What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,271
Μανμου κόψε το κεημιν. Ξέρω τι σου λέω. Βάλε το γουιτσερ και χάμου. Μπορεί να πάσχει σε κάμποσα, αλλά έχει ότι δεν έχουν όλα τα άλλα. Συναισθήματα
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Eπιτέλους τέλος το 2ο dlc του Evil Within. Σοκ και δέος για το σενάριο, ανακούφιση που κατάφερα να το βγάλω από τη άλλη. Είχα κολλήσει πολύ άσχημα σε βαθμό απελπισίας στο boss fight με την Shade. Τελικά τα κατάφερα. Thank you god :pope: :drinks:<br>Aπό την άλλη προχωρά πολύ γρήγορα και ευχάριστα το ng+ στο Dark Souls 1. Πάμε ολοταχώς να το ολοκληρώσουμε 100% και αυτό και στο PC :mosh:
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,797
Ναι τα dlc και σε μένα άρεσαν πιο πολυ από το βασικό παιχνίδι. Μάγκες οι τύποι, πήραν το απλό και λειτουργικό stealth του EW και το πήγαν παραπέρα. Επίσης, μερικά από τα πιο αγωνιώδη set pieces ήταν στα dlc. Και οι στιγμές που σου έδινε (λίγα) όπλα κερασάκι κάθαρσης. Μακάρι και στο 2 να υπάρχουν τέτοιες στιγμές.<br><br>Τελείωσα κι εγώ τo Inside πριν λίγες μέρες. Πολύ καλό. Καλύτεροι γρίφοι από του Limbo (αν και το trial and error στα όρια της τρολιάς που είχε εκείνο, μου άρεσε), εντυπωσιακή η χρήση βάθους στο background στο gameplay αλλά σε συγκριση με αυτό θα το τοποθετούσα λίγο πιο κάτω, λόγω γενικότερης αίσθησης και  καθαρά προσωπικής προτίμησης μεταφυσικών συμβολισμών έναντι πιο in your face εικόνων.<br>Επίσης συνεχίζω ακάθεκτος με το Numenera. Με έχει απορροφήσει μέχρι τώρα, πρέπει να είμαι μετά τη μέση (μόλις έφυγα από Miel Avest) και ακόμη δεν έχω διαπιστώσει σημαντική πτώση στην ποιότητα...
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Ξέχασα να πω το προφανές. Πιάνω το 3ο dlc τώρα στο Evil Within. Για να δούμε τι θα δούμε και σε αυτό. Μακάρι να είναι εξίσου γαμάτο και λιγότερο αγχωτικό για αλλαγή :pP
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Τερμάτισα το main story του Van Helsing. Πολύ ωραίο, χάρηκα που μάθαμε και κάτι παραπάνω για την Καταρίνα. Αλλά το τελικό boss kinda meh. Αρχίστε το game στο Hard, guys, δεν αξίζει από άποψη challenge στο Normal. :thumbsup:<br>Τώρα ξεκίνησα το Mad Max. Δε ξέρω πόσο θα κάτσω, γιατί δεν είμαι και πολύ fan του repetitive scavenging, θα δείξει. Το μόνο που πραγματικά με "χαλάει" λίγο είναι το ότι δε μπορείς να βγάλεις τελείως το DOF (ούτε και από το .ini, αν το κάνεις =0 ισοδυναμεί με "Normal" option, και το ότι ενώ το Gamma γύρω στα 30 είναι μια χαρά αν είναι μέρα, οι νύχτες είναι υπερβολικά φωτεινές.
 

