What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συναυλιες (των μεταλλων και μη)

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,657
Πήγα Rammstein, καλά ήταν, νομίζω είναι από αυτά τα πράγματα που πρέπει να κάνεις τουλ μια φορά στην ζωή σου.

Τα κακά: όσο αφορά την μπάντα. Είναι πολύ επαγγελματίες με την κακή έννοια. Είναι όλα προγραμματισμένα και χορογραφημένα, το τι θα πουν, το που θα πατήσουν. Αν έχεις δει ένα live video στο YT ξέρεις ακριβώς τι θα γίνει.

Το άλλο που έχει αρχίσει να με πειράζει είναι οι συναυλίες σε μεγάλες αρένες. Ακόμα και αν πας 2 ώρες πριν την έναρξη είσαι 700μ από την σκηνή, το μόνο που βλέπεις είναι χέρια με κινητά και είμαι και σχετικά ψηλός.

Μπορεί και απλά να μεγαλώνω και να παραξενεύω.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,851
Πήγα Rammstein, καλά ήταν, νομίζω είναι από αυτά τα πράγματα που πρέπει να κάνεις τουλ μια φορά στην ζωή σου.

Είχε κόσμο? Και πώς ήταν γενικά ο "ενθουσιασμός" του κοινού?

Ρωτώ κυρίως γιατί τους είχα δει στη Μαλακάσα το 2010 και θυμάμαι ένα αρκετά ενεργητικό και ενθουσιώδες κοινό, αλλά stories κτλ που βλέπω (όσα μπορούν να δείξουν αυτά βέβαια) από το σημερινό δείχνουν... μια απάθεια να την πω, φάση αμίλητοι ακούνητοι αγέλαστοι να την πω, όλοι κλασικά με το κινητό στο χέρι να τραβάνε βίντεο και οριακά σα να μην αντιδρούν καν στα κομμάτια.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,657
Είχε κόσμο? Και πώς ήταν γενικά ο "ενθουσιασμός" του κοινού?

Ρωτώ κυρίως γιατί τους είχα δει στη Μαλακάσα το 2010 και θυμάμαι ένα αρκετά ενεργητικό και ενθουσιώδες κοινό, αλλά stories κτλ που βλέπω (όσα μπορούν να δείξουν αυτά βέβαια) από το σημερινό δείχνουν... μια απάθεια να την πω, φάση αμίλητοι ακούνητοι αγέλαστοι να την πω, όλοι κλασικά με το κινητό στο χέρι να τραβάνε βίντεο και οριακά σα να μην αντιδρούν καν στα κομμάτια.
Ήμουν σχετικά μακρυά από την σκηνή και γύρω μου απλά τραγουδάγαμε και σχεδόν όλοι τράβαγαν με το κινητό, που και που κάνα δυο πηδηματάκια να ξεπιαστούμε😬

Δεν ξέρω αν μπροστά είχε πιο πολύ τζέρτζελο, υποθέτω πως όχι, δεν είναι και εύκολο να δεις. Την πιο πολύ ώρα έβλεπα χέρια με κινητά. Θα αισθανθώ πολύ ηλίθιος αν αύριο παίξει κάπου κάνα βίντεο με τον κόσμο μπροστά να τα σπάει, αλλά δεν το νομίζω.

Ο αγωνιστικός χώρος ήταν αρκετά γεμάτος και το κάτω διάζωμα 50%. Τα εισητηρια ακριβά, εγώ είχα το φτηνό των 80κάτι.

Καμια σχέση με ACDC που ήταν φίσκα παντού, ουρλιάζαμε και χοροπηδαγαμε όλοι.

Νομίζω πάντως ότι και εγώ έχω αλλάξει, δεν ξέρω πια αν με κρατάνε τα γόνατα, τρελή ταλαιπωρία και ξενύχτι χθες με τον τελικό, ήμουν στο Δημοτικό θέατρο από τις 20:00 και μπήκα σπίτι στις 06:00,δεν θυμάμαι πιά με τίποτα στίχους, είχα κλειστή φωνή, ήταν καθημερινή. Δεν ξέρω. Πάντως νομίζω ότι έχει αλλάξει ο κόσμος, δεν πάει στις συναυλίες για να περάσει καλά, αλλά για να δείξει βίντεο ότι πήγε.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,971
Βάλανε κ γιγάντια φουρφούρια να σας κάνουν αέρα. Χαλάλι το κατοστάρικο. Ελπίζω πως καταναλώνουν πράσινη ενέργεια.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,657
Βάλανε κ γιγάντια φουρφούρια να σας κάνουν αέρα. Χαλάλι το κατοστάρικο. Ελπίζω πως καταναλώνουν πράσινη ενέργεια.
οι λέξεις οικολογία και συναυλία Rammstein είναι ασύμβατες μεταξύ τους.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,757
μας έχουν μαμήσει τα κινητά λίγο...
λες και θα δει κανείς το γαμωβίντεο από το σκατοκινητό των 100€ μετά...
βγάλε εκεί 20 δευτερόλεπτα για το στόρι σου και κλείσε το το μαμημένο, απόλαυσε το σόου μαϊμού.

Φυσικά και λείπει η ενέργεια, δεν το ζεις όταν πας με σκοπό να το γράψεις στο κινητό σου για να μην το δεις ποτέ... έλεος.

Φυσικά ισχύει σε κάθε συναυλία, δε πα να είναι Ramμstein ή Μποφίλιου ξέρω εγώ.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,357
Γενικά το Ίντερνετ έχει κάνει κακό στις ζωές μας. Όλα πλέον για τον φακό και για το ποστ. Από την άλλη θα πω ότι σε όσες συναυλίες πήγα έξω αυτό το χαλί που παίζει εδώ, να βγάζουν βίντεο ολόκληρα σετ δεν παίζει, βέβαια θεωρω ότι αφορά κυρίως μικρότερα ονόματα που δεν πάνε και φασαίοι. Όπως εδώ πχ αν πας σε κάτι φεστιβάλ τύπου up the hammers και γενικά underground καταστάσεις, που ο κόσμος απλά γουστάρει, παρότι θεωρω τους Ελληνες μεταλλάδες τους πιο ποζεραδες.
I summon @bald_killer για το τι ισχύει στην Γερμανία που έχει μεγάλο κοινό.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,971
Παίζουν κ κάμερες, εννοείται, σπάνια να δεις καναν να τραβάει ολόκληρα κομμάτια. Σίγουρα όσο πιο underground είναι η μπάντα, τόσο λιγότερες κάμερες. Στον Abbath που πήγα άντε να είχε 10 κάμερες διαρκώς (στα περίπου 200 άτομα)
Τον Ιούλιο σκοπεύω να πάω σε μία Underground. Θαμαστε δε θάμαστε 20 άτομα.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,851
Top Bottom