What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

ΒΛΕΠΩ ΚΥΚΛΟΥΣ
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Είδα και εγώ τα 2 πρώτα Picard... ναι οκ, ξενέρωσα ταμάλα.

Μα να πρέπει να περιμένουμε μια βδομάδα την φορά; Είναι που θα πεθάνω στα spoilers αν περιμένω να βγουν όλα πρώτα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Σπέρνει το Picard και όποιος διαφωνεί είναι ακουλτούρωτος τζιτζιφιόγκος.

Η Isa Briones είναι το hottest Trek girl ever, να τα λέμε κι αυτά. Εντάξει, έχουν περάσει γυναικάρες από ταινίες και show (Jerι Ryan, Jolene Blalock, Terry Farrel) αλλά ειδικά οι δύο πρώτες βγάζανε μια ψυχρότητα και κάτι το απλησίαστο. Η Isa έχει εξαιρετικά γήινη ομορφιά, girl next door αλλά turned to eleven. Σε αντίθεση με πολλούς και πολλές που συμμετείχαν στις σειρές και που όλη η καριέρα τους - αν υπάρχει - γυροφέρνει γύρω από το Star Trek κι ας περάσαν είκοσι χρόνια από το show τους, προβλέπω μεγάλα πράγματα για αυτήν, να με θυμηθείτε, σε ένα παράλληλο σύμπαν είμαι talent scout.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,422
Δεν ξέρω αν μου αρέσει, δεν είδαμε και τίποτα ακόμα. Το μοντέλο "εβδομάδα και επεισόδιο" δεν μου αρέσει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Εντάξει, έχουν περάσει γυναικάρες από ταινίες και show (Jerι Ryan, Jolene Blalock, Terry Farrel) αλλά ειδικά οι δύο πρώτες βγάζανε μια ψυχρότητα και κάτι το απλησίαστο.


giphy.gif


YΓ.

jeri-ryan-2013-hot-pic-009.jpg


😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,427
Δεν ξέρω αν μου αρέσει, δεν είδαμε και τίποτα ακόμα. Το μοντέλο "εβδομάδα και επεισόδιο" δεν μου αρέσει.

Το κατάλαβα αυτό, δεν αναφερόμουν σε εσένα, που άλλωστε δεν είχες ακόμα εκφέρει γνώμη για το ίδιο το show.

@Hellion, καλά όλα αυτά, αλλά ακόμα ΕΜΠ1 emoticon δεν βάλατε για να μπορούμε να αντιδρούμε κατάλληλα.
 

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
BoJack Horseman, σεζόν 6η και τελευταία.

Πολύ καλό χτίσιμο προς το φινάλε, το οποίο αυτό καθ'εαυτό βρήκα λίγο... απλό? Underwhelming? Ίσως αυτό να ήταν το επιδιωκόμενο point βέβαια, πως σε τελική ανάλυση τα πράγματα είναι έτσι απλά, όσο κι αν τα υπερσκεφτόμαστε.

Οι δύο τελευταίες σεζόνς της σειρά ήταν γενικά αποκάλυψη. Καταλαβαίνω αυτό που λες για το τέλος...
θα μπορούσε πχ να είχε τελειώσει ένα επεισόδιο πριν και να σε άφηνε με ένα κενό... μέσα σου. Το δεύτερο κομμάτι αυτής της σεζόν ήταν πολύ στενάχωρο και άμα το τελείωνε στο προτελευταίο επεισόδιο θα ήταν δυνατό πολύ.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Από χθες το μεσημέρι που τελείωσα το BoJack πρέπει να έχω ακούσει το Mr. Blue γύρω στις 30 φορές. Νομίζω πως μπήκε μια αλογότριχα στο μάτι μου..

Καταλαβαίνω όσους θεωρούν ότι το φινάλε
"κώλωσε" και πήρε πίσω όλη την δραματική κορύφωση του προτελευταίου επεισοδίου. Από την άλλη όσο έβλεπα το View from Halfway Down συνειδητοποίησα ότι δεν ήθελα να είναι αυτό το τέλος του BoJack. Μ' έπιασε ένα άγχος, μια απόγνωση, ένα ψυχοπλάκωμα. Τα δευτερόλεπτα ώσπου να ακουστεί το ελπιδοφόρο "μπιπ.. μπιπ" μετά το μακρόσυρτο "μπιιιιιιιιπ" μου φάνηκαν ατελείωτα.
Ενδεχομένως ένα τέτοιο τέλος να απογείωνε (κι άλλο) τον μύθο του BoJack στα μάτια του κοινού που διψάει για τραγικούς ήρωες και νιχιλιστικά φινάλε αλλά νομίζω θα αποδυνάμωνε το κεντρικό μοτίβο της σειράς: ότι η ζωή είναι μια ατελείωτη πάλη, κάποιες μέρες κερδίζεις, κάποιες συντρίβεσαι, το σημαντικό είναι ότι παραμένεις στο παιχνίδι και προσπαθείς. Αν τα βάλεις μαζί, τα δύο τελευταία επεισόδια νομίζω αποτυπώνουν κυρίως την ανάγκη του BoJack να συμφιλιωθεί επιτέλους με ανθρώπους που σημάδεψαν τη ζωή του (κι αυτός τη δική τους) στο παρελθόν (επ. 15) και το παρόν/μέλλον (επ. 16).