Elric

Blackguard
Joined
Dec 16, 2012
Messages
1,140
Παρατάω μια και καλή το rocket league μέχρι να τερματίσω τουλάχιστον το πρώτο witcher.<br><br>Τελείωσαν τα ψέματα. Τρεις μήνες είναι που το χω ξεκινήσει και ακόμα στη μέση βρίσκομαι.<br><br>Το υποσχέθηκα σε Τσόζεν και σε Ούλτιμους... Ελπίζω να αντέξω :silly:
 

Miden Agan

Mind-flayer
Joined
Dec 3, 2012
Messages
1,626
<blockquote><br>Παρατάω μια και καλή το rocket league μέχρι να τερματίσω τουλάχιστον το πρώτο witcher.<br><br>Τελείωσαν τα ψέματα. Τρεις μήνες είναι <strike>που το χω ξεκινήσει</strike> <span style="font-size:14pt"><b>που δεν έχω αφήσει θηλυκό για θηλυκό απήδηχτο</b></span> και ακόμα στη μέση βρίσκομαι.<br><br>Το υποσχέθηκα σε Τσόζεν και σε Ούλτιμους... Ελπίζω να αντέξω :silly:<br></blockquote><br><br>FTFY :trollface:
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
<blockquote><br>Παρατάω μια και καλή το rocket league μέχρι να τερματίσω τουλάχιστον το πρώτο witcher.<br><br>Τελείωσαν τα ψέματα. Τρεις μήνες είναι που το χω ξεκινήσει και ακόμα στη μέση βρίσκομαι.<br><br>Το υποσχέθηκα σε Τσόζεν και σε Ούλτιμους... Ελπίζω να αντέξω :silly:<br></blockquote><br><br>Τι θα &#039;πει "να αντέξω" από πότε το normie-tier RL (RL και με τις δύο έννοιες) είναι πάνω από τα Witcher?  :agony:
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Και τέλος και το 3ο DLC του Evil Within. Κορυφή!!! :mosh:<br>Μετά από τόση σούβλα στα προηγούμενα, μπορώ να πω πως πήρα το αίμα μου πίσω :pP<br>Πόπο 70 gb free τώρα στο σκληρό. Ωρα να κατεβάσω τίποτα άλλα επιτέλους :professor:<br>Θα πιάσω Alan Wake λογικά τώρα ή Resident Evil Zero HD. Θα δοκιμάσω και τα δύο και όποιο με τραβήξει :cool:
 

blender5d

Umber Hulk
Joined
Dec 15, 2016
Messages
894
<blockquote><br>Και τέλος και το 3ο DLC του Evil Within. Κορυφή!!! :mosh:<br>Μετά από τόση σούβλα στα προηγούμενα, μπορώ να πω πως πήρα το αίμα μου πίσω :pP<br>Πόπο 70 gb free τώρα στο σκληρό. Ωρα να κατεβάσω τίποτα άλλα επιτέλους :professor:<br>Θα πιάσω Alan Wake λογικά τώρα ή Resident Evil Zero HD. Θα δοκιμάσω και τα δύο και όποιο με τραβήξει :cool:<br></blockquote><br>Κοιμάσαι ήσυχα τα βράδια?  :devil:
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,544
Τώρα που επιτέλους έφυγε το Evil Within από τη μέση ναι :pP<br>Nώθω μια ανακούφιση :lol:
 

peisistratos

Hobgoblin Captain
Joined
Mar 4, 2014
Messages
319
εχει κανεις καποια προταση για strategy για ενα φιλο που εχει καψει τα total war και θελει κατι καινουριο;
 

hypersyntelikos

Hobgoblin Captain
Joined
Apr 8, 2017
Messages
245
<blockquote><br>εχει κανεις καποια προταση για strategy για ενα φιλο που εχει καψει τα total war και θελει κατι καινουριο;<br></blockquote><br><br>Civilization IV ή V. <br>Κάποιο από τη συλλογή της Paradox, Hearts of Iron ή Europa Universalis. <br><br>
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,741
εχει δοκιμασει μοδς για τα τοταλ γουρ?<br><br>αν οχι προτεινο τα εξης<br>-http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?454-Europa-Barbarorum-II<br>-http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?1377-Call-of-Warhammer<br>-http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?1965-1648-Thirty-Years-of-War<br>-http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?654-Third-Age-Total-War<br>-http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?314-Stainless-Steel<br><br>αν παλι τα εχει λιωσει ολα τα μοδς,τελευταια ειχα παιξει το warhammer armaggedon,tun based κλωνος του panzer corps στο warhammer 40k<br>http://www.slitherine.com/products/product.asp?gid=540&PlatformID=1<br>επισης προτεινο τα παιχνιδια της ageod,http://www.ageod.com/<br>ειχα παρει πακετο τα περισοτερα για 5 ευρω περσι το καλοκαιρι απο τα bundle stars,ειδικα το pride of nations ειναι εξαιρετικο σαν τα victoria της paradox αλλα ποιο βαθυ.<br><br>αμα θες τιποτες απο space 4x πες μου να σου προτεινω :lol:<br><br>εδιτ<br>ξεχασα το hearts of iron 3,οπως εγραψε και ο μαικ μπλακ,το ποιο βαθυ στρατετζυ για τον Β ΠΠ,προτεινω να το παιξεις με αυτο το μοδ https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?forums/blackice.467/
 

