What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τα πάντα περί VR

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Καλά γάμησε η πρώτη ώρα του Άλυξ που είδα. Στο καπάκι έψαχνα όλο το βράδυ για κράνη τι παίζει. Αν εξαιρέσεις το ίντεξ που φαίνεται να παίζει μπαλίτσα μόνο του στη κορυφή και λόγω τιμής μεταξύ άλλων, στο από κάτω σκαλί βρίσκονται το βάιβ με το όκιουλους ριφτ ες αν κατάλαβα καλά. Με την 1050τι βέβαια δε γάμησε σε βηάρ κανείς απ'ότι διαβάζω, οπότε θέλουμε και κάρτα γραφικών.

Πάω να ξαναμετρήσω τα πλακάκια στο μπάνιο για την ώρα και βλέπουμε..

Αδερφός κάτοχος 1050 Ti!
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095


Από το Eurogamer
I played on Oculus Rift S and found it to be a comfortable, clean experience but I'd imagine the Index is a further a step up owing to individual finger tracking (three fingers are grouped together on one button with Oculus Touch). The classic Vive is one which is perhaps less well suited if you want to utilise continuous movement, as the touch discs on the Vive wands aren't optimal for free movement. The point is though that the game supports a wide range of HMDs.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
το index είναι καλύτερο και οπτικά από τι διαβάζω γιαυτό έχει και τα 400 ευρώ πάνω. Πάντως στο oculus το έχω καταευχαριστηθεί. Εχει σημεία που απλά μένεις με το στόμα ανοιχτό.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
To lone echo και με το story έτσι όπως έχει προχωρήσει μέχρι τώρα είναι απίστευτη εμπειρία. scifi περιπέτεια και είναι στην κυριολεξία λες και είσαι στο διάστημα.
ΜΙλαμε όποιος αγοράζει vr έχει μερικούς τίτλους που απλά θα τους μείνουν χαραγμένοι για πάντα στην gaming μνήμη τους.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,315
Στο μεταξύ, έχουν εξαφανιστεί όλα τα PS4 Move για κάποιο λόγο!! Αυτά που μπορείς να βρείς στο e-bay, έχουν συνήθως εξωφρενικές τιμές!!
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Υπαρχει πουθενα κανα σαιτ που να εχει στατιστικα στοιχεια για την πωληση του Alyx ξερω γω για την Ελλαδα;
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
γιατί κάναμε 25 χρόνια να δούμε το VR να τσιμπάει;
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
ένα θέμα που έχει το oculus είναι ότι οι μπαταρίες που έχεις στους δύο controllers τελειώνουν για πλάκα δλδ στις 10 ώρες θα έχουν τελειώσει και θα θέλουν άλλαγμα. Τώρα κοιτάω μήπως βρω τπτ καλύτερες και αν γίνετε και επαναφορτιζόμενες η κανά charger
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,259
Υπαρχει πουθενα κανα σαιτ που να εχει στατιστικα στοιχεια για την πωληση του Alyx ξερω γω για την Ελλαδα;

Δοκίμασε sites όπως SteamDB και Steam Spy, μπορεί να έχουν γεωγραφικά στοιχεία.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
Mια και το έχω προχωρήσει αρεκτά το alyx μπορώ να πω ότι είναι συγκλoνιστικός τίτλος και ότι κάποιος θα πρέπει πάση θησία να αγοράσει η να βρει ένα vr set για να παίξει αυτό το game. Το game έιναι στην κυριολεξία ότι είναι και το zelda για το switch.
Απίστευτη δουλειά από την valve και έχει μέσα κάποιες ανεπανάληπτες στιγμές που το immersion βαράει κόκκινο.
Aπό την άλλη είναι και αρκετά δύσκολο σαν game. Εγώ που είμαι σκράπας στα fps δεν ντρέπομαι να πω ότι το έχω βάλει στο easy.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,325
Εγω ξερω οτι ο nitro ποσταρε ενα video που περιεχει VR και δισκετα στο ιδιο πακετο και λογικα στο μελλον θα δινουν και tomahawk για να εχεις καλυτερη αισθηση στην κινηση.
Μεχρι τωρα εχει παιξει πολυ παπατζα και αφου ηρθε η ωρα να μιλησει σωστα η τεχνολογια, εγω λογικα θα το παιξω αδιαφορος. Απο αυτα που διαβασα μεχρι τωρα πιστευω οτι ο λαβυρινθος που εχω στο κεφαλι μου, θα με σφυροκοπησει μεχρι να πεταχτει εξω ο μινοταυρος. περνανε τα χρονια. Ελπιζω να ειναι κατι που θα το δουν με αγαπη και προσοχη γιατι και οι γεροι εχουν δικαιωμα στο gaming και τα λεφτα για να επενδυσουν.
Οπως εχω ξαναπει, η μεγαλυτερη gaming εμπειρια μου ηταν το 3D vision της nvidia και πλεον ειναι ενα ακομα προιον για το αρχαιολογικο μουσειο.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
κάτι που μου άρεσε στο game είναι ότι έχουν δανειστεί αρκετά στοιχεία από horror movies που στο vr δίνουν φοβερό immersion.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
την έκανε τελικά την μλκ του ο zuckerberg όχι ότι δεν το περίμενε και κανείς.
To μετονομάζει σε facebook reality και από τον Oκτώβρη θα απαιτείτε η σύνδεση σε facebook στους νέους λογαριασμούς για να παίξεις.
H υπάρχον λογαριασμοί το 2023 θα πρέπει και αυτοι΄να συνδεθούν αναγκαστικά σε facebook!



εύχομαι μέχρι τότε να έχει βρεθεί κάτι να το κάνουμε bypass και να παίζουμε σε steam αλλιώς πούλημα και steam device., Κάτι θα έχει βγει.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
εύχομαι μέχρι τότε να έχει βρεθεί κάτι να το κάνουμε bypass και να παίζουμε σε steam αλλιώς πούλημα και steam device.,

Έχω το πρώτο Oculus Rift και παίζω σε Steam κανονικά μέσω SteamVR. Αν δεν κάνω λάθος το oculus account το ζητάει μόνο στο oculus App. To SteamVR κάνει δικό του σετάρισμα.
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,148
χρειάζεται να συνδεθείς πρώτα στο oculus και μετά παίζει στο steam
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Δεν το περιμένατε; Σε λίγο θα αρχίσει να σας βγάζει και suggested for you ενώ κοιτάτε το Inventory στο παιχνίδι για φίλους και ομάδες στο facebook.

Βέβαια όλο και κάποιο hack θα βγει.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095





 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
νομίζω ότι δεν είναι πολύ δελεαστικό πλέον με τόσο facebook... βέβαια θα κάνει το VR για τις μάζες, οπότε δεν λέω, κάτι κερδίζεις κάτι χάνεις.
 
Top Bottom