What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,883
Δυστυχώς όχι. Έχει έναν παρόμοιο στα ίδια κυβικά αλλά δεν είναι και τόσο δύσκολος.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Δυστυχώς όχι. Έχει έναν παρόμοιο στα ίδια κυβικά αλλά δεν είναι και τόσο δύσκολος.
Μπορεί να τον κρατάνε για το 2. Lords of the Fallen 2: The god killer! Εκείνη η μάχη θα είναι επική!
(Εννοώ εκείνον που το χέρι του προεξέχει σαν 5 βράχοι, όχι το pet που σε στέλνει).
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Αυτό το Astroneer με έχει καταστρέψει λίγο, ενώ φαίνεται απλό παιχνίδι χωρίς πολλά πολλά και περισσότερο θα το έλεγα σφηνάκι για την μετά No Man's Sky εποχή, μου έχει φάει αρκετές ώρες μέχρι τώρα και έχει ακόμα ψωμάκι.

Το καλύτερο είναι πως είναι τόσο ελαφρύ που τρέχει παντού, ακόμα και στο htpc το έτρεξα με athlon II x2 250 και nvidia 710, αλλά για κάποιο λόγο κρατάει τις ρυθμίσεις γραφικών στο cloud και όχι per system, οπότε κάθε φορά που κάθομαι να παίξω αλλού πρέπει να ξανά αλλάζω τις ρυθμίσεις.
Τραγική έλλειψη το να μην έχει autosave, αλλά το πήρα γραμμή νωρίς και δεν έχασα τίποτα, άλλοι ακόμα κλαίνε.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Aesthetic AF το Astroneer!

Τέλος το Brothelands pre-sequel με sniper class. Moυ φάνηκε αρκετά πιο εύκολο από το 2 και λίγο πιο δύσκολο από το 1. Τα έπαιξα όλα εννοείται με sniper class.
Μετά έπαιξα λίγες αποστολές Battlefront 2 (το καινούριο) αλλά στο ενδιάμεσο συνειδητοποίησα πόσο προχώρησε η δουλειά στον Cemu και ξεκίνησα Breath of the Wild.
Μιλάμε σε FX 8320 clockαρισμένο στα 4200 και R9-390 και πιάνει 25-30 FPS σε 2κ ανάλυση, με x1,5 τα view distances και διπλάσιο AF από το μανίσιο (16x), ικανοποιητικότατη εμπειρία.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,883
Μπορεί να τον κρατάνε για το 2. Lords of the Fallen 2: The god killer! Εκείνη η μάχη θα είναι επική!
(Εννοώ εκείνον που το χέρι του προεξέχει σαν 5 βράχοι, όχι το pet που σε στέλνει).
Εννοείς 5 βράχοι που προεξέχουν όπως τα δάχτυλα μιας παλάμης :insert babiniotis emoticon.

Τέλος το Brothelands pre-sequel με sniper class. Moυ φάνηκε αρκετά πιο εύκολο από το 2 και λίγο πιο δύσκολο από το 1. Τα έπαιξα όλα εννοείται με sniper class.
Ψάχνω να βρω τι είναι αυτό το Brothel-ands που γράφεις εδώ και πόσα σου ποστσ (από τότε τουλάχιστον που το παίζεις) αλλά δεν μου βγάζει κάποιο αποτέλεσμα. Τι παίζεις, λέγε!
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Επιφυλακτικά ξεκίνησα το Nioh και... έμεινα έκπληκτος δεν το περίμενα, το παιχνίδι είναι πολύ καλό. Συνηθισμένος με τις περισσότερες Dark Souls εμπνεύσεις περίμενα αλλη μια άθλια απογοητευτική προσπάθεια, δεν είναι όμως ετσι, το Nioh πατάει σωστά πάνω στα DS κρατώντας συγχρόνως και δικό του χαρακτήρα, θυμίζει και υπερβολικά τα αγαπημένα onimusha κάτι που είναι άκρως θετικό. Δεν ξέρω αν που διαφεύγει κάποιο αλλά πρέπει να είναι η πρώτη επιλογή σε όποιον αρέσουν τα DS, το συστήνω ανεπιφύλακτα.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
Εννοείς 5 βράχοι που προεξέχουν όπως τα δάχτυλα μιας παλάμης :insert babiniotis emoticon.