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
DiRT Rally. Παίζω ράλι, μια φορά τη δεκαετία και με μισή καρδιά το εγκατέστησα να το τσεκάρω, καθώς το έδωσε το Humble Monthly. Εξαιρετικά γραφικά και ρυθμός, πολύ χαλαρωτικό το βρίσκω για σφηνάκι μεταξύ παιχνιδιών.
 

kuv

Gelatinous Cube
Joined
Dec 13, 2012
Messages
116
Άντε ας γράψω κι εδώ μια φορά.<br><br>Dawn of War 3 (meh) και Syberia 3 (meh) (για review και τα δύο).<br>Το Asura (που το είχε αναφέρει κάποιος πιο πριν) το τσίμπησα, έπαιξα 2-3 ώρες, ίσως το ξαναπιάσω.<br>Εξίσου μισοτελειωμένο-και-πρέπει-να-ξαναπιάσω ήταν το Goettia (ωραία ατμόσφαιρα/μουσική).<br>Καθημερινά πρέπει να παίζω στάνταρ 1 ματσάκι Heroes of the Storm.<br>Χτες έβαλα Diablo 3 Season 10 μετά από καιρό για να μην ξεχνιόμαστε και ξανακόλλησα because beautiful colors.<br>
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Με την ευκαιρία της δωρεάν διάθεσης του StarCraft, το ξαναπαίζω μετά από πολλά χρόνια με σκοπό να συνεχίσω στην τριλογία του 2 (για πρώτη φορά).
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,620
Στο Mad Max έδειρα το πρώτο boss. (βασικά είμαι τόσο αδύναμος που απλά έκανα dodge μέχρι να καεί από τις φωτιές που ο ίδιος άναψε.) και γενικά απλά μαζεύω camps για "passive" scrap income.<br>Παράλληλα παίζω σαν "alt-game" το Dungeons 2, που ελπίζω να προλάβατε να πάρετε τσάμπα, και μου ήρθε η ιδέα πώς η μηχανή γραφικών του είναι ιδανική για ένα remake των Warcraft campaigns.  :thumbsup:<br>Είναι σαν improved μηχανή του Watcraft 3, ειδικά όταν παίζετε "έξω" και ορμάτε σε human towns.
 

cercaphus

Mind-flayer
Joined
Feb 26, 2015
Messages
1,804
<blockquote><br>Στο Mad Max έδειρα το πρώτο boss. (βασικά είμαι τόσο αδύναμος που απλά έκανα dodge μέχρι να καεί από τις φωτιές που ο ίδιος άναψε.) και γενικά απλά μαζεύω camps για "passive" scrap income.<br>Παράλληλα παίζω σαν "alt-game" το Dungeons 2, που ελπίζω να προλάβατε να πάρετε τσάμπα, και μου ήρθε η ιδέα πώς η μηχανή γραφικών του είναι ιδανική για ένα remake των Warcraft campaigns.  [emoji106]<br>Είναι σαν improved μηχανή του Watcraft 3, ειδικά όταν παίζετε "έξω" και ορμάτε σε human towns.<br></blockquote><br><br>Ποιος δίνει το Dungeons 2 δωρεάν; Και τι είναι; Είναι καλό;<br>
 
Top Bottom