What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Συζήτηση για τις next gen κονσόλες

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,706
Ξέρουν κάτι που η Λίζα δε μας λέει; Μήπως θέλει να πουλήσει τσιπάκια στις κονσόλες πρώτα; :eek:
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Ξέρουν κάτι που η Λίζα δε μας λέει; Μήπως θέλει να πουλήσει τσιπάκια στις κονσόλες πρώτα; :eek:
κοιτάνε να περάσουν μέρος της παραγωγής σε σamsung fabs, ίσως στρώσει λίγο νωρίτερα από το καλοκαίρι αν βιαστούν.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,848
Και δεν βρω μεχρι να βγουν οι RTX 4000 τοτε θα παρω RTX 4080 αλλα μου ειπαν σε ενα μαγαζι οτι καπου εκει Απριλιο Μαιο περιμενουν να υπαρχει υψηλη διαθεσμοτητα
Και ποιος σου εγγυάται πως η επόμενη σειρά θα είναι day one για τους καταναλωτές διαθέσιμη;
:trollface:
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Φαινεται πως δεν ειναι μονο ταp pc που εχουν ελλειψη λογο κορωνας! Αλλα σε αντιθεση με τις κονσολες στα pc κανουμε ενα σωρο πραγματα οχι μονο παιχνιδια. Αρα το να μην υπαρχουν κονσολες δε δεν ειναι προβλημα ενω τα pc ειναι γιατι τα εχουμε και για δουλεια αλλα πολλα και οχι μονο για διασκεδαση(ταινιες σειρες παιχνιδια). Οσο πιο πολυ καθυστερουν τα playstaiton και xbox τοσο και πιο πολλοι κονσοαλδες ερχονται στο pc. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148

χαβαλέ μεγάλο έχει το game , χαμός στις αρένες και μου αρέσουν αρκετά οι χαρακτήρες έτσι όπως τους έχουν φτιάξει.
Πάντως έχω χάσει επισόδια στο gaming και δεν ήξερα ότι η sony είχε ένα τόσο καλό gaming studio. Μάλλον επειδή είχα καμία δεκαετία να ασχοληθώ με ps τώρα τα είδα όλα μαζεμένα.
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Φαινεται πως δεν ειναι μονο ταp pc που εχουν ελλειψη λογο κορωνας! Αλλα σε αντιθεση με τις κονσολες στα pc κανουμε ενα σωρο πραγματα οχι μονο παιχνιδια. Αρα το να μην υπαρχουν κονσολες δε δεν ειναι προβλημα ενω τα pc ειναι γιατι τα εχουμε και για δουλεια αλλα πολλα και οχι μονο για διασκεδαση(ταινιες σειρες παιχνιδια). Οσο πιο πολυ καθυστερουν τα playstaiton και xbox τοσο και πιο πολλοι κονσοαλδες ερχονται στο pc. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!

Πως θα έρθουν; Αφού δεν θα βρίσκουν κάρτα γραφικών να βάλουν;;;
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Τωρα μολις γυρισα απο συναντηση με αυτον τον φιλο μου ο ποιος εχει 6 αδελφια και επιτελους το πηρε αποφαση να παριε pc. Μρτα απ οτοσο καιρο συμφωνησαν οι γονεις του να τον αφησουν να δωσει 1661 ευρω στον θειο skroutz για να παρει pc το οποιο του προτεινα εγω ! θα παρει rtx 3060 ti οποτε περιμενω να δω ποσες εβδομαδες θα κανει απο την παρραγελια μεχρι να του την φερουν και δεν κανει πανω απο 2 εβδομαδες τοτε θα παω και εγω να παρω RTX 3080 απο το συγκεκριμενο μαγαζι στο οποιο δεν εχω παει ακομα. Υπολοιπο συστημε ειναι ryzen 5600x 16 gb ddr4 3200mhz prime x570 pro mp 600 2tb dellp2421d.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
Δεν είναι νέο πρόβλημα. Πολλά controllers κατά το παρελθόν είχαν παρόμοια προβλήματα
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Δεν είναι νέο πρόβλημα. Πολλά controllers κατά το παρελθόν είχαν παρόμοια προβλήματα

Στους τρεις μήνες από την κυκλοφορία; Έχω στην κατοχή μου ένα αρχαίο Logitech Rumblepad, έναν 360 controller και έναν Steam Controller και κανένα δεν έχει drift.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Literally το έχουν πάθει όλα όσα έχουν περάσει από τα χέρια μου, εκτός του SNES. Και το 360. Κάποια σε λιγότερο από τρεις μήνες. Sad nonetheless.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
To έχει πάθει και Logi Wireless των 50 που δεν έβγαλε ούτε 6μηνο. Ευτυχώς το είχα αγοράσει μισή τιμή. Τα χρόνια που έπαιζα πολύ Street Fighter IV δεν είχε μείνει αναλογικό στικ που να δουλεύει σωστά.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
To έχει πάθει και Logi Wireless των 50 που δεν έβγαλε ούτε 6μηνο. Ευτυχώς το είχα αγοράσει μισή τιμή. Τα χρόνια που έπαιζα πολύ Street Fighter IV δεν είχε μείνει αναλογικό στικ που να δουλεύει σωστά.

Με αναλογικό παίζεις fighting games; Είχα την εντύπωση ότι όλοι χρησιμοποιούν το d-pad για ακρίβεια στις κινήσεις.
 

mits@kos

Death Knight
Joined
Dec 8, 2012
Messages
2,942
Ιδανικά πάνε σε arcade stick. Το d-pad το βρίσκω πολύ κουραστικό γενικά και το χρησιμοποιώ μόνο όπου δεν υπάρχει αναλογικό στικ. Μου φαίνεται σχεδόν πάντα τοποθετημένο σε άβολη θέση, σκληρό/κουραστικό για τον αντίχειρα και γενικά καταστροφή για το χέρι. Και competitive να έπαιζα, καλύτερα να τις έτρωγα απ' όλους από το να παίξω με d-pad.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,931
το εχω παθει σε αρκετα controllers. μεχρι και του gamecube του αδερφου μου την επαθε. το συγκεκριμενο σε ασχημη εποχη κιολας. το ειχα παρει να παιξω twilight princess μετα απο χρονια και προφανως η nintendo δεν εβγαζε επισημα για αλλαγη και τοτε δεν ημουν και ιδιαιτερα confident ωστε να κανω εγω εγχείρηση (οχι πως τωρα ειμαι αλλα τεσπα) οποτε οτι βρηκα 3rd party.
 
Top Bottom