What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Ο σκληρός πέθανε.... και μαζί και ότι είχα κατεβασμένο από τον παλιατμο, οπότε έψαχνα κατι να σκοτώσω την ώρα μου. ΚΑτέβασα το πρώτο Age of Empires με δάκρυα χαράς και συγκίνησης και ήταν όντως τόσο καταπληκτικό όσο το θυμόμουν. ναι δεν έχεςι τους υπεργαμάτους μηχανισμούς, δεν έχει βάθος, δεν δεν δεν, αλλά έχει vibes μιας άλλης εποχής και φυσικά είναι το μόνο παιχνίδι που ασχολείται με την συγκεκριμένη ιστορική εποχή όπου κυριολεκτικά είχει λουστεί ο τόπος στο αίμα. Τώρα που το σκέφτομαι ταιριάζουν γάντι οι παλιακοί μηχανισμοί με την εποχή του λίθου και του χαλκού!

Βέβαια σε κάποια φάση κάπου κόλλησε το loading και τσίμπησα την κιθάρα και έπαιζα Μπρουσάρα μετά μανίας
 

Epitaph

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
4,490
Πόσα χρόνια τον είχες τον σκληρό; Τι ράτσα ήταν;
 

lucinos

Death Knight
Joined
Nov 16, 2015
Messages
2,694
φυσικά είναι το μόνο παιχνίδι που ασχολείται με την συγκεκριμένη ιστορική εποχή
Υπάρχει και το 0ad. Έχω κάποια χρόνια να το ξαναδοκιμάσω (πλάκωσε ο ατμός) και όταν το είχα δοκιμάσει δεν ήταν ακόμα πολύ λειτουργικό, αλλά ξέρω ότι έχει βελτιωθεί πολύ από τότε.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,653
Είναι μερακλιδικο το 0AD, και έχει αποκτήσει εντελώς διαφορετική νοοτροπία από το AoE2 πάνω στο οποίο ήταν σχεδιασμένο αρχικά ως mod.

Σίγουρα αξίζει να το δει οποιοσδήποτε φίλος του είδους.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249
Υπάρχει και το 0ad.
Είναι μερακλιδικο το 0AD

Το είχα δοκιμάσει πριν 2-3 χρόνια και ήταν όντως αρκετά ενδιαφέρον, αλλά για κάποιο λόγο το είχα διαγράψει τελείως από την μνήμη μου. ίσως το δοκιμάσω κάποαι στιγμή μόλις αφήσω το AoE.


Πόσα χρόνια τον είχες τον σκληρό; Τι ράτσα ήταν;

4 χρονάκια μάξιμουμ, WD Black. Τα τελευταία χρόνια πρέπει να έχουν περάσει από τα χέρια μου κοντά στους 10 δίσκους. Οι WD δεν περνάνε την 5ετια. και εν μέσω καραντίνας, θα πρέπει να επωμιστεί το βάρος του συστήματος μου ο SSD
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
τι τροφοδοτικό έχεις;
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,249

Είναι ξεκάθαρα θέμα εταιρείας. Έχω έναν Samsung πάνω 12 ετών και είναι πραγματικός Βάραγγος. Όπως και οι Seagate που θα τους χαρακτήριζα με σκουτάτους. Οι Western Digital είναι τα ψωμιά τύπου σχισματικοί που ωθούν τα αρχεία μου στο παιδομάζωμα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
μια χαρά, οπότε ή είσαι γκαντέμης με τους δίσκους ή εγώ είμαι πολύ τυχερός :p
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932
Είναι τροχός της τύχης. Εμένα όσοι Seagate πέρασαν από τα χέρια μου όλοι οφ. Σε αντίθεση με τους wd. Έχω έναν στο pc παίζει να έχει φτάσει τα 11 χρόνια. Δεν θυμάμαι πότε ακριβώς τον πήρα
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
έχω 2 black 640GB από το 2006 και 2 250GB hitachi deskstar από το 2004. Γενικά εκτός από το φιάσκο των seagate 7200.11 δεν μου έχει χαλάσει άλλος δίσκος.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Με τον εγκλεισμό έφτασα στο έσχατο επίπεδο ανέχειας: Θα παίξω ένα RTwP RPG, το Pillars of Eternity.

gz01mp3il7n41.png


καλυτερο απο το να περιμενεις τη σειρα σου :p
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Με τον εγκλεισμό έφτασα στο έσχατο επίπεδο ανέχειας: Θα παίξω ένα RTwP RPG, το Pillars of Eternity.

