What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τι παίζετε αυτό τον καιρό?

cook

Gelatinous Cube
Joined
Dec 1, 2012
Messages
93
hearthstone ..τι κόλλημα είναι αυτό οοοεεεοοοο??????
 

devvy

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,750
Tελειώνω το Metro: Last Light ενώ παράλληλα τρώω ξύλο από την A.I. στο ΜΚ
και λέω να τελειώσω παιχνίδια που είχαν μπει στο backlog για πολυ καιρο (L.A. Noire και Spec Ops: The Line) ή να αρχίσω τα batman

Decisions, desicions...
 

vagman

Half-Ogre
Joined
Dec 28, 2013
Messages
443


Devvy wrote:
L.A. Noire και Spec Ops: The Line

Decisions, desicions...</blockquote>

Παιχνιδαρες και τα 2 :deal:

 

bald_killer

Death Knight
Joined
Jul 26, 2014
Messages
3,888
Είπα να ξεκινήσω ξανά ένα playthrough την σειρά Mass Effect μιας κ δεν έχω παίξει ακόμα το 3. Εχω κάνει εναν Infiltrayror, φαλακρό κ full τετράγωνο σαγόνι. Σαν εμένα δλδ.

Θέλω να ρωτήσω όμως το εξής. Εκείνες οι side missions όπου μαζεύεις αρχαία αντικείμενα κ διάφορα ορυκτά απο τους πλανήτες χρησιμεύουν σε κάτι? Ξεκλειδώνουν κάτι στην σειρά? Αν είναι να μην αχοληθώ καν γιατί...
 

steel_havoc

Death Knight
Joined
Dec 3, 2012
Messages
4,161
Στην σειρά δεν προσφέρουν κάτι, είναι αποστολές του παιχνιδιού και η αλήθεια είναι οτι αμα τις κάνεις όλες ψιλοκουράζουν κάποια στιγμή.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,796
Αφού τελείωσα το Guacamelee (από τα πιο γαμάτα πράματα στο είδος του, δεν το βρήκα και τόσο δύσκολο όπως παραπονιούνται αρκετοί ακόμα και στις στιγμές που μοιάζουν να έχουν ξεφύγει από τους χειρότερους εφιάλτες του παιδιού-Κιμά) έπιασα το Mutant Blobs, πολύ ωραίο platform με χιούμορ, καφρίλα και ωραίο gameplay Τελικά το έχει η drinkbox με αυτά τα παιχνίδια.
Είπα να βάλω και το Max payne 2 ( :drummer: ), προς το παρόν μου αρέσει περισσότερο από το πρώτο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι μόνος του ο παίκτης πρέπει να ψάχνει το περιβάλλον για σημεία αλληλεπίδρασης, caches κτλ., γεγονός που με κάνει να αναρωτιέμαι αν οι εταιρίες πιστεύουν ότι οι σημερινές γενιές απαρτίζονται από άνιωθους...
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Τέλος το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ Deus Ex: HR, μετά από 32 ώρες. Τι να πεις γι' αυτό το διαμάντι. Πανάξιος διάδοχος τού πρώτου Deus Ex. Όποιος δεν το έχει παίξει, ας μην το καθυστερεί άλλο.

Φυσικά επέλξα το <span class="bbcode_spoiler">Darrow's ending</span>

Όσοι το τερματίσατε, τι τέλος επιλέξατε?
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
@Adhan

Πως και δεν το είχες παίξει τόσον καιρό;Βασικά σχεδόν το ίδιο είναι (καταπληκτική ατμόσφαιρα,διασκεδαστικά shooting mechanics κοκ.),αλλά είναι ακόμη πιο μικρό.

@Jon

Εγώ είχα δει και τα δύο τέλη από περιέργεια,αλλά αν μου έλεγες να διαλέξω ένα μάλλον θα πήγαινα με το "Don't send" ending.
 

Grotenfrod

Prophet of Nihilism
Staff member
Approval of the Admiral Rocket League RQ Crew 1st Tournament
Joined
Feb 12, 2014
Messages
3,507
Εχώ λιώσει και καταευχαριστηθεί Civ V Brave new world και Kerbal Space program. Και να φανταστείς αγορασμένα και τα δύο στο 10ευρω...
 

fotis_kfor

Gelatinous Cube
Joined
Dec 1, 2012
Messages
138
Παίζω το Metro 2033 Redux (είχα παίξει το πρώτο αλλά το είχα αφήσει κάπου στη μέση, οπότε το ξαναέπιασα στη Redux έκδοση).
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086


JonIrenicus13 wrote:
Τέλος το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ Deus Ex: HR, μετά από 32 ώρες. Τι να πεις γι' αυτό το διαμάντι. Πανάξιος διάδοχος τού πρώτου Deus Ex. Όποιος δεν το έχει παίξει, ας μην το καθυστερεί άλλο.

