What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408
Ξεκίνησα με το να ρίχνω ένα βλέφαρο στο http://www.ragequit.gr/reviews/item/rampage-knights-pc-review" class="bbcode_url">Rampage Knights και κατέληξα να παίζω 5 ώρες σερί :lol: Εθιστικό, γρήγορο και έξυπνο!
 

devilride

Blackguard
Joined
Aug 4, 2013
Messages
1,326
eεπαιξα αρκετα darkkstar one κ ευχαριστηθηκα elite :salute: :salute:
εγιναν ινστολ. τα yager k freelancer :cheers:
ιδίως το πρωτο ειναι τρομερα underrated...κ ειναι κριμα γιατι παιζει αψογα κ δεν υστερει - πολυ πολυ - ακομα κ με σημερινα δεδομενα
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Darkstar.... τι είπες τώρα!!! Μου έχει μείνει στο ράφι γιατί όταν βγήκε δεν το έτρεχε καλά το pc!!! Μόλις με το καλό περάσω από Αθήνα θα το μαζέψω!!!


Έπιασα Space Hulk και συνεχίζω παράλληλα την εξερεύνηση της Pandora με την δις Regina.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
<blockquote>Darkstar.... τι είπες τώρα!!! Μου έχει μείνει στο ράφι γιατί όταν βγήκε δεν το έτρεχε καλά το pc!!! Μόλις με το καλό περάσω από Αθήνα θα το μαζέψω!!!
</blockquote>

<blockquote>eεπαιξα αρκετα darkkstar one κ ευχαριστηθηκα elite :salute: :salute:
εγιναν ινστολ. τα yager k freelancer :cheers:
ιδίως το πρωτο ειναι τρομερα underrated...κ ειναι κριμα γιατι παιζει αψογα κ δεν υστερει - πολυ πολυ - ακομα κ με σημερινα δεδομενα</blockquote>

Συγκίνηση αδέλφια!!! Έχω κολλήσει σε μια (κωλο)Turret αποστολή, που και οι developers έδιναν ειδικές οδηγίες, για να την ολοκληρώσεις. Προσέξτε μόνο γιατί δεν τρέχει σε x64 bit συστήματα!!!

Και το Yager φαίνεται καλό!!!
 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,887
Τερμάτισα το Hard Reset Extended Edition σε Hard επίπεδο. Δεν καταλαβαίνω γτ δυσκόλεψε μερικούς. Πολύ κλειστεί χώροι λενε. Σιγα!

Εντάξει, δεν λέω, τις εριξα τις παναγίες μου σε κάποια σημεία αλλά δεν ίδρωσα κιόλας. Πάντως ήταν μια χαρά.....για τα 2,20 που έδωσα για το πάρω απο το παλιό καλό play.com <span style="color:#44bb00"> (7/10)</span>

Επίσης τερμάτισα κ το base story του Trine 2 Κ τωρα παίζω το Goblin's Meanace. Εντάξει, τα λόγια είναι περιτά. Θα ήθελα όμως περισσότερο hack 'n slash, παραπονο που το έχω από το πρώτο Trine.

Τώρα ξεκίνησα κ το Blacklist. Ακόμα είμαι στην πολύ αρχή κ δεν μπορώ να σχηματίσω άποψη.
 

Pain

Death Knight
Joined
Nov 3, 2014
Messages
3,326
Για όσους ενδιαφέρονται έχει 1month (απομένουν ~3εβδομάδες) flashback event στο Path of Exile το οποίο δίνει ως rewards μόνιμα Seraph Armor Skins. Το event ουσιαστικά περιλαμβάνει όλα τα mods των προηγούμενων seasons τα οποία κάνουν cycle ανά κάποιες ημέρες. Το βλέπω αρκετά πιο δύσκολο από ότι ένα normal season (έχω βγάλει μέχρι και το Merciless αν θυμάμαι καλά χωρίς deaths, τώρα στο normal difficulty έχω πέσει 5-6 φορές ενώ το build που ακολουθώ είναι πιο tanky από αυτά που συνήθιζα)

Τα challenges που πρέπει να ολοκληρώσει κανείς για να πάρει τα skins είναι 20 και κυμαίνονται από εύκολα έως δεν_έχω_ζωή. Κάθε 5 challenges, παίρνεις και ένα skin piece. Για τις μπότες που είναι το reward των πρώτων 5 challenges, χρειάζονται το πολύ 2 ώρες gameplay. Για τα υπόλοιπα... καμος.

