονο ανταλλαγμα τη προσβαση/αποθηκευση/αναλυση σε ολα τα δεδομενα σας (κουκης/ιστορικο/κλπ). Ειναι αντιστοιχη φαση data-grab με τα τεστακια στυλ "τι ειδους πιπερια εισαι" που υπηρξαν την πρωιμη περιοδο στο facebook, οπου τους εδινες προσβαση στα παντα.

Καλο θα ειναι οταν αποδεχεστε τη προσβαση στα δεδομενα σας απο τετοιες εφαρμογες να το κανετε απο "καθαρο" περιβαλλον.

Πχ midjourney privacy policy
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
από τεχνικής άποψης δεν σκοπεύω να ανεβάσω κάτι πέρα από τα απαραίτητα για την επαλήθευση μου (έχει πολύ αυστηρούς κανόνες χρήσης και δεν αφήνει τον καθένα να μπει όπως να 'ναι), για input εικόνας θα δούμε, αν ανεβάσω κάτι σίγουρα δεν θα έχει προσωπικά δεδομένα, αλλά πρέπει πρώτα να καταλάβω πως λειτουργεί το ανέβασμα-επεξεργασία. Δηλαδή ανεβάζω τον σκύλο μου και του λέω να τον κάνει αστροναύτη; Θα δούμε.

Το ενδιαφέρον είναι η πλήρη ελευθερία που δίνει για τις δημιουργίες, από τεχνικής άποψης μπορώ να βγάζω εικόνες και να τις πουλάω μετά σε στοκάδικα ή ως αφίσες. Αν φτάσω εκεί δεν θα είχα πρόβλημα να πληρώσω κιόλας για επιπλέον credits.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,326

Οι τοποι γεννησης των διασημων ανα χωρα. καπως ετσι μαθαινεις οτι ο joe strummer γεννηθηκε στην Τουρκια.
 
Last edited:
Top Bottom