Ψάχνω να βρω τι είναι αυτό το Brothel-ands που γράφεις εδώ και πόσα σου ποστσ (από τότε τουλάχιστον που το παίζεις) αλλά δεν μου βγάζει κάποιο αποτέλεσμα. Τι παίζεις, λέγε!
Borderlands, αλλά του ταιριάζει πιο πολύ το Brothelands με τόσα βυζγιά.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
411
Καλημερα, ειπα να αγορασω το solasta(σε αντιθεση με τη βασικη αρχη μου να αγοραζω ετοιμα games) και επεσα σε μεγαλη εκπτωση στο ELEX.
Για καποιο λογο δε το ειχα αγορασει(βασικα το lore ηταν) και το ξεκινησα Δευτερα βραδυ. Εκμεταλλευομενος τις 2 μερες που δε πηγα στο γραφειο(αλλα τις λιγοστες ωρες που ειχα ρευμα) πρεπει να ομολογησω οτι μου αρεσει πολυ. Τρωω καλο ξυλο αλλα λογω gothic δε χαλιεμαι καθολου.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Τερματισα το journey to the savage planet! Εξερευνησα ολο τον πλανητη εσφαξα ολους τους εξωγηινους και εφαγα και τα 100 πορτοκαλια εξωγηινα φυτα που μου δινουν ενεργεια! Πολυ καλο για πρωτο παιχνιδι καινουργιας εταιριας(typhoj studios).
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,619
To Zelda πάει καλά, καθάρισα 8 shrines (το ένα ήθελε σώνει-και-καλά gyroscope αλλά έκανα workaround με mouse) και έφτασα Kakariko Village.

Στο laptop ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είχα τα @@ να ξεκινήσω Night of the Raven χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ βοήθεια (στο προηγούμενο run μου ανέβαζα HP και STR με cheat ώστε να ρίξω λίγο τη δυσκολία στα επίπεδα του "μανίσιου" Gothic 2) και όλως παραδόξως τα πάω ΠΟΛΥ καλά, και μάλιστα ΚΑΛΥΤΕΡΑ από ότι τα πήγαινα στο cheat-run, για τρεις λόγους:
1. focusάρω σε Weapon Training αντί για Strength, οπότε σκάω πολλά crits.
2. παίζω πιο έξυπνα, π.χ. βάζω Golems να tankάρουν, χρησιμοποιώ συχνά AOE scrolls κτλ.
3. Κράτησα Claw of Beliar αντί να το δώσω στον Saturas.
To Jharkendar πήγε τρένο επειδή εκμεταλεύτηκα τους πειρατές που παίρνεις για τα Razor και καθάρισα και τα Orc.
Εκμεταλεύτηκα και τον Biff και καθαρίσαμε όλα σχεδόν τα Orcs γύρω από Old Camp και έσφαξα και τους δύο πρώτους δράκους. Φυσικά όταν αποφάσισε πως "φτάνει πια, αρκετά δουλέψαμε" τον σκότωσα και πήρα πίσω τα potions και τα 400gp που του έδωσα συνολικά.


Καλημερα, ειπα να αγορασω το solasta(σε αντιθεση με τη βασικη αρχη μου να αγοραζω ετοιμα games) και επεσα σε μεγαλη εκπτωση στο ELEX.
Για καποιο λογο δε το ειχα αγορασει(βασικα το lore ηταν) και το ξεκινησα Δευτερα βραδυ. Εκμεταλλευομενος τις 2 μερες που δε πηγα στο γραφειο(αλλα τις λιγοστες ωρες που ειχα ρευμα) πρεπει να ομολογησω οτι μου αρεσει πολυ. Τρωω καλο ξυλο αλλα λογω gothic δε χαλιεμαι καθολου.

Σε αγάπησα insta. :love:



Τερματισα το journey to the savage planet! Εξερευνησα ολο τον πλανητη εσφαξα ολους τους εξωγηινους και εφαγα και τα 100 πορτοκαλια εξωγηινα φυτα που μου δινουν ενεργεια! Πολυ καλο για πρωτο παιχνιδι καινουργιας εταιριας(typhoj studios).

Τhe Emperor is proud.:broeagle:
 
Last edited:

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
Αυτό το Astroneer με έχει καταστρέψει λίγο, ενώ φαίνεται απλό παιχνίδι χωρίς πολλά πολλά και περισσότερο θα το έλεγα σφηνάκι για την μετά No Man's Sky εποχή, μου έχει φάει αρκετές ώρες μέχρι τώρα και έχει ακόμα ψωμάκι.