Περισσότερες πληροφορίες:
https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1430134/page/1
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,258
Κάηκα στο LA Noire σήμερα. Απίστευτη ατμόσφαιρα, πολύ καλοδουλεμένες υποθέσεις και ίσως να έχει και replayability, χωρίς να είμαι και σίγουρος αφού ακόμη δεν είμαι ούτε στη μέση.

θα επανέρθω πιο αναλυτικά όταν θα το κοντεύω
 

volrath

Umber Hulk
Joined
Nov 27, 2012
Messages
820
Ρετρολαγνεία αυτές τις μέρες!

Τέλειωσα το Insanity's Blade (παιχνιδάρα!) και θα ξεκινήσω το Odallus: The Dark Call :cheers:
 

Savatar

Blackguard
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,408


Volrath wrote:
Odallus: The Dark Call :cheers:
</blockquote>

Πω, πάλι καλά που μου το θύμισες! Το είχα σταμπάρει πριν 1-2 χρόνια που ήταν υπό κατασκευή, να περιμένουμε review?

 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,538
Εκτός του Dead Space που έχω λιώσει στο PC, με την μητέρα μου (ναι είναι gamer και αυτή!), παίζουμε μαζί το Silent Hill Downpour στο xbox 360. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η konami δεν το έβγαλε στο pc αυτό το παιχνίδι. Κορυφή όπως και όλα τα silent :mosh:
 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Ναι. Παιχνίδι που το έχουν φτιάξει σαν μία ενιαία περιοχή ώστε να μην χρειάζεται load το βγάλαν μόνο για κονσόλα.... Φαεινή ιδέα. Χάνει fps σαν διάολος....
Επαυξάνω όμως. Πολύ ωραίο silent Hill. Αν και λιγότερο τρομακτικό από τα άλλα. Πολύ προσεγμένη ιστορία, με κάποια στραβοπατήματα όμως. Εμένα μου άρεσε και ας το έχουν καταθάψει.
 

renkalan

Gelatinous Cube
Joined
May 17, 2013
Messages
180


Chosen-Undead wrote:
Εκτός του Dead Space που έχω λιώσει στο PC, με την μητέρα μου (ναι είναι gamer και αυτή!), παίζουμε μαζί το Silent Hill Downpour στο xbox 360. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η konami δεν το έβγαλε στο pc αυτό το παιχνίδι. Κορυφή όπως και όλα τα silent :mosh:</blockquote>


J.Lynx wrote:
Ναι. Παιχνίδι που το έχουν φτιάξει σαν μία ενιαία περιοχή ώστε να μην χρειάζεται load το βγάλαν μόνο για κονσόλα.... Φαεινή ιδέα. Χάνει fps σαν διάολος....
Επαυξάνω όμως. Πολύ ωραίο silent Hill. Αν και λιγότερο τρομακτικό από τα άλλα. Πολύ προσεγμένη ιστορία, με κάποια στραβοπατήματα όμως. Εμένα μου άρεσε και ας το έχουν καταθάψει.</blockquote>

Καλό παιχνίδι ήταν το Downpour, ίσως λίγο καλύτερο απο το Homecoming. Αλλά, όχι να φέρει και τον τίτλο Silent Hill! SILENT HILL! <span style="font-size:4">SILENT HILL!</span> <i>(echo)</i>







 

j_lynx

Death Knight
Joined
May 27, 2014
Messages
3,287
Εντάξει. Απλώς δεν είναι για τα σκουπίδια όπως το παρουσιάζουν τα περισσότερα sites. Εμένα προσωπικά με ξένισε λίγο όταν ήταν εκτός κτηρίων στην πόλη που όλη την ώρα είχε τέρατα. Στα κτήρια το gamneplay μου έμοιαζε πολύ με τα sient hill. Αν δλδ στο επόμενο κάναν μερικές αλλαγούλες θα μπορούσε να βγει κορυφή παιχνίδι.

Η πλάκα είναι ότι το 4 αρχικά είχε ξεκινήσει για stand alone παιχνίδι και στην πορεία αποφάσισαν να το κάνουν silent.
Κορυφή ήταν το άτιμο.... Αυτά τα φαντάσματα.... Ακόμα τα θυμάμαι.
 

renkalan

Gelatinous Cube
Joined
May 17, 2013
Messages
180
Για τα σκουπίδια δεν ήταν με τίποτα, συμφωνώ. Απλά δεν είχε αυτόν τον Asian horror των παιγνιδιών της Team Silent...
Απο την άλλη, κάποιοι χαρακτηρίζουν το http://www.allisonroadgame.com/" class="bbcode_url">Allison Road σαν spiritual successor του, ακυρωμένου πια, Silent Hills P.T.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788


