What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Wow, δεν έχω τη παραμικρή επαφή με Halo Universe και ψάρωσα full.

Οπτικά φαίνεται πολύ σένιο και σωστό σε σχέση με το source material!
Ας με διορθώσει κάποιος γνώστης.

Έχω πρόσφατα τα Halo μέχρι και το Reach και συμφωνώ, από πιστότητα είναι πολύ κοντά στα παιχνίδια. Μόνη παρέκκλιση που πρόσεξα είναι η φαινομενικά άνθρωπος εκπρόσωπος των Covenant που όμως θεματικά νομίζω ότι δένει με το τι είναι οι Covenant.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Wow, δεν έχω τη παραμικρή επαφή με Halo Universe και ψάρωσα full.

Οπτικά φαίνεται πολύ σένιο και σωστό σε σχέση με το source material!
Ας με διορθώσει κάποιος γνώστης.

Όντως δείχνει πολύ κοντά στο Halo lore, όπλα, ασπίδες, οχήματα. Αυτή που δείχνει παράταιρη είναι η Cortana, αν και άλλαξε όψη στην πορεία των παιχνιδιών εκείνη της σειράς δεν της μοιάζει καθόλου.

Ένα γρήγορο breakdown

Όπως και να χει Hyped
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
To Internet έχει πάρει φωτιά με την Cortana

4yn2sm48rwe81.jpg


halo.jpg
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
To Internet έχει πάρει φωτιά με την Cortana


Είναι λίγο pls kill me φάτσα με πολύ forced smile είναι η αλήθεια, απλά δείχνει λάθος και δεν είμαι σίγουρος αν το πρόβλημα είναι ότι είναι πιο ανθρώπινη πλέον ή απλά "δεν ταιριάζει αυτή η φάτσα για αυτόν τον ρόλο".
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
Παρακολουθώ το Dopesick, που είναι σχετικά με το Oxycontin και τον ρόλο που έπαιξε στην επιδημία οποιοειδών στις ΗΠΑ (Opioid epidemic in the United States - Wikipedia). Πολύ ενδιαφέρουσα σειρά. Δεν έχει πίου-πίου, ζόμπια ή σπαθιά, αλλά μέχρι στιγμής (2 επεισόδια από τα 8) κρατάει πολύ καλό ρυθμό, χωρίς κοιλιές, παρότι τα επεισόδια είναι μεγάλης διάρκειας (1 ώρα το καθένα).
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Το oxycotin ηταν μεγαλο σκανδαλο στην