What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

The Football Manager thread

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το mobile δηλαδή πόσο πετσοκομμένο είναι;

Κόψανε τα coming out και τα sponsorships; Είναι κάτι σαν το 13 ας πούμε;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Λείπουν όλες αυτές οι σαχλαμάρες.
Έχεις τακτική, προπονήσεις, κουβέντες με όσους σχετίζονται με την ομάδα, σκάουτινγκ και μεταγραφές.
Οι τακτικές είναι κάπως πιο απλές, όπως και οι προπονήσεις, οπότε κάπου νιώθεις ότι το παιχνίδι το παίρνει και λίγο επάνω του, βέβαια σε αυτό βάζω έναν αστερίσκο διότι ο Λεβαδειακός είναι κυριολεκτικά αχταρμας και οι παίκτες συνεχώς με αμφισβητούν και είναι νευριασμένοι με την διοίκηση.
Απλοποιημένα είναι και τα στατιστικά των παικτών, κάτι που προσωπικά μου αρέσει γιατί η αλήθεια είναι ότι κάπου το παρακαναν.

Από τις καλές νέες ιδέες που κράτησαν είναι το μεντορινγκ των μικρών παικτών και η χημεία της ομάδας.

Οπότε καταλήγει να είναι κάπως χοντροκομμένο μεν, αγνό στον πυρήνα του δε, ως μάνατζερ. Μπορείς να ασχοληθείς με τα ουσιώδη χωρίς πολύ σπαμ από δω κι από κει. Μέσα στην αγωνιστική εβδομάδα, θα ασχοληθείς κατά 90% με τα αγωνιστικά ζητήματα και 10% με τα εξωαγωνιστικά.

Μεγάλο αρνητικό όπως ειπώθηκε είναι ο χειρισμός και το γενικότερο interface, ειδικά αν δεν έχεις μπαμπατσικη οθόνη. Τα υπόλοιπα τα τοποθετώ στα υποκειμενικά κριτήρια του καθενός.

Ψήθηκα τώρα να κάτσω να γράψω ένα ωραίο συγκριτικό μεταξύ των τριών εκδόσεων.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΑΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ!
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Δεν είναι κακή ιδέα. Μπας και βγάλουμε άκρη τι παίζει και το ξαναπιάσουμε. Εγώ, όπως ξαναείπα, νομίζω με το full game δεν μπορώ να ξανασχοληθώ. Έχω χάσει πολλά επεισόδια.
 
Top Bottom