What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι ακούτε αυτή τη στιγμή ΙΙ

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Τί έβγαλαν τώρα στα 70 τους:
Δεν ξερω ρε μαν... ειχα δει, day one, το "νεο κομματι" στο ΥΤ και δεν ενθουσιαστηκα. Αν δεν κανω λαθος, αυτο



Δεν θυμαμαι εαν ειχα μπει στον κοπο να το κραξω. Ισως για λογους σεβασμου να αλλαξα απλα σελιδα.
Ειναι σαν Judas Priest AI, σαν κατι που το εχεις ξανακουσει 100 φορες. Φταιει και η εικονα που δειχνουν στο βιντεο.
Γεροντακια χωρις ενεργεια που προσπαθουν σαν πνιγμενοι να αποδειξουν οτι κανουν ηλιοθεραπεια.
Ναι, ο ηχος εχει μια δυναμικοτητα αλλα δεν φτανει για την εκσπερματωση.

Ειχα δει μια συνεντευξη του Seinfeld που ειχε την ομωνυμη σειρα. Ο τυπος τελειωσε την σειρα του (1989-1999) και ας του προσφεραν 5 μυρια $ το επεισοδιο, δηλαδη 115 μυρια για ενα season 23 επεισοδιων. Ειχε πει οτι η σειρα επρεπε να τελειωσει πριν παρει την κατω βολτα a.k.a. πριν κουρασει. Την σειρα δεν την εχω δει αλλα απο την συμπεριφορα του, η σειρα πρεπει να ειχε μεγιστη ποιοτητα.

Εγω ειδα οτι οι Judas Priest δεν εχουν να δωσουν κατι αλλο, κατι καινουργιο και εκπληκτικο. Αυτο που μου βγαζουν ειναι go home, you are tired. Μονο για την φαση, κοιτα τον Halford, δεν μπορει να βρει γκομενο γιατι ειναι 100 χρονων αλλα ακομα τραγουδαει. Δεν ειναι κατι για να καμαρωνουμε. Οι ανθρωποι παιζουν πολυ πριν γεννηθω αλλα εγω ειμαι ετοιμος για αποσυρση. Τα ιδια ισχυουν και για τους υπολοιπους πουροκερς.

Μπορει η μουσικη δημοσιογραφια να λεει, οι Judas εβγαλαν δισκο και ειναι γροθια στα νεφρα. Σε καμια περιπτωση δεν μπορουμε να περιμενουμε κατι τετοιο.



Την εβγαλα και σημερα την χολη μου για περιπατο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,273
.
Ωραία δουλίτσα από τον Νοσφερατου της καρδιάς μας.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Δεν ξερω ρε μαν... ειχα δει, day one, το "νεο κομματι" στο ΥΤ και δεν ενθουσιαστηκα. Αν δεν κανω λαθος, αυτο



Δεν θυμαμαι εαν ειχα μπει στον κοπο να το κραξω. Ισως για λογους σεβασμου να αλλαξα απλα σελιδα.
Ειναι σαν Judas Priest AI, σαν κατι που το εχεις ξανακουσει 100 φορες. Φταιει και η εικονα που δειχνουν στο βιντεο.
Γεροντακια χωρις ενεργεια που προσπαθουν σαν πνιγμενοι να αποδειξουν οτι κανουν ηλιοθεραπεια.
Ναι, ο ηχος εχει μια δυναμικοτητα αλλα δεν φτανει για την εκσπερματωση.

Ειχα δει μια συνεντευξη του Seinfeld που ειχε την ομωνυμη σειρα. Ο τυπος τελειωσε την σειρα του (1989-1999) και ας του προσφεραν 5 μυρια $ το επεισοδιο, δηλαδη 115 μυρια για ενα season 23 επεισοδιων. Ειχε πει οτι η σειρα επρεπε να τελειωσει πριν παρει την κατω βολτα a.k.a. πριν κουρασει. Την σειρα δεν την εχω δει αλλα απο την συμπεριφορα του, η σειρα πρεπει να ειχε μεγιστη ποιοτητα.

Εγω ειδα οτι οι Judas Priest δεν εχουν να δωσουν κατι αλλο, κατι καινουργιο και εκπληκτικο. Αυτο που μου βγαζουν ειναι go home, you are tired. Μονο για την φαση, κοιτα τον Halford, δεν μπορει να βρει γκομενο γιατι ειναι 100 χρονων αλλα ακομα τραγουδαει. Δεν ειναι κατι για να καμαρωνουμε. Οι ανθρωποι παιζουν πολυ πριν γεννηθω αλλα εγω ειμαι ετοιμος για αποσυρση. Τα ιδια ισχυουν και για τους υπολοιπους πουροκερς.

Μπορει η μουσικη δημοσιογραφια να λεει, οι Judas εβγαλαν δισκο και ειναι γροθια στα νεφρα. Σε καμια περιπτωση δεν μπορουμε να περιμενουμε κατι τετοιο.



Την εβγαλα και σημερα την χολη μου για περιπατο.


Ρε γαμώτο, έτσι και εγώ νόμιζα στην αρχή, όταν είδα έβγαλαν καινούργιο δίσκο, μαζί με Maiden που βγάζουν κάτι 12λεπτα που κουράζουν!!

