What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι Παίζετε Αυτόν τον Καιρό - Part II

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,971
Παίζω Cyberpunk 2077, Resident Evil 4, Book Of Demons, Voodoo Detective, Unavowed αυτό τον καιρό σε πεσμένους ρυθμούς γιατί μου τραβάει πολυ χρόνο το πρεζόκαρτοπαίχνιδο Star Wars Unlimited
Πραγματικά, η περίπτωσή σου θέλει ειδικό reaction...

OIP.SACdK3hk8L2x2Sotq7muOAHaFw
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,449
Είναι να αρχίσουμε το Mortal Shells και Guardians of the Galaxy στο Τιμομαγαζο (Ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΚΕΗΜ ΚΛΑΗΕΝΤ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ UE ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ).

Εντιτορε.
Mortal Shells.
Ωραία υλοποίηση αυτή του "βρίσκω πτώμα να φορέσω".
Το combat το βρήκα επιεικώς μέτριο, δε μου έκανε κλικ η όλη αισθητική και έτσι δε με κράτησε για τη συνέχεια (τα ίδια είχα πάθει και με το surge 2).
Μέχρι στιγμής από soulslike να έχω απολαύσει τα Nioh και το Lies of P.
 
Last edited:

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,449
Νταμπλ ποσταδορες.
Τέλος με το Guardians of the Galaxy.
Μπορεί να σου την έδινε ώρες ώρες η επαναληψιμότητα στις μάχες, τα εκνευριστικά qte και οι μάχες με τα αστρόπλοια, αλλά δε μπορούσες να μην είσαι με ένα χαμόγελο μέχρι το τέλος.
Ξεπερνά τα χαχανα της τριλογίας του James Gunn και καταφέρνει να φέρει στο τραπέζι μια σπιρτόζικη γραφή σε μια ολοκληρωμένη περιπέτεια με τα όλα της.
Δε περίμενα με τίποτες να διασκεδάσω τόσο πολύ, δεν είμαι και μαρβελικος πανάθεμα με.

9/10

 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
655
Τα κατάφερα, τερμάτισα το BG3 τελειώνοντας το Act 2!!!
Έκανα το μπινγκ μπανγκ με τον Gale, πτάνα όλα, αλλά τελικά τα πλοκάμια κερδίζουν
Εξαιρετική η μάχη στο τέλος του Act, επική με όλη τη σημασία της λέξης. Άντε σιγά σιγά και τους επόμενους.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,928
Τέλος το Crow Country. :love:
Απογοητεύθηκα λίγο γιατί νόμιζα ότι ήταν Λαμία σλάις οφ λάιφ σιμ, με τις απαραίτητες χόρορ πινελιές όπως σταφυλοβάιρους άουτμπρεηκ, απέθαντες προβατίνες κλπκλπ.

Θα ανέβει και σχετικό κείμενο, λογικής εντός εβδομάδας...
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,449
Το είχα στα υπόψιν. Βγάζει κάμποσα vibes από χορορ κεημς της ps1 εποχής.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,449
Yeap.
Κάθε σεζόν έχει 6 τριαντάλεπτα επεισόδια. Με διαφορετικό σετινκ, καστ και τα σχετικά το κάθε επεισόδιο.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,449
Νταμπλ ποσταδορες.
Αρχίσαμε το Yakuza 5.
Ο πχιο κουραστικός τίτλος της σειράς (μέχρι στιγμής)
Μπόλικα encounters, δύσχρηστα main fetch quests και επαναλαμβανόμενη ροή στις μάχες.
 

vlad

Half-Ogre
Approval of the Admiral
Joined
Oct 31, 2013
Messages
655
Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα φαν των ρογκλαικ παιχνιδιών, το Balatro μου αρέσει πολύ και κάνω μερικά ρανς που και που. Όσοι αρέσκεστε στο ποκερ ιδίως, μην το χάσετε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,851
Βρέθηκα από σπόντα να παίζω το Call of Duty: Black Ops - Cold War. Τι ωραία που είναι η campaign ρε γαμώτο. Προαιρετικά objectives, side-missions που είναι κρυμμένες πίσω από την επίλυση γρίφων και τη συλλογή στοιχείων, πολλαπλά φινάλε (ένα εκ των οποίων ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΗΣ προδοσία προς την CIA υπέρ της Μητέρας Ρωσίας), συν αυτή η αποστολή στη Λουμπιάνκα που, όπως και η αντίστοιχη στο COD WW2, συνοψίζει αυτά που θα ήθελα να βλέπω στη σειρά γενικά. Πραγματικά δε θα με χαλούσε ένα ολόκληρο COD game που να περιστρέφεται γύρω από το stealth, το infiltration, και την επιλογή πολλαπλών μονοπατιών προς το objective.

Τόσο δύσκολο είναι να υλοποιήσουν αυτά τα στοιχεία και στα επόμενα COD ρε γαμώτο? Η campaign του MW3 φαντάζει ακόμα πιο ξενέρωτη αν συγκριθεί με του Cold War.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,564
Εγώ περιμένω να μπουν τα COD στο Game Pass για να τους δώσω ένα δεκαευρο και να παίξω τις campaigns των τελευταίων ετών.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,449
Έπειτα από 30 ώρες, τέλος με την αναδρομή στο παρελθόν και το Dark Souls 1 (όχι τη remastered έκδοση). Έχασα κάνα 10ωρο προσπαθώντας να κάνω ελεεινό πλατφόρμινγκ, να τιθασεύω τη κάμερα και να βρω που στο διάτανο να πάω (Blighttown).
Επίσης, κάναμε μια γύρα από το εξαιρετικό σφηνάκι (με μπόλικο lore) DLC. Το οποίο διέθετε τα καλύτερα boss fights του τίτλου.
Σε κάποιους gameplay τομείς μου φάνηκε ξεπερασμένο, αλλά αυτό το level design...

Ευελπιστώ οι φήμες για το DLC/expansion του Elden Ring να βγουν αληθινές και να ζήσουμε ξανά μία εμπειρία (ως προς το level design κυρίως) όπως αυτή του Dark Souls 1.

 

ebon page

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral PCMaster Veteran
Joined
Dec 1, 2012
Messages
171
Την τελευταία εβδομαδα έχω λιώσει σε Football Manage 24. Ανέλαβα τις γριές και από Β' Εθνική τους ανέβασα στην Super League. Μεγάλες συγκινήσεις. Πάμε γερά την επόμενη σεζόν για χτίσιμο ομάδας και παραμονή στην κατηγορία..

To FM παίζει να είναι πιο rpg και από τα rpg :)

iraklis-1.png και πάμε για Τσου-λου (στα επόμενα 10-20 χρόνια)
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,449
Νταμπλ ποσταδορες.
Αρχίσαμε το Yakuza 5.
Ο πχιο κουραστικός τίτλος της σειράς (μέχρι στιγμής)
Μπόλικα encounters, δύσχρηστα main fetch quests και επαναλαμβανόμενη ροή στις μάχες.
Και το τοπίο δεν αλλάζει ούτε στο 2o part. Αχρείαστες συζητήσεις, μάχες με αρκούδες και μονότονα "minigames" που πρέπει να κάνεις για να προχωρήσει το παιχνίδι.
 
Top Bottom