What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τα νέα της επικαιρότητας

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,263
Τα απρεπη αστεία για α την συγκεκριμένη φάση είναι τουλάχιστον ατελείωτα. Περαστικά της
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,263
Καλά θα πάει αυτό
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,658
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,255
Μπορεί να είχε κάνα καλό λαηβ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,460
σάικουλη....
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377


Γαμώτο, γέρασα και δεν τα καταλαβαίνω αυτά. Τι είναι πάλι αυτό το situationship: Είναι αυτό που έλεγαν στα Φιλαράκια friends with benefits ή η παραδοσιακή επαναλαμβανόμενη ξεπέτα; Εξηγήστε τα με όρους των 80s-90s για να καταλάβουμε διάολε!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,460
Γαμώτο, γέρασα και δεν τα καταλαβαίνω αυτά. Τι είναι πάλι αυτό το situationship: Είναι αυτό που έλεγαν στα Φιλαράκια friends with benefits ή η παραδοσιακή επαναλαμβανόμενη ξεπέτα; Εξηγήστε τα με όρους των 80s-90s για να καταλάβουμε διάολε!
μλκ είμαστε boomers πλέον... τα πιτσιρίκια βγάζουν νέους όρους για να διαφοροποιηθούν και δεν τους ξέρουμε :p
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,543
ξεπετα, ουαν ναιτ σταντ, φρε γουι μπενεφιτς, σιτσουεισονσιπ, ολα ακριβως το ιδιο εννοουν.
την διαχρονικη αναγκη του αθρωπου για ΣΕΧ ΧΩΡΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ.

(δεν βλεπω γυρω τον κουνέλο, οπότε κανω τα ρεπό του....)


α, νιτρε, μια απ τις πιο αστειες φασεις με τ ανιψια μου (25 και 20) ειναι οταν τους φωναζω και τους λεω: ρε ρεμαλια, πειτε στον μπαρμπα λεξεις της νεολαιας... μετα τις πεταω αδιαφορα στις κότες στο γραφειο και τρελαινονται που δεν καταλαβαινουν τι λεω.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,377
μλκ είμαστε boomers πλέον... τα πιτσιρίκια βγάζουν νέους όρους για να διαφοροποιηθούν και δεν τους ξέρουμε :p

Δες το από την θετική πλευρά, πλησιάζει η τρίτη ηλικία που θα μπορούμε να βρίζουμε όποιον θέλουμε χωρίς συνέπειες γιατί "άστον, γέρος είναι".
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,460
Δες το από την θετική πλευρά, πλησιάζει η τρίτη ηλικία που θα μπορούμε να βρίζουμε όποιον θέλουμε χωρίς συνέπειες γιατί "άστον, γέρος είναι".
δεν χρειάζεται καν να μπούμε στην τρίτη, από τα 50 και μετά έχουμε free pass :p όπως λέει και ένας 50φεύγας που ήταν στο τραπέζι μας σε μια βάπτιση "στα αρχίδια μου είμαι 50 φεύγα, πόσο θα ζήσω ακόμα; 20; 30 χρόνια; δεν φτάνουν για να βρίσω όσους θέλω να βρίσω, οπότε ξεκινάω".
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,532
Γαμώτο, γέρασα και δεν τα καταλαβαίνω αυτά. Τι είναι πάλι αυτό το situationship: Είναι αυτό που έλεγαν στα Φιλαράκια friends with benefits ή η παραδοσιακή επαναλαμβανόμενη ξεπέτα; Εξηγήστε τα με όρους των 80s-90s για να καταλάβουμε διάολε!
Δεν ειναι ξεπετα/fuck buddies.

Ειναι το να εισαι με καποιον για 10-20 χρονια και να ζεις σαν φοιτητης σε μια μονιμη στασιμοτητα. Καποια στιγμη να σκας στα βραχια της ζωης και να μην ξερεις απο που σου ηρθε.

Οι γυναικες ξυπνανε μια μερα στα 40+ και αντιλαμβανονται οτι δυο 20αρες ειναι καλυτερες απο μια 40αρα, μετα βλεπουν οτι μαλλον εχασαν το τραινο της μητροτητας και αρχιζουν οι αδιεξοδες σχεσεις με 25χρονους.

Οι αντρες ξυπνανε μια μερα στα 50 και θυμουνται οτι θελουν να κανουν παιδια αλλα θελουν και 20 χρονια μικροτερη για να ειναι ωραια, αλλα να ξερει να μαγειρευει και βασικα να τρεξει ολο το θεμα παιδιων καθως αυτοι θα ψωλαρουν με τος παρεες τους.

Εχω καμια 8αρα ατομα στον κυκλο μου σε αυτη τη φαση, ολοι ελεγαν οτι η επιλογη ηταν συνειδητη μεχρι που δεν ηταν αλλα ο χρονος δεν γυρισε πισω 🤯
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,460
Αυτό το να κάνουν παιδιά because reason δε το καταλαβαίνω. ή θες ή δε θες, το να κάνεις γιατί έτσι μου είπαν πάει με ξεπερνάει.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,487
(δεν βλεπω γυρω τον κουνέλο, οπότε κανω τα ρεπό του....)

Διαβασα την απαντηση σου και αναρωτηθηκα, αυτο ποτε το εγραψα; Αυτα τα πραγματα για τις μεγαλες αποφασεις της ζωης, υπαρχουν απο παντα. Αυτο που αλλαζει ειναι το ποσοστο, που αυξανει με την εισοδο της καθε γενιας. Ολο και περισσοτεροι ανθρωποι προσπαθουν να βολευτουν σε καταστασεις που τους δινουν μια ψευτικη αισθηση ασφαλειας. Αν κανω ενα βημα πισω θα μεινω μονος μου. Ειναι μια κατασταση που τρομαζει τους πολλους. Εαν κανω ενα βημα μπροστα, μπορει να το μετανοιωσω, θα εχω περρισοτερες ευθηνες κτλ.

Ειχα κι εγω μια πολυετη σχεση. Κανω τα μαθηματικα και τρομαζω, ισως και 10+ χρονια. Ουτε αρραβωνας δεν επαιξε.
Οι ανθρωπινες σχεσεις δεν αλλαζουν, δεν υπαρχει κατι καινουργιο. εραστες προβατων επαιζαν στην φρουρα του Νερωνα και παιζουν και σημερα, που ειναι και δυσκολο να βρεις προβατινα της προκοπης.
Η κατασκοπια και η πορνεια, οχι τυχαια, ειναι τα αρχαιοτερα επαγγελματα. θα συνεχισουν να υπαρχουν και στο μελλον. ανασφαλεια και σεξ χωρις δεσμευσεις.
Μπορω να γραψω σεντονια για το θεμα.
 
Last edited:
Top Bottom