Εγώ το σταμάτησα στο tutorial, γιατί δεν κατάλαβα τι γίνεται με το terraforming εργαλείο!! Όλο λέω να ξαναπιάσω αυτό και το NMS αλλά δεν..!!!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
χμ δε ξέρω, εγώ είχα κατά γουστάρει με το NMS και το πήρα για σφηνάκι το Astroneer, αλλά έχει ψωμί.
Όπως είπα, αν δεν σας κάνει κλικ εξαρχής κάτι, μην το κουράζετε. Αν έχεις γράψει 10 ώρες και δεν... ε δεν.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
@bald_killer_clone πολύ δίκιο είχες για την ποιότητα του Lords of the Fallen. Κάθε φορά με το ζόρι σταματάω να παίζω. Και τον 4ο με την πρώτη φορά. Λογικό, με τόσο grinding... Είμαι στις 20 ώρες και μπαίνω catacombs. Από lvl 10 που ξεκινάς, είμαι 50. Δηλαδή έχω προσθέσει 40 attribute points.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,411
Ξεκινησα το Zombie army 4 και σφαζω Γερμανους ζομπι! Εχει πολυ αιμαι και βια! Ευχαρστιεμαι να βλεπω το αιμα να τρεχει ποταμι καθως κομματιαζω τα ζομπι και τους κοβω κεφαλια χερια και ποδια!
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,331
χμ δε ξέρω, εγώ είχα κατά γουστάρει με το NMS και το πήρα για σφηνάκι το Astroneer, αλλά έχει ψωμί.
Όπως είπα, αν δεν σας κάνει κλικ εξαρχής κάτι, μην το κουράζετε. Αν έχεις γράψει 10 ώρες και δεν... ε δεν.

Όχι, ειδικά το NMS ήταν pre-order!!!!!! Αλλά που χρόνος!!! Στο Astroneer κάπου δεν κατάλαβα τον χειρισμό, αλλά κάποια στιγμή την επόμενη εικοσαετία, θα το πιάσω!!!!! :p
 

chek2fire

Mind-flayer
Joined
Dec 14, 2012
Messages
2,152
το τέλειωσα το Heavy Rain ανάμικτα συναισθήματα. Καταρχήν δείχνει τα χρόνια του αλλά αυτό δεν λέει και τίποτα γιατί αυτά τα game τα παίζεις κυρίως για το story τους. Εχει δλδ κάτι ηλίθια combo να πατάς κουμπιά που σπάνε νεύρα αλλά και πάλι το παραβλέπεις.
To στορυ τώρα δεν ήταν κακό αλλά είχε κλισέ αν και οι χαρακηρες είναι γενικά καλοστημένοι. Λίγο εξωφρενικό το τέλος και το ποιος-ποιά κρύβεται πίσω από όλα αυτά αλλά και εδώ υπάρχουν τα κλισέ που είπαμε πριν.
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,883
@bald_killer_clone πολύ δίκιο είχες για την ποιότητα του Lords of the Fallen. Κάθε φορά με το ζόρι σταματάω να παίζω. Και τον 4ο με την πρώτη φορά. Λογικό, με τόσο grinding... Είμαι στις 20 ώρες και μπαίνω catacombs. Από lvl 10 που ξεκινάς, είμαι 50. Δηλαδή έχω προσθέσει 40 attribute points.
Φυσικά και είναι ωραίο τώρα το παιχνίδι. Αφού, με τόσο farm που έκανες, οι εχθροί σου πλέον είναι 1-3 χιτς και όχι το αντίθετο για σένα από τους εχθρούς σου.
20 ώρες περίπου έκανα εγώ για το πρώτο μου playthrough.
 

maximum armor

Umber Hulk
Joined
Jun 14, 2019
Messages
825
Φυσικά και είναι ωραίο τώρα το παιχνίδι. Αφού, με τόσο farm που έκανες, οι εχθροί σου πλέον είναι 1-3 χιτς και όχι το αντίθετο για σένα από τους εχθρούς σου.
Μα αυτό είναι το νόημα! Άμα είναι να αγχωνόμαστε και παίζοντας παιχνίδια (π.χ. άλλα χειρότερα του ίδιου είδους, όπως το Dark Souls), τότε τί κάνουμε!
 
Top Bottom