What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συναυλιες (των μεταλλων και μη)

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Double post με άρθρα πάνω στη φυσική άσκηση/δραστηριότητα και την εγκυμοσύνη.


Ο καθένας μπορεί να κάνει ο,τι κρίνει σωστό για το σώμα του, το να λέμε ότι μια νέα (σύντομα-)μανούλα δεν έχει ιδέα τι είναι καλό για αυτήν και το παιδί της είναι μάλλον άλμα λογικής. Προσοχή, δεν υποστηρίζω ότι πρέπει να γυρίσουμε σε καταστάσεις και χρόνια όπου η γυναίκα δούλευε στο χωράφι, το παιδί απλά "έβγαινε" και ήταν άλλη μια Τρίτη. Αλλά οι πρακτικές τύπου "οκ, μείνε στο κρεβάτι για έξι μήνες ελάχιστη άσκηση και πλάκωσε και 5 μπουγάτσες την ημέρα" δεν είναι εξέλιξη της ιατρικής πρακτικής.

Βρέθηκα να (υπό)στηρίζω τις επιλογές μιας μπάντας που δεν γουστάρω καθόλου. Cunningham's law στα καλύτερά του.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
Σαφώς και είναι επιλογή της, το έγραψα στην προηγούμενη σελίδα. Δεν αναφέρθηκα πάντως σε φυσική άσκηση/δραστηριότητα (αν και το κοπάνημα της το έριξε επί σκηνής) αλλά σε συγκεκριμένα πράγματα που μελέτες έχουν δείξει ότι μπορεί σε κάποιο βαθμό να επηρεάσουν δυσμενώς την ανάπτυξη-υγεία του εμβρύου. Αλλά ok, ενδιαφέρον <------> χειραφέτηση: παθογένεια.
 

mindraven

Hobgoblin Captain
Approval of the Admiral Order of Alucard
Joined
Jan 22, 2013
Messages
322
Σε άλλα νέα, η απόφαση της τελευταίας στιγμής να βγάλω εισιτήριο για helloween το Σάββατο μου βγήκε σε καλό. Να είναι καλά ο μεταλλας αδερφός της γυναίκας μου και ο κουμπάρος μου που με έπεισαν ενώ δεν ακούω. Ο ένας έβγαλε διημέρου και το πήρα πιο φτηνό και ο άλλος μου έκανε ιστορική αναδρομή για τη μπάντα. Πολύ ωραίο show. Έδωσαν τη ψυχή τους. Το γουσταραν πολύ και φαινόταν. Ήταν όλοι οι τραγουδιστές. Πολλά άτομα επί σκηνής και αδιανόητη ενέργεια για την ηλικία τους. Έπαιζαν 2 ολόκληρες ώρες. Με κέρδισαν και το κοινό ήταν στο zone που λένε και στο χωριό μου. Η Τατιάνα με τους jinjer έδωσαν τα ρέστα τους. Παίξανε καταπληκτικά. Η κοπέλα κάνει ο,τι θέλει τη φωνή της και οι συμπαίκτες είναι βιρτουόζοι. Πέρασα πολύ καλά, αλλά νομίζω όμως πως αδικήθηκαν λίγο από τον ήχο αλλά κυρίως από την τοποθέτηση τους με τους helloween, που ανήκουν σε εντελώς άλλο είδος και αυτό δεν λειτούργησε τόσο καλά στους metalheads, οι οποίοι ανυπομονούσαν για την κυρία μπάντα και -θα το πω ευγενικα- δεν έδιναν πίσω την ενέργεια που έπαιρναν.
 
Last edited:

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Sad face γιατί δεν ήμουν εκεί, πέραν μίας ολιγοδευτερόλεπτης βιντεοκλήσης. :(
 

mindraven

Hobgoblin Captain
Approval of the Admiral Order of Alucard
Joined
Jan 22, 2013
Messages
322
Οι helloween ήταν καύλα. Από τα καλύτερα live που έχω δει στη ζωή μου
Λιτός, δωρικός, απέριττος χομπίστας. Όχι σαν εμένα που προσπαθώ να πω αυτό που θέλω μισή ώρα.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
E λογικά θα διώξαν τον προηγούμενο τον εγκληματία (λογικά ήταν ίδιος με της Ριχάνα) που είχαν για γιατρό, ευτυχώς πριν θρηνήσουμε θύματα.
Τέλος καλό όλα καλά.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,987
Όντως φοβεροί οι Helloween. Είχα αγοράσει εισιτήριο για να τους δω στο Βερολίνο το 2016 αλλά τελικά δεν κατάφερα να πάω (λόγοι ανωτέρας βίας), οπότε αυτή ενδεχομένως να ήταν η τελευταία μου ευκαιρία να τους δω και πήγα τρέχοντας.

Αν και ο Μιχαλάκης ο Κίσκε έδειχνε σημάδια κόπωσης σχεδόν από την αρχή, τα έδωσε όλα, όπως και όλο το γκρουπ. Δύο ώρες γεμάτες και χορταστικές! Άμα δεν ήταν και εκείνος ο παπάρας που αποφάσισε να μου κάνει πισώπλατα mosh στέλνοντάς με δυο μέτρα μπροστά να σκάσω με τη μούρη στην πλάτη του μπροστινού, θα είχα περάσει καλύτερα.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799


@Hellion άσε την αξίνα και πήγαινε, περιμένουμε κάλυψη!
Πες τους έχεις να πας σε μια έκθεση για ρήσερτς πέρπουσιζ. Ή έστω ότι έχει αρχαιολογική αξία, που δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα.

Μλκ μου ο Μπίγαλης τι πίνει και είναι σα φωτοσοπιά από τα 80's.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,667
Μπίγαλη έχω ήδη δει τις τρεις πρώτες φορές που έπαιξε Σαλονίκη από το 2012 ακόμα, τρομερό σόου. Υπάρχουν τα βιντεα ως τεκμήρια στο ΥΤ.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Rammstein στην Ελλάδα στις 30/05.

Ακόμα δεν ανακοίνωσαν χώρο. Ίσως περιμένουν το μάνιουαλ και αυτοί.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Θα πρέπει να είναι σε υπερυψωμένο αίθριο κιόλας για να μην τους μουλιασει τα πυροτεχνήματα καμία μπόρα.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Θα πρέπει να είναι σε υπερυψωμένο αίθριο κιόλας για να μην τους μουλιασει τα πυροτεχνήματα καμία μπόρα.

Ίσως πάνε Μαλακάσα, να έχουν έτοιμη την καύσιμη ύλη.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,273
Πάω να βγάλω εισιτήριο για Amorphis & Solstafjir. Βλέπω την τιμή και κόβω πέρα. Ρε πάμε καλά; 40ευρω; Τι τιμές είναι αυτές; Εχω καλομάθει στα ξένα ή μας πιάνουν κορόιδα;
 
Top Bottom