RenKalan wrote:
Για τα σκουπίδια δεν ήταν με τίποτα, συμφωνώ. Απλά δεν είχε αυτόν τον Asian horror των παιγνιδιών της Team Silent...
Απο την άλλη, κάποιοι χαρακτηρίζουν το http://www.allisonroadgame.com/" class="bbcode_url">Allison Road σαν spiritual successor του, ακυρωμένου πια, Silent Hills P.T.</blockquote>

https://www.kickstarter.com/projects/allisonroad/allison-road-first-person-next-gen-survival-horror/description
Οι εικόνες από το δάσος φαίνονται πανέμορφες.
Ακυρώθηκε το ks αν και τα πήγαινε καλά, γιατί βρήκαν στήριξη από την Team 17 (τελευταίο update).

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,254
:worship:
Ααα ρε κοτζιμα. Με playable teasers κανεις τα κουμαντα σου (layers of fear, allison road)
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,788


Chosen-Undead wrote:
Εκτός του Dead Space που έχω λιώσει στο PC, με την μητέρα μου (ναι είναι gamer και αυτή!), παίζουμε μαζί το Silent Hill Downpour στο xbox 360. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η konami δεν το έβγαλε στο pc αυτό το παιχνίδι. Κορυφή όπως και όλα τα silent :mosh:</blockquote>

Καλό ήταν σε γενικές γραμμές το downpour (ανώτερο από το Homecoming, εκτός από τη μάχη λόγω περιορισμών), αν εξαιρέσεις τα συχνά frame skips που έκανε έξω όταν έπιανε βροχή, και κάποια bugs εδώ κι εκεί. Σίγουρα θα μπορούσε να επωφεληθεί από μια καλή μεταφορά στα pc. Πολύ χλωμό ως αδύνατο να το δούμε πλέον, https://en.wikipedia.org/wiki/Vatra_Games" class="bbcode_url">η δε εταιρία ανάπτυξης μας αποχαιρέτησε. Δεν το έχω παίξει απευθείας αλλά έχω παρακολουθήσει τον αδερφό μου στο συγκεκριμένο από το ξεκίνημα ως και το τέλος, στο ps3. :silly:

 

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Μετά από ένα διαλλειματάκι λόγω νέας σύνδεσης Ίντερνετ έπιασα το Tales from the Borderlands, το οποίο απλά είναι απλά απολαυστικότατο.Όταν είχε πρωτοανακοινωθεί μου είχε φανεί χαζό σαν ιδέα αλλά τα καλά λόγια από πολλούς (συν τα Μπορατσοριβιούς) του έδωσα μια ευκαιρία και έχω να πω ότι είναι από τα καλύτερα που έχει να προσφέρει η Telltale, αν όχι το καλύτερο, και ας με λιντσάρουν οι φανς της 1ης σεζόν του TWD. :worship:

Οι χαρακτήρες lovable, η ιστορία κρατάει το ενδιαφέρον χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο (είμαστε στην Pandora, μαντέψτε με τι έχει να κάνει η ιστορία, hint: ξεκινάει από V).
To highlight σίγουρα όμως είναι το κάφρικο 4th-wall-breaking-humor σε φουλ Borderlands φάση ,από τις cheesy χαρακτηριστικές για Borderlands πόζες που παίρνουν οι χαρακτήρες όταν πρωτοεμφανίζονται με την Fiona να τους κοιτάει με βλέμμα απορίας, έως τα inside jokes της telltale (π.χ. όταν ο Rhys χαζεύει τον καβάλο του Vaughn για αρκετή ώρα εμφανίζεται μήνυμα πάνω αριστερά "Vaughn will try to forget that').

Α ναι τι άλλο, το soundtrack τα ζμπάει
<span class="bbcode_spoiler">https://www.youtube.com/watch?v=3pHQuCezmLE&ab_channel=ubiquitoons</span>

Τα επεισόδια φεύγουν χωρίς να το καταλαβαίνω, οπότε μέχρι να βγει το 5ο (κάτι άκουσα για σύντομα) με βλέπω να χαζοξεκινάω Darkest Dungeon.
Αυτά προς το παρόν, διάλειμμα και από Shovel Knight: Plague of Shadows, δύσκολο το ρημάδι, πιο πολύ και από το ορίτζιναλ, ενώ το New Vegas έχει μπει στον πάγο μέχρι να αποφασίσω ποια faction θα βοηθήσω.
 

Myrmidonas

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,037
Τελείωσα και το Bastion, εικαστικά πανέμορφο με εκπληκτική μουσική αλλά χώλαινε imo στα του gameplay και στην ιστορία που δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο
 
Top Bottom