What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τα ακουστικά βουίζουν

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
Χαίρεται παίδες, καιρό έχω να μπω στο φόρουμ...<br><br>Συνέδεσα προχτές κάτι ακουστικά στο pc και βγάζουν ένα εκνευριστικό βουιτό, συνεχές, όχι μεγάλης έντασης. Δηλαδή άμα βάλω καμιά ταινία, καλύπτεται το βουιτό απ&#039; τον ήχο της. <br><br>Τα ακουστικά είναι σαν αυτά ( https://www.amazon.com/Sony-MDRZX100-Stereo-Headphones-White/dp/B004RKQM8I ) και συνδέονται στο pc με καλώδιο ίδιο με αυτό των ηχείων.<br><br>Τα ακουστικά λογικά είναι μια χαρά γιατί σε λάπτοπ δουλεύουν κανονικά.<br>Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει?
 

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,422
Τα συνδέεις στις μπροστά θύρες ή στις πίσω;
 

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
Στις μπροστά τα έχω.<br>Στις πίσω, όταν έβγαλα τα ηχεία και έβαλα τα ακουστικά σκέτα δεν έπαιζαν. Και γενικά απ&#039; ό,τι κατάλαβα χωρίς τα ηχεία δεν παίζουν γιατί όταν έβγαλα τα ηχεία από πίσω μήπως κάνουν καμιά παρεμβολή (ενώ τα ακουστικά τα είχα μπροστά) πάλι δεν έπαιζαν από μόνα τους. Δεν ξέρωγιατί συμβαίνει αυτό...
 

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Ο θόρυβος από την μπροστινή θύρα πιθανότατα οφείλεται σε ηλεκτρικό θόρυβο από τα κυκλώματα που βρίσκονται στο εσωτερικό του κουτιού, δηλαδή όλο το ρεύμα που κυκλοφορεί στη μητρική και στη συναφή κυκλώματα αλλοιώνει το σήμα που πηγαίνει στα ακουστικά. Λογικά εάν τα συνέδεες στην πισινή θύρα δεν θα είχες κάποιο θέμα καθώς η συγκεκριμένη θύρα προέρχεται απευθείας από την motherboard. Για το θέμα με τα ηχεία και την πισινή θύρα δεν έχω ιδέα.
 

jimmy213

Death Knight
Joined
Nov 26, 2012
Messages
4,118
Ποια μητρική έχεις; Αν έχει chip της Realtek, δοκίμασε να περάσεις τους τελευταίους http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false" class="bbcode_url">drivers.<br><br>Για το θέμα του θορύβου (ηλεκτρομαγνητικός), συμφωνώ με τον Squigg. Κάτι παίζει με τη θύρα αφού σε άλλο PC δεν έχουν πρόβλημα.
 

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
Η μητρική είναι η Abit IP35 Pro. Οι drivers ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και τους έχω ανανεώσει ήδη. <br>Θα δοκιμάσω να τα συνδέσω από πίσω μαζί με κάποια απ&#039; τα ηχεία και θα επανέλθω με τα αποτελέσματα.
 

ghostrider1993

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,437
Τελικά τα δοκίμασα στις πίσω θύρες και στην μία δουλεύουν χωρίς το βουϊτό! <br>Ευχαριστώ παιδιά!  :thumbsup:
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
αλλη μια επιτυχημενη μερα στα εργαστηρια του RQ.
 

nerdy_alhths

Gelatinous Cube
Joined
Dec 1, 2012
Messages
73
<blockquote><br>Χαίρεται παίδες, καιρό έχω να μπω στο φόρουμ...<br></blockquote><br><br>Δηλαδή είχες καιρό να μπεις στο φόρουμ και ο μόνος λόγος που μπήκες είναι για βοήθεια. Το φίλο σου απ&#039; το νηπιαγωγείο το Λευτεράκη (αυτόν με το συνεργείο ντε) λυπάμαι που θα τον τρέχεις όταν σου καούν οι φλάντζες. Δεν κάνουν έτσι οι άνθρωποι.
 
Top Bottom