What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,333
Επιτέλους τελείωσα όλες τις σαιζόν του Star Trek: Deep Space 9!!!! Έχουν δίκιο που αρκατοί πιστεύουν ότι είναι το καλύτερο Star Trek, αλλά το Babylon 5, δεν το φτάνει με τίποτα!!!
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,379
Babylon 5

tumblr_inline_pj56nuGgFM1r88qu1_1280.gif


Ορίστε ένας άνθρωπος με γούστο!
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,471
Επιτέλους τελείωσα όλες τις σαιζόν του Star Trek: Deep Space 9!!!! Έχουν δίκιο που αρκατοί πιστεύουν ότι είναι το καλύτερο Star Trek, αλλά το Babylon 5, δεν το φτάνει με τίποτα!!!
Προσπαθώ να το δω και εγώ σε ένα tablet με χαμηλή ανάλυση γιατί στην 1080p tv δεν βλέπεται με τίποτα. Ελπίζω σε ένα ΑΙ upscale :p
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,265
Επιτέλους τελείωσα όλες τις σαιζόν του Star Trek: Deep Space 9!!!! Έχουν δίκιο που αρκατοί πιστεύουν ότι είναι το καλύτερο Star Trek, αλλά το Babylon 5, δεν το φτάνει με τίποτα!!!
Λαικε μόνο για το Babylon 5
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Το Stargate franshise γελάει αφ' υψηλού με τις σειρούλες σας.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,958
Βλέπει κανείς Altered Carbon Season 2; Είδα τα τρία πρώτα επεισόδια μέσα στο ΣΚ και δεν μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα. Ο -συμπαθής κατά τα άλλα- Mackie δεν με πείθει ιδιαίτερα ως Kovacs. Ο Kinnaman ταίριαζε πολύ περισσότερο χάρη και στο "90s action hero" physique του – αισθάνομαι ότι ο Mackie προσπαθεί να το παίξει σκληρός χωρίς να είναι, ενώ στον άλλον έβγαινε αβίαστα.
Κατά τα άλλα το σενάριο λίγο με κούρασε με την εμμονική αναζήτηση της Falcon (μόλις συνειδητοποίησα ότι ο Falcon ψάχνει τη Falcon :unsure:) κι επίσης δεν μου αρέσει που σκάνε νέες gimmicky τεχνολογίες από το πουθενά απλά για να κάνουν την επόμενη σκηνή λίγο πιο ενδιαφέρουσα. Καλά για τις ικανότητες του νέου sleeve ό,τι και να πω είναι λίγο, απλά για γέλια.
Ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,664
Πρώτο επεισόδιο ακόμη. Θεωρώ ότι βάζει ένα plot hook από το πουθενά, το οποίο από τη μια δουλεύει σκηνοθετικά από την αλλά φαντάζει πολύ off. Είναι ακόμη βέβαια πολύ νωρίς για οποιαδήποτε κρίση, οπότε θα συνεχίσουμε.

Η αλήθεια είναι ότι ο Kinnaman ταίριαζε... sleeve στο ρόλο.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,086
Κι εγώ πάνω κάτω τα ίδια με Μαλαδρουά, αλλά στο 4ο και μετά βελτιώνονται τα πράγματα για μένα. Τουλάχιστον ως προς την υπόθεση, μπαίνει ο αχταρμάς στο αυλάκι και αρχίζει να βγάζει νόημα και να αποκτά ενδιαφέρον σιγά σιγά.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,546

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000

καλα ρε γαμωτο, τοσο πλουσια μυθολογια, τοσοι ηρωες, αντιηρωες, θεοι, πως διαλο κολλησανε στην κιρκη?
sjw ατζεντα μυριζομαι και φοβαμαι....
μαγισα, φεμινισμος, αντρες - γουρουνια κλπ

Μπορει να ειναι και χειροτερο, ρομαντικη ντραμεντι και ηθικα διλληματα αν θα παει με το Δια η οχι...🤮🤮🤮🤮🤮
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431

καλα ρε γαμωτο, τοσο πλουσια μυθολογια, τοσοι ηρωες, αντιηρωες, θεοι, πως διαλο κολλησανε στην κιρκη?
sjw ατζεντα μυριζομαι και φοβαμαι....
μαγισα, φεμινισμος, αντρες - γουρουνια κλπ

To Circe βασίζεται σε ένα από τα καλύτερα μυθιστορήματα του 2018. Old shit, I know. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει τίποτα για το τελικό αποτέλεσμα της τηλεοπτικής μεταφοράς όπως έχει αποδειχτεί πολλάκις, αλλά έτσι κολλήσανε.

Από εκεί και πέρα, από το να βλέπουμε μαύρους Αχιλλέες, καλύτερα να ξεχάσουν μυθοπλαστικά την μυθολογία μας - εδώ την έχουν ξεχάσει οι Έλληνες δημιουργοί, οι Αμερικάνοι τι ζόρι τραβάνε;


EDIT: Τέταρτο επεισόδιο Altered Carbon s02. Still no boobs. Και ακόμα χειρότερα, δεν υπάρχουν boobs στον ορίζοντα. Δεν είμαι καν σίγουρος γιατί βλέπω ακόμα.

Τουλάχιστον το τελευταίο επεισόδιο του Picard ήταν το καλύτερο μέχρι στιγμής.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
EDIT: Τέταρτο επεισόδιο Altered Carbon s02. Still no boobs. Και ακόμα χειρότερα, δεν υπάρχουν boobs στον ορίζοντα. Δεν είμαι καν σίγουρος γιατί βλέπω ακόμα.

Γιατι κανεις σποιλερ και μας απογοητευεις!!! Εχουμε μια ελπιδα τουλαχιστο!
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,431
Τελικά είχα αποκοιμηθεί στα μισά. Boobs sighted. Nothing to write home about, but still. Επίσης άρχισαν να γίνονται πραγματάκια και στο story arc. Το ενδιαφέρον μου αναζωπυρώθηκε.
 

tinapeis

Mind-flayer
Joined
Nov 29, 2015
Messages
2,000
Τελικά είχα αποκοιμηθεί στα μισά. Boobs sighted. Nothing to write home about, but still. Επίσης άρχισαν να γίνονται πραγματάκια και στο story arc. Το ενδιαφέρον μου αναζωπυρώθηκε.


αντε να δουμε :p
 
Top Bottom