Φυσικά επέλξα το <span class="bbcode_spoiler">Darrow's ending</span>

Όσοι το τερματίσατε, τι τέλος επιλέξατε?</blockquote>

<span class="bbcode_spoiler">Kι εγώ στο Darrow's κατέληξα. Αλλά είδα και τα υπόλοιπα. Ραζ, το don't send που λες ποιο είναι; Πάει καιρός και δεν πολυθυμάμαι. Επίσης 4 δεν ήταν τα endings;</span>

 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523


Bathory wrote:

<span class="bbcode_spoiler">Kι εγώ στο Darrow's κατέληξα. Αλλά είδα και τα υπόλοιπα. Ραζ, το don't send που λες ποιο είναι; Πάει καιρός και δεν πολυθυμάμαι. Επίσης 4 δεν ήταν τα endings;</span></blockquote>

<span class="bbcode_spoiler">Επειδή κι εγώ έχω πολύ καιρό που το τελείωσα δε θυμάμαι επίσης καλά.Από όσο θυμάμαι,εγώ στο τέλος είχα δύο επιλογές.Να ανεβάσω ή να μην ανεβάσω προς κοινοποίηση τα στοιχεία εναντίον του Darrow αν θυμάμαι καλά.Αν τα ανέβαζες,ο κόσμος πήγαινε πολλά χρόνια πίσω επειδή οι άνθρωποι φοβόντουσαν πλέον την τεχνολογία.Αν δεν το έκανες,τότε υπήρχε dystopian φάση.Γενικά δεν υπήρχε ending από αυτά που είδα εγώ που να οδηγεί σε κάτι ευχάριστο.Το lesser evil θα διάλεγα λοιπόν,imo πάντα.</span>

 

agapitos

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 28, 2013
Messages
346


Raz wrote:


Bathory wrote:

<span class="bbcode_spoiler">Kι εγώ στο Darrow's κατέληξα. Αλλά είδα και τα υπόλοιπα. Ραζ, το don't send που λες ποιο είναι; Πάει καιρός και δεν πολυθυμάμαι. Επίσης 4 δεν ήταν τα endings;</span></blockquote>

<span class="bbcode_spoiler">Επειδή κι εγώ έχω πολύ καιρό που το τελείωσα δε θυμάμαι επίσης καλά.Από όσο θυμάμαι,εγώ στο τέλος είχα δύο επιλογές.Να ανεβάσω ή να μην ανεβάσω προς κοινοποίηση τα στοιχεία εναντίον του Darrow αν θυμάμαι καλά.Αν τα ανέβαζες,ο κόσμος πήγαινε πολλά χρόνια πίσω επειδή οι άνθρωποι φοβόντουσαν πλέον την τεχνολογία.Αν δεν το έκανες,τότε υπήρχε dystopian φάση.Γενικά δεν υπήρχε ending από αυτά που είδα εγώ που να οδηγεί σε κάτι ευχάριστο.Το lesser evil θα διάλεγα λοιπόν,imo πάντα.</span></blockquote>
<span class="bbcode_spoiler">Τέσσερα είναι: Darrow's, το Illuminati, του Sharif και το suicidal. Και εγώ προτίμησα του Darrow, αλλά σαν δεύτερο θα έβαζα αυτό που καταστρέφεις τον σταθμό. </span>



 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Μόλις πήγα μια βόλτα από Gamebanshee.Παιδιά εγώ τα Taggart και Sharif endings όχι μόνο δεν τα θυμάμαι,αλλά δε θυμάμαι να είχα καν την επιλογή.Μήπως η διαθεσιμότητά τους επηρεάζεται από τις ενέργειές σου μέσα στο παιχνίδι;Εγώ τελικά είχα διαλέξει <span class="bbcode_spoiler">να καταστρέψω την Panchea.</span>
 

agapitos

Hobgoblin Captain
Joined
Nov 28, 2013
Messages
346


Raz wrote:
Μόλις πήγα μια βόλτα από Gamebanshee.Παιδιά εγώ τα Taggart και Sharif endings όχι μόνο δεν τα θυμάμαι,αλλά δε θυμάμαι να είχα καν την επιλογή.Μήπως η διαθεσιμότητά τους επηρεάζεται από τις ενέργειές σου μέσα στο παιχνίδι;Εγώ τελικά είχα διαλέξει <span class="bbcode_spoiler">να καταστρέψω την Panchea.</span></blockquote>
<span class="bbcode_spoiler">Ναι αν δεν τους έσωσες ή απλά δεν μίλησες μαζί τους στην Panchea δεν έχεις επιλογή για το φινάλε τους.</span>

 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Όπως είπε ο προλαλήσαντας, το πόσα από τα φινάλε είναι διαθέσιμα στο τέλος καθορίζονται μόνο από το τι κάνεις από τι στιγμή που φτάνεις στην Panchea και μετά, μέχρι εκεί δεν έχει σημασία.

