What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Stuff that is Interesting

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Μπερδεύτηκα. Τρώμε τελικά Oreo ή είναι αμαρτία να μασάμε τον σταυρό μας;

Γιατί θυμάμαι που είχαν βγει κάτι παπούτσια με σταυρό στην σόλα και τελικά ήταν αμαρτία να τα φοράς γιατί πατούσες τον σταυρό.
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,872


Οι επιστήμονες ανακάλυψαν έναν νέο τύπο μορφής ζωής που ονομάζεται "οβελίσκος" στο ανθρώπινο πεπτικό σύστημα, ο οποίος διαφέρει από άλλους γνωστούς οργανισμούς. Το εύρημα αυτό θα μπορούσε να έχει σημαντικές επιπτώσεις στην κατανόηση του ανθρώπινου μικροβιώματος και των επιπτώσεών του στην υγεία μας.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
σαβούρα τα όρεος καλύτερα γεμιστά Παπαδοπούλου!

θα επεμβω, δεν βαστώ κι ας βγω οφτοπικ (ναι, οτι με πειραξε κιολας....).
ως γνωστος σκουπιδοφαγος - καταναλωτης σνακς, θα δωκω σημαντικο, αποκρυφο σε πολυ κοζμο τιπ:
ουτε μενα μου λεγανε τιποτα τα ορεο, μεχρι που σ ενα market-in οφ ωλ πλέισηζ, τα γαμψα αρπακτικα μου νυχια κατεβασαν απο ενα ραφι, ΑΥΤΟ:

νιαμ νιαμ.jpg

αυτο ομως, οχι το ξαδερφακι του που δεν εχει την επικαλυψη.
καταναλωστε και θα με θυμηθειτε. εξαρτηση.

εντιτ: τα χει και στον σκλαβενιτη.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
θα επεμβω, δεν βαστώ κι ας βγω οφτοπικ (ναι, οτι με πειραξε κιολας....).
ως γνωστος σκουπιδοφαγος - καταναλωτης σνακς, θα δωκω σημαντικο, αποκρυφο σε πολυ κοζμο τιπ:
ουτε μενα μου λεγανε τιποτα τα ορεο, μεχρι που σ ενα market-in οφ ωλ πλέισηζ, τα γαμψα αρπακτικα μου νυχια κατεβασαν απο ενα ραφι, ΑΥΤΟ:

View attachment 7299

αυτο ομως, οχι το ξαδερφακι του που δεν εχει την επικαλυψη.
καταναλωστε και θα με θυμηθειτε. εξαρτηση.

εντιτ: τα χει και στον σκλαβενιτη.
αν τα καλύψεις σοκολάτα χαίρω πολύ ρε μπρο, και φρυγανιά σκέτη δεν τρώω, αλλά αν την περάσω νουκρέμα ο νομ νομ!
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Η μια ωρα διαρκεια ειναι αποτρεπτικη για την δικαιοσυνη στην αρχαια ελλαδα. Η ομιλια ηταν πολυ καλη. "Εσπασα" το βιντεο σε 20λεπτα γιατι ημουν αποφασισμενος να το δω και πολυ καλα εκανα.

Απεχει πολυ απο τα interesting γουστα αλλα εχει σχεση με την αποκλιση και την τιμωρια.
Χθες, ειχα λειωσει στο ΥΤ με black metal (που δεν εχει μαυρους). Καποια στιγμη, το ΥΤ αποφασισε οτι ειδα και ακουσα πολλα. Στις προτασεις μου πεταξε ενα βιντεο με ιερεα-εξορκιστη, για να κανω ενα διαλειμμα.
Ειχε κανει και νωριτερα καποιες αποτυχημενες προσπαθειες. Δες κανενα αστειο βιντεο, δες κανενα αστειο βιντεο με γκομενες που φορανε μαγιο και τρωνε τουμπες κ.α.

Εκανα κλικ αλλα δεν το αφησα να παιξει. Copy paste το ονομα του ιερεα στο search box. Η γενικη εικονα δεν ηταν ΚΑΘΟΛΟΥ καλη (πολυ ΟΥΟΥ!!!) αλλα θα τον αποκαλεσω απλα αμφιλεγομενο, για το σασπενς.
Τωρα, ημουν ετοιμος να δω το βιντεο.

Ενας τυπος κανει ερωτησεις στον ιερεα. Αυτο ειναι το concept.
Τα δυο λεπτα της υπομονης μου ειχαν εξαντληθει οταν ξεκινησε κατι πολυ καλο.
Η εκκλησια λεει οτι ο σατανας, ο βελζεβουλ και ο λουσιφερ, ειναι το ιδιο προσωπο. Οι εξορκιστες πιστευουν οτι ΔΕΝ ειναι το ιδιο προσωπο, επειδη εχουν εντελως διαφορετικη συμπεριφορα και τακτικες.