Υπάρχουν και χειρότερα. Μέσα στην απελπισία σου, να κάνεις αγορά από τον θείο Τιμ!!!! :p:p:p:p

Ποιο sequel; Δεν βλέπω τίποτα στο Steam.

Είμαστε σε φάση "Πάλι με χρόνια με καιρούς....." ή εμένα μου φαίνεται? :p :p :p :p
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,467
Χθες το βραδυ ξεκινησα το Sang froid tales of werewolves. πριν ξεκινησετε να το παιζετε σουπερ players, στο αντιστοιχο θεμα μιλουσατε μονο για την μουσικη του.
Ωραια ξεκινησε και το ολο κλιμα μου αρεσε, μου θυμισε 80's κινουμενα σχεδια απο την Πολωνια τρολοσπαντων, Η οπτικη και ακουστικη προσεγγιση με αγγιξε απο τα πρωτα δευτερολεπτα.... μετα επρεπε να ξεκινησω να παιζω. Με αγγιξε επισης αλλα στο λαθος σημειο.

SPOILER ALERT
αν εισαι κομπλεξικος και δεν θελεις να ξερεις τιποτα, τραβα τριψε λιγο τυρι για να καλμαρεις.

Ξεκινησα το θανατιλικι με τον πρωτο λυκο, χρησιμοποιωντας το τσεκουρι, axe no questions.
τοτε παρατηρω οτι κουβαλαω το καριοφιλι του Καραισκακη και ναι, στο επομενο event μπορουσα να το χρησιμοποιησω.
πατας ctrl και δεξι κλικ για γρηγορο γεμισμα. ριχνω την πρωτη και παω για το επομενο γεμισμα και πηρα του Καραισκακη.

οση ωρα προσπαθουσα να γεμισω, οι λυκοι ηρθαν κοντα και μου εκαναν attack καθε λιγα δευτερολεπτα. Το attack διεκοπτε το γεμισμα.
λεω θα αλλαξω στο χειροκινητο, τσεκουρι, αλλα δεν ηξερα πως και ουτε εβλεπα τροπο. υποτιθεται οτι επαιζα το tutorial part.
λεω του φευγατου η μανα δεν εκλαψε ποτε και την εφαγα, οσο κρατας το boom stick δεν μπορεις να τρεξεις.
αισταδιαλα.
δεν μπορω να γεμισω, δεν μπορω να αλλαξω οπλο και δεν μπορω να κουνηθω. Δεν ειμαστε ολοι 15 χρονων.
05:00 το πρωι ειναι δυσκολη ωρα να ξεκινησεις ενα παιχνιδι για το οποιο δεν εχεις ιδεα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,417
Σαν κλασσικός μλκς έχω χέσει την λίστα που είχα κάνει και ξεκινάω παιχνίδια για να τα παρατήσω και να ξεκινήσω άλλα. Το attention span μου έχει γίνει χρυσόψαρου...

Έβαλα με τα χίλια ζόρια το CnC 3 που το έχω σε dvd αλλά δεν έχω dvd στο σύστημα πλέον και παίζω και αυτό παράλληλα, με no cd crack γιατί ΕΑ είσαι αφού, και δεν μου δίνει τρόπο να το περάσω στο origin μου.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,330
Και ναι τελείωσα την main campaign στο Star Control: Origins. Λίγο δύσκολες οι μάχες στο τέλος, αλλά ενίκησα κύριοι!!!!

H πλοκή μετά τα 2/3 μου θύμισε Babylon 5: ThirdSpace!! Όχι ότι με χάλασε!!!

Μικρό διάλειμμα, και συνεχίζουμε με το expansion Earth:Rising
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Πέρα από Tarkov, Titan Quest, Warthunder, Minion Masters (ναι, τι; πρόβλημα? ) έπιασα με φίλο να παίξουμε co-op το Farcry 5. Ομολογουμένως καλύτερο από οτι το περίμενα, με το performance του να μου κάνει ιδιαίτερα θετική εντύπωση για την ποιότητα γραφικών που "βγάζει".
 
Top Bottom