Προσωπικά, αν εξαιρέσουμε κάποιες περιφερειακές ιστορίες που είτε εκτυλίχθηκαν στο fast forward (τα arcs του Todd και της Princess Carolyn π.χ.), είτε έμειναν ελαφρώς μετέωρες (π.χ. Hollyhock), η έκτη σεζόν μού έδωσε όσα ήθελα κι ακόμα παραπάνω.
See you (horsin') around, old friend.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,654
Είμαι ακόμη στις αρχές τις πέμπτης, και το αναβάλλω για να μην τελειώσει...

Παρακολουθώ και το Locke & Key, βγάζει αρκετή αμερικανίλα στις διαπροσωπικές σχέσεις/αλληλεπιδράσεις (τετριμμένο σε αυτό το σημείο), αλλά αναπληρώνει με το παραπάνω στο μυστήριο/ψευτοhorror arc του.
 

Sephir

Beyond Within
Staff member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
5,526
Τελείωσα χθες το Locke & Key, not bad, αλλά τίποτε συγκλονιστικό. Σε κάποια πράγματα είναι ΟΚ, σε κάποια άλλα όχι και τόσο (πολλές "ευκολίες" ρε γμτ), υποθέτω ότι αν ανανεωθεί για δεύτερη σεζόν, θα είναι πιο στρωμένο. Προσωπικά θα εκτιμούσα να ήταν λιγουλάκι πιο σκοτεινό, έστω και στα επίπεδα του Stranger Things - σε μερικές σεκάνς νόμιζα ότι έβλεπα Harry Potter.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,957
Πρόσφατα τελείωσα το πρώτο από τα 6 άλμπουμ του Locke & Key κι αναρωτιόμουνα ως πού καλύπτει ο πρώτος κύκλος του Netflix. Θέλω να το ξεκινήσω αλλά προτιμώ να διατηρήσω το προβάδισμα του κόμικ. Λογικά θα διαβάσω 1-2 αλμπουμάκια ακόμα για σιγουριά αλλά αν κάποιος ξέρει τι ρυθμούς ακολουθεί το adaptation, feel free.

Πάντως το κόμικ ως τώρα ήταν αρκετά σκοτεινό και creepy, ενώ από τις φωτογραφίες που έχω δει το ύφος της σειράς μου θυμίζει Series of Unfortunate Events.
 
Last edited:

Spahar

Gelatinous Cube
Approval of the Admiral
Joined
Dec 25, 2012
Messages
56
Νέο trailer για τη 2η σεζόν του Altered Carbon. Δεν το είδα όλο επίτηδες, αλλά μου δημιούργησε ενθουσιασμό. Πρέπει να ξαναδούμε την πρώτη τώρα να πάει σερί.

 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,234
Αρκετά meh το tv series adaptation του Locke & Key.. Τσεκάρετε τα comic's!

Κάτι τέτοια βλέπω και αρχίζω να φοβάμαι για τα adaptations του 100 bullets, criminal και sandman (Όταν αποφασίσουν να τα φτιάξουν)
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Έχει κανει κανενας το ψυχικό να το τσεκαρει; καλό σαν ιδεα, αλλα το τρέιλερ μου φάνηκε μουφα
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,640
Κυκλοφόρησε? Το είχα στο ραντάρ λόγω των συντελεστών του Always Sunny in Philadelphia που εργάζονται σε αυτό. Θα το τσεκάρω προσεχώς.
 

Mogrey665

Lich
Φασαίος Larianός Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism Order of Alucard
Joined
Feb 23, 2013
Messages
5,932


προσωπική άποψη δεν έχω. σε κάποια φάση αν δεν το ξεχάσω θα την δω την σειρά ώστε να ξέρω τι ισχύει και τι όχι.
 
Top Bottom