What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συναυλιες (των μεταλλων και μη)

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Μέχρι τώρα δεν έχω δει άλλον καλλιτέχνη να παίρνει τόσο έντιμη και ξεκάθαρη θέση. Για ακόμη μία φορά ο Αποστολάκης ξεχωρίζει όπως η μύγα μέσα στο γάλα
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Ερωτηση με ακαδημαικο ενδιαφερον. Θα πατε manowar το καλοκαιρι? Ειχαν πει οτι σταματησαν αλλα το δερματινο ειναι δυσκολο αν βγει εαν ξεκινησει. Πριν 2 χρονια φιλοι μου ειπαν οτι ηταν πολυ καλοι. Δεν νομιζω οτι μπορει να ειναι καλοι σε live χωρις τη γεφυρα του θανατου.

Τους ειχα δει το 99 οπου ειχα ξενερωσει αρκετα. Δε με πειραξε, με ειχε συγκινησει το λιωμενο μεικ απ των αθανατων.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,846
Η είσοδος θα επιτρέπεται μόνο σε όσους θα έχουν κάνει την 4η δόση.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Πήγε κανένας SODOM στην Αθήνα ψες βράδυ? Αύριο παίζουν Σαλονίκη και έχω μπει σε οικτρό μουντ εδώ και μέρες. Θα καεί το πελεκούδι.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564
Ήταν καλή στιγμή emergent gameplay. Αυθόρμητο τζαμάρισμα.

ΛΑΙΒΑΡΑ επίσης. Αδιανόητο σέτλιστ.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Το ψηνω εντονως να κλεισω ticket για RATM και RTJ . Δεν ειχα κατεβει απο Θεσ/κη οταν ειχαν ερθει (δε θυμαμαι καν το λογο) -και ευτυχως που δε κατεβηκα- και λεω ας κανω τη χαρη στον εαυτο μου για ενα βραδυ μεσηλικης εφηβειας. Προς το παρον ειναι μονο Αγγλια.

Ειδα οτι ειχαν κλεισει και για Πολωνια , Τσεχια αλλα ειναι postponed προς το παρων (πολεμος?)

Αλλος το ψηνει?
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,564


Έχω κλείσει εισιτήριο από το 2019, έτρωγε απανωτές αναβολές λόγω καραντίνας, τελικά παίζουν σήμερα στο ΟΑΚΑ και είναι ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΣΚΔ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ :cry:

Τεράστια μπάντα. Μακάρι να ξαναέρθουν.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αφού υπάρχει έστω και ένας να καταλάβει το φλεξ...

Shrimped
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Αν υπάρχει κάποιος που θέλει να πάει Clutch, Hellacopters κλπ κλπ, έχω έκπτωση για 2 εισιτήρια στα 25€ από 35€ έκαστο.

@Hellion πάντως μετά την προχθεσινή συναυλία πάω στοίχημα ότι δεν θα αργήσουμε να τους ξαναδούμε. Τρελλάθηκαν κι αυτοί με το κοινό.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,043
Αν υπάρχει κάποιος που θέλει να πάει Clutch, Hellacopters κλπ κλπ, έχω έκπτωση για 2 εισιτήρια στα 25€ από 35€ έκαστο.
Δικα σου; Δεν θα πας;
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δικα σου; Δεν θα πας;

Όχι δεν θα πάω. Απλά σε όσους πήγαν να δούνε Sleaford Mods δίνουν έκπτωση για Clutch.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Έβλεπα τα σκηνικά από την συναυλία των Maiden και εκτός των μόνιμων καπνογόνων, σχημάτισα την εντύπωση ότι πρέπει να ήταν το πιο άχαρο κοινό που έχω δει. Ένα μάτσο τύποι, ακίνητοι με κινητά και ταμπλετ στα χέρια.
Ρε αιπαγενε από δω.
Πέτυχα Dark Tranquillity/Ensiferum στην Μαδρίτη και η φάση μέσα ήταν κυριολεκτικά το αντίθετο. Από τις καλύτερες συναυλίες που έχω πάει γενικά, με το κοινό να παίζει σημαντικό ρόλο.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
About last night

IMG_20220722_21584r.jpg
Χωρίς να το πολυσκεφτω, ήμουν από τους πρώτους που πήρα εισητηριο πριν από μήνες. Γενικά, προσπαθώ πια να βλέπω μπάντες που δεν έχω ξαναδεί. Και μετά είχα δεύτερες σκέψεις, γιατί κακα τα ψέματα οι τύποι έχουν κάνει μεγάλη στροφή από το το symphonic metal που έπαιζαν στα πρώτα άλμπουμ και πλέον κυνηγουν τα 3λεπτα ραδιοφωνικά hits.

Τεσπα, πήγα, στην πορεία προέκυψε και παρέα και τελικά η βραδιά ήταν καλή. Τα σύγχρονα τραγούδια βγαίνουν καλά στο live. Ο ήχος ήταν εντάξει, ίσως λίγο θαμπός σε σημεία αλλά έχω ακούσει πολύ χειρότερα. Έχουν πολλά samples, νομιζω το 50% του τι ακούς είναι προηχογραφημένο. Ο χώρος άνετος να παρκάρεις (Γκάζι) και να μπεις / βγεις, σχεδόν γεμάτη η πλατεία (να είναι 2000? Δεν τα πάω καλά σε αυτά)

Η ειδοποιός διαφορά της μπάντας είναι η Sharon. Φωνάρα, κουκλαρα και δεν χάνει νότα. Είδα και μερικά live στο yt για προετοιμασία και παρατήρησα το ίδιο. Επαγγελματίας μέχρι εκεί που δεν πάει.

Γενικά όλα καλά, αλλά είναι εν έτη 2022 οι Within Temptation μέταλ? Η προσωπική μου άποψη είναι μάλλον όχι. Για μένα έφτασαν στο απόγειο τους με το Black Sympony το 2008. Μια τέλεια βραδιά που αποτύπωνε την μπάντα στην πιο ποιοτική της στιγμή.

Επόμενο ραντεβού? Το σκεφτομαι για eternal champion
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Νταξ, μέταλ δεν ήταν ποτέ, symphonic pop με distorted έγχορδα διαχρονικά. Όχι πως είναι κακό αυτό, αλλά τα πάντα είναι pop, από δομές μέχρι φωνητικές γραμμές.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,503
Απλά με στενοχωρεί που υπήρχε μια εποχή που ψαχνόντουσαν δημιουργικά, δεν υπήρχε τραγούδι τους να παίξει σε mainstream radio μέχρι το what have you done, τωρα πλέον είναι ο κανόνας, αν θυμάμαι καλά είχαν φάει και κράξιμο σε ένα rockwave, τότε την εποχή της έντονης στροφής (δεν ήμουν παρών).
 
Top Bottom