What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συνταγες Της Προκοπης

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Εχω απορια το Mah expectations του @Admiral.


αν δεν πάει καλογερική φοιτήτρια δεν θα μάθει.
Σημαντικο ποιντ στην συζητηση ειναι οτι μιλαμε για ατομο που βγηκε απο την ιδια συγγενικη DNA πισινα. Δεν ξερω τι εκανε με το φοιτητικ. Δεν ρωτησα, δεν μου ειπε, δεν μας νοιαζει. Για γκομενικα και μουσικη ειπαμε.
Οτι εμαθα, τυχαια απο την πατερα της. Εψαχνε φοιτητικο δρομο με κριτηριο την καλυτερη φοιτητικη ζωη. Που εχει τα καλυτερα μπαρ, περισσοτερες συναυλιες, τυροπιταδικα, γκομενακια, ιντερνετ. Ολα τα αλλα κριτηρια (καριερα, φραγκα, καλυτερα ενσημα, ραφια σουπερ μαρκετ κτλ) αδιαφορα ανυπαρκτα. Επειδη η μαμα της πηγε να την στριμωξει για δουλεια, εφυγε μερικους μηνες απο το σπιτι για διακοπες.

tl;dr Δεν ειναι η καλογερικη και η φοιτητικη. Θα δωσω και τον θαυμασμο που εριξε στο θειε εισαι μεγαλο αλανι.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,544
IMG-c6099416804f371271300a2e71f077c9-V.jpg

Μου έστειλε αυτή την φωτο ο κουμπάρος μου από Μόναχο και γράφει "ζηλεύεις?" και δεν ξέρω τι να απαντήσω γιατί μοιάζει σαν να έχει κάνει κάποιος διάρροια πάνω σε μια σφολιάτα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
σόρι κιόλας, αλλά άμα ήταν κουμπάρος μου θα του το έλεγα ξεκάθαρα :p
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,544
σόρι κιόλας, αλλά άμα ήταν κουμπάρος μου θα του το έλεγα ξεκάθαρα :p
Το έκανα, απλά περίμενα λίγο να το φάει. Μάλλον δεν το κολακεύει η φωτογραφία, έχουν ωραία γλυκίσματα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
τώρα που το βλέπω σαν χυμένα σκατά είναι, anyway. έπρεπε να του στείλεις κανένα μπουκακε
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Μπουκάκε... Σαν οριένταλ σιξτυ νάιν μου ακούγεται.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Μου έστειλε αυτή την φωτο ο κουμπάρος μου από Μόναχο και γράφει "ζηλεύεις?" και δεν ξέρω τι να απαντήσω γιατί μοιάζει σαν να έχει κάνει κάποιος διάρροια πάνω σε μια σφολιάτα

ΠΡΙΝ διαβασω το σχολιο σου. Το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν οτι μοιαζει με κατι που επεσε το πρωι μεσα στην λεκανη. Ημουν ετοιμος να σε κραξω.

EDIT
Να κανεις screenshot τις απαντησεις μας και αποστολη στον κουμπαρο. Η κουμπαρα γιατι δεν σου εστειλε τιποτα; ειχατε καποια... διαφωνια;
 
Last edited:

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Συνταγη δεν εχω αλλα εχω μια απορια. Πριν την απορια, ειχα μια περιεργη μερα χθες και θελω να μοιραστω την εμπειρια.
Η μερα ξεκινησε, οχι καλα πχ αδειασαν οι μπαταριες σε ποντικι και πληκτρολογιο, ταυτοχρονα. Την εκανα κριση μεχρι να καταλαβω τι παιζει. Στην συνεχεια, Με πηρε τηλεφωνο ενας γειτονας για να με κερασει καφε. Συνηθως, με τους καφεδες κερναει hardware θεμα. Ξεκινησα προς τα εκει αλλα τελικα, τυχαια, βρεθηκα στο σπιτι μιας γειτονισσας που εψηνε στα καρβουνα προβατινα και παϊδάκια και λουκανικα και πιτες και ναι. σκασμο δεν εφαγα γιατι επαιξε τηλεφωνο με υποσχεση μουσακα. Πηρα το αμαξακι μου και αλλαξα δημο. Δυστηχως, δεν επαιξε μουσακας, με ξεγελασε. Επαιξαν ομως μπριτσολες με παχος παστιτσιου. ωραια εφαγα, ωραια περασα, ωρα να φευγω. Στασου
Η απορια
Και κουμπωνει στο χερι μου μια πελωρια χαρτοσακουλα. Βαρυ πραμα που ανοιξα για να δω παρα πολλα κουλουρια, αυτα με το στρογγυλο ζυμαρι και τα σουσαμια (συκαλεως, αρρωστος δεν ειμαι αλλα δεν πειραζει).αλλα ειχε και καποια που δεν ηταν στρογγυλα αλλα ειχαν σχημα κρουασαν. Πολυ σουσαμι και καποια ειχαν επικαλυψη μαυρης σοκολατας.
Αυτα, εχουν γεμιση σοκολατα, μαρμελα κερασι καθως και ολοκληρα κερασια. Οταν λεω γεμιση, δεν εννοω ποσοτητα φετα τυριου για τοστ αλλα γεμιση για γεμιστα.
Ζω σε αλλον πλανητη και δεν ειχα αναλογη επαφη με το αντικειμενο; Δεν εχω ξαναδει πουθενα κατι τετοιο.
Πρεπει να βρω......
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Ελπίζω να είναι πραγματικά αντιπροσωπευτική συμμετοχή για το Ελληνικό BBQ και όχι τίποτα ξενόφερτα. :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Spoiler Alert
Το αρθρο λεει οτι μια Ελληνιδα ειναι στην κριτικη επιτροπη και οχι οτι θα διαγωνιστει η Ελλαδα.
Καθολου παραξενο γιατι, που πας ρε καραμητρο;
500€ κοστιζει η συμμετοχη και οποιος, παρα τις οδηγιες του Κουρκουλου, χρειαστει περισσοτερο καρβουνο, θα πρεπει να παει να αγορασει με λεφτα απο την τσεπη του. Πρεπει να ειναι τεραστια η αρπαχτη του event.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,475
Spoiler Alert
Το αρθρο λεει οτι μια Ελληνιδα ειναι στην κριτικη επιτροπη και οχι οτι θα διαγωνιστει η Ελλαδα.
Καθολου παραξενο γιατι, που πας ρε καραμητρο;
500€ κοστιζει η συμμετοχη και οποιος, παρα τις οδηγιες του Κουρκουλου, χρειαστει περισσοτερο καρβουνο, θα πρεπει να παει να αγορασει με λεφτα απο την τσεπη του. Πρεπει να ειναι τεραστια η αρπαχτη του event.
ναι είδα λίγο τα βίντεο και ξενέρωσα, καλύτερα κάτω τραχομάνα grill challenge ξέρω εγώ.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,665




50f.png
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,268
Garum Masala
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,489
Η απορια μου ειναι πολυ απλη. Ποιος; ποιος σηκωθηκε μια μερα απο το κρεβατι του, τεντωθηκε, εξυσε το κεφαλι του και σκεφτηκε να βαλει ψαρια μεσα σε ενα δοχειο. Να τοποθετησει επι πολλες ημερες αυτο το δοχειο στις ορεξεις του ηλιου και μετα να δοκιμασει αυτο που εφτιαξε.
Παλι απορια με ψαρια. Αποξηραμενα ψαρια στον ηλιο, σκεπασμενα με ενα καλαθι. Μα ποσα εκατομμυρια μυγες μπορουν να μαζευτουν σε ενα μερος μεγεθους μικρου ταψιου; Ποιος το σκεφτηκε και με τι κουραγιο δοκιμασε την ψαρια του;

Επειδη το ανεφερε. Μια φορα και ενα καιρο, εφτιαχνα fried rice και πεταξα μερικες σταγονες soy sauce και απο συνηθεια, εβαλα και λιγο αλατι. Καταλαβα τι μαλακια εκανα, πριν δοκιμασω. Εκεινη την μερα ηπια τοσο νερο που με φλερταρε ενα χρυσοψαρο.
 
Top Bottom