Αλλά άρχισε να παίζει στα ξαφνικά, στο ΥΤ το ομώνυμο και μου φάνηκε σαν τα παλιά καλά τους. Το κατέβασα και από το Apple music (όλο το album, από τις λίγες ακόμα υπηρεσίες που αξίζει να δίνεις λεφτά στην Apple) και το ακούω τώρα!! Αξιοπρεπέστατο!! Δεν θέλω κάτι άλλο και δεν περιμένω κάτι άλλο από αυτούς!!! Και στα βίντεο, μια χαρά φαίνεται να περνάνε!!

Άσε τους άλλους, να ακούνε και να εκθιάζουν αχταρμάδες, και εμείς να είμαστε στην κοσμάρα μας. Δεν τους έχουμε, ούτε υποχρέωση, ούτε ανάγκη!!!

Πάρε και ένα άλλο του 2014, από κάτι άλλους παπούδες, που δεν το περιμένες ότι θα το έβγαζαν:

 

Lobo

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 18, 2023
Messages
52
Maiden μετά το "A matter..." υπάρχουν μόνο για να κολλάνε ένσημα.
Το νέο Ντίκινσον άργησε να βγει καμια ντουζίνα χρόνια, κούραση μόνο.
Πριστ στέκει πολύ καλά ο νέος δίσκος όντως.

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,273

Νταμπλ ποσταδορες.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Εάν τώρα το απόγευμα, είδατε κάποιον πάλαβό, στην περιοχή Αιγάλεω - Χαϊδαρίου, με ελαφρό headbanging και καφέ στο χέρι, εγώ ήμουν (με ακουστικά ψείρες) και άκουγα το παρακάτω:

 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546
εφυγε στα 74 ο eric carmen, ληντερ των power pop Raspberries στα 70s. εκαμε μεγκαχιτς οπως το all by myself, αλλά εμενα μ αρεζει τουτο δω (μπορει χαλαρα να το χω ξαναποσταρει τωρα που το σκεφτομαι) που καποιος κριτικος εγραψε σοφα οτι ειναι σα ν ακους ριφς των who σε φωνητικα beatles, που στα χαρτια μου ειναι τεραστιο κοπλιμάν.

μετα πηγε σόλο κι εκαμε στα αχαρα 80s κι αλλα σουξε, οπως το δευτερο του ποστ, που μου θυμιζει εντονα Beach boys την εποχη που συνεργαζοσαντε με φιλάρα σπεκτορ.

καλο ταξιδι ερίκο. :cry:



 
Last edited:

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,544
Πάρε και ένα άλλο του 2014, από κάτι άλλους παπούδες, που δεν το περιμένες ότι θα το έβγαζαν
Οι Accept συνεχίζουν να βγάζουν πολυ τίμια άλμπουμ
Maiden μετά το "A matter..." υπάρχουν μόνο για να κολλάνε ένσημα.
Το νέο Ντίκινσον άργησε να βγει καμια ντουζίνα χρόνια, κούραση μόνο.
Οι Maiden έχουν κάποια διαμαντάκια εδώ κι εκεί, και συνήθως δουλεύουν καλύτερα live απ'ότι στην studio εκδοχή. Από το τελευταίο έχω κόλλημα με το Parchment. Γιά τα σόλο του Bruce δεν διαφωνώ, κάθε πέρσι και καλύτερα.

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,799
Γεροντακια χωρις ενεργεια που προσπαθουν σαν πνιγμενοι να αποδειξουν οτι κανουν ηλιοθεραπεια.
Ευχάριστα τίμιο το τελευταίο, αν και όχι τόσο καλό όσο το προηγούμενο (Firepower).
Όντως στα 2 κλιπ από το πρόσφατο που είδα, ο Tipton φαίνεται να μην έχει πολύ πνοή μέσα του, εντάξει μιλάμε για άνθρωπο 76 ετών πλέον. Οι υπόλοιποι στέκονται κάπως καλύτερα.
Το λέω από την άποψη ότι οι Priest πάντα είχαν κιθαριστικό δίδυμο, και οι 2 ήταν lead και οι 2 ήταν rhythm. Ο Tipton διαπιστώνω ότι έχει περιοριστεί στο δεύτερο πλέον και τα lead/solo επωμίζεται εξ ολοκλήρου ο αρκετά νεότερος Faulkner. Και δεν είναι μόνο το παίξιμο αλλά η πόζα, η κίνηση, το τσαγανό κλπ που λείπουν πλέον από τον πρώτο.
Από εκεί και πέρα αφού αυτοί γουστάρουν με αυτό που κάνουν, εμένα δε μου πέφτει λόγος. Πάντως δεν έχουν πλέον να αποδείξουν τίποτα και σε κανένα και αυτό πάει για όλους τους γεροροκάδες. Η κληρονομιά και επίδραση τους (Wolf, Ram, Ambush κλπ) είναι αναμφισβήτητη.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,492
Δεν γινεται να μην συμφωνησω ομως πρεπει να σκεφτουν και την εως τωρα πορεια τους. Σιγα σιγα θα καταστρεψουν την ολη εικονα. Τους Accept σταματησα να τους παρακολουθω... επειδη οι καλοι AC DC ηταν με Bon Scott. Συνεχισαν να ειναι υπεροχοι αλλα δεν ειχαν την αλητεια που χαριζε ο Scott.
Στο κλιμα της συζητησης.

 
Last edited:
Top Bottom