Παίζω ShadowRun: Dragonfall - Director's Cut, χωρίς να έχω ασχοληθεί καθόλου με το Shadowrun Returns. Άργησα λίγο να μπω στο κλίμα, να πω την αλήθεια, αλλά σιγά-σιγά αρχίζω και γουστάρω. Αρνητική εντύπωση μου έκαναν τα τεράστια loading times, αναγκάστηκα να το περάσω στον SSD όπου υπάρχει μεγάλη βελτίωση, στον HDD ήταν τραγικά.
 

jonirenicus13

Kraken
Joined
Nov 30, 2012
Messages
8,214
Και τώρα τι παίζουμε? Οεο? Με τόσο backlog κάτι θα βρω.

Όσον αφορά τα τέλη στο HR <span class="bbcode_spoiler">και μένα 4 μου εμφανίστηκαν μιας και είχα βρει τους πάντες πριν την τελική μάχη. Βέβαια, δεν υπήρχε περίπτωση να επιλέξω τα 2 (David και Taggart), αν και τα είδα για να έχω άποψη.</span>

Αυτό που πέτυχε και με το παραπάνω στον τομέα τού gameplay το HR, είναι πως πήγαινες στην κάθε αποστολή και την ολοκλήρωνες όπως σου άρεσε ή, για να το πω καλύτερα όπως σου έβγαινε. Αν πήγαινες stealth και σε ανακάλυπταν μπορούσες απλά να συνεχίσεις σκοτώνοντας κόσμο χωρίς να πρέπει να κάνεις load, επειδή σε είδαν.
 

greygore

Hobgoblin Captain
Joined
Jan 15, 2013
Messages
213


Great0ldOne wrote:
Παίζω ShadowRun: Dragonfall - Director's Cut, χωρίς να έχω ασχοληθεί καθόλου με το Shadowrun Returns.</blockquote>

Το αρχικό SR:R είχα πάντα την εντύπωση πως η Harebrained Schemes το είχε προορισμένο παραπάνω ως "tech demo" του engine/toolkit/editor παρά ως πλήρες cRPG experience (αν και ήταν αρκετά καλό, all things considered). Και εγώ παρατήρησα αρκετά ψηλά loading times που δεν καταλαβαίνω γιατί συμβαίνουν, δεν νομίζω να είναι θέμα engine γιατί στο αρχικό Dead Man's Switch campaign όπως και σε ορισμένα απο τα fan-made του Workshop δεν παρουσιάζεται τέτοιο θέμα (ειδικά κάθε φορά που επιστρέφεις στο Kreuzbasar ψοφάει το PC για κανά 30sec μέχρι να φορτώσει...)

Great (old) minds think alike πάντως, και εγώ καταπιάστηκα με το SR:D τώρα τελευταία - θετικότατες εντυπώσεις και προφανείς βελτιώσεις απο το προηγούμενο, γενικά φοβερό campaign και αρκετά προσεγμένο (αν και ρε γαμώτο, όσο και αν ήθελα δεν κατάφερα να "νιώσω" την "Torment-ική ομορφιά" που έλεγε ο Borrachoς QQ).

G0O, μικρό tip... Σε γενικές γραμμές, έχε καβάτζα καμιά 15-20ρια karma και κράτα saves μετά απο κάθε run, θα σου γλυτώσει αρκετές ώρες στα achievements να μπορείς να ανεβάζεις attributes για συγκεκριμένα dialogue options. Also, το Biotech skill για κάποιο λόγο ένιωσα να είναι υπερβολικά απαραίτητο για dialogue skill checks.

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,796


Greygore wrote:
αν και ρε γαμώτο, όσο και αν ήθελα δεν κατάφερα να "νιώσω" την "Torment-ική ομορφιά" που έλεγε ο Borrachoς QQ</blockquote>
Καλά ο Μποράτσος βαθμολογεί όλα σχεδόν τα παιχνίδια σαν να ήταν PST αλλά ας μην πιάσουμε αυτή τη συζήτηση... <span class="bbcode_spoiler"> :trollface: </span>

in all seriousness ούτε εγώ την αισθάνθηκα, αλλά υποθέτω θα μιλάει για το ύφος γραφής, ίσως για κάποιες από τις ανατροπές και ένα (ψιλο)υπαρξιακό ζήτημα προς το τέλος, so I can see where he's coming from...

 
Top Bottom