Συμφωνα με τον ιερεα, απο την προσωπικη του εμπειρια. Εκανε εναν εξορκισμο και σε μια στιγμη αδυναμιας, το κακο πνευμα, ο ιδιος ο εξαποδω, συμφωνα με τον ιερεα, ομολογησε οτι ειναι το αντιστροφο του Αγιου Πνευματος.
Στην αρχη δεν καταλαβε το νοημα πισω απο αυτη την φραση. Στην πορεια, σε μια αλλη αναμετρηση, τον ελυσε τον γριφο.
Ο εξαποδω εχει 3 προσωπικοτητες, ο λογος για τις διαφορετικες συμπεριφορες. Στην αρχη γελασα ομως...

Αφου ηθελε να παρει την θεση της Αγιας Τριαδας, τον εκανε τον ιδιο τριαδα και αυτη ηταν η τιμωρια για το Non Serviam. Τον εκανε θεο αλλα και δεν τον εκανε.
Αυτο, ειναι θεικη τιμωρια. Μου εβγαλε γουστα και αυτος ειναι ο λογος που εβαλα τον ιερεα στην κατηγορια αμφιλεγομενος.

Ως Κουνελος, μπηκα στην σκεψη. Αυτο το beef ξεκινησε επειδη ο Θεος αγαπουσε περισσοτερο τους ανθρωπους.
Τους ανθρωπους ομως αποφασισε να τους πνιξει... αλλα και δεν τους επνιξε. Τους αγαπουσε αλλα και δεν τους αγαπουσε.
Ο Χριστος, πεθανε και αναστηθηκε. Πεθανε αλλα δεν πεθανε.
Ο Χριστος ανεστησε νεκρους οι οποιοι αργοτερα πεθαναν. Δεν πεθαναν αλλα και πεθαναν.
Η φλεγομενη βατος, καιγοταν αλλα και δεν καιγοταν.

Ναι, αυτη η λιστα μπορει να γινει πολυ μεγαλη.

Τωρα, για οσους δεν πιστευουν, Ειναι θεμα σωστης διαχειρισης. Καλυτερα να πιστευεις και στο τελος να ανακαλυψεις οτι τιποτα δεν ισχυει παρα να μην πιστευεις και στο τελος να ανακαλυψεις οτι ισχυει. Θεωρω οτι θα εισαι αλλα και δεν θα εισαι.

Αν ειχα γινει θεολογος, θα ημουν ο καλυτερος θεολογος στον κοσμο.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Η φωτογραφια με τους (μονο) μαυρους φυλακισμενους, τα λεει ολα.
Τους εχουν ξεμπροστιασει πολλες φορες επειδη οι φυλακες τους παιζουν τον ρολο κερδους για καποιους. Για αυτους που τις εχουν, τις εφοδιαζουν και για αυτους που θελουν δωρεαν εργατικα χερια.
Ο λογος που τους πετανε στα κελια και μετα κανουν ερωτησεις.

Με το γκουανταναμο που αλλη χωρα θα ειχε συρθει/διασυρθει σε διεθνη δικαστηρια και ισως σε βομβαρδισμους, αυτοι σφυριζαν αδιαφορα.
Η χωρα της ελευθεριας, μια ταινια απο τους παραγωγους του star wars.
 

Dark Archon

Mind-flayer
Joined
Dec 21, 2012
Messages
1,677
Υπάρχει κανείς που να τα έχει προλάβει αυτά;
Εγώ πάντως θυμάμαι όταν ήμουν μικρός την φωτογραφική μηχανή με τα flashing cubes να βγαίνει απο το συρτάρι σε κάθε οικογενειακή φωτογράφιση. Ίσως και να υπάρχει ακόμη στο πατάρι η μηχανή με κανένα κουτί απο τέτοια φλας.

 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
τα ψιλοπρόλαβα, λίγο πριν πάρει ο πατέρας μου την compact φωτογραφική με το ενσωματωμένο φλας.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
τα ψιλοπρόλαβα, λίγο πριν πάρει ο πατέρας μου την compact φωτογραφική με το ενσωματωμένο φλας.
Εγω λεω να αλλαξεις αβαταρ γιατι εισαι σαν τον πινακα του θειου, αυτον που πηγε στο περιπτερο και δεν γυρισε ποτε.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Εγω λεω να αλλαξεις αβαταρ γιατι εισαι σαν τον πινακα του θειου, αυτον που πηγε στο περιπτερο και δεν γυρισε ποτε.
μα είναι η φάτσα μου
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Boeing Boeing, κάποιες εταιρίες έχουν επιλογή να διαλέγεις πλέον με τι αεροπλάνο να πετάξεις γιατί κανείς δεν θέλει να μπαίνει στα 737 Max...


 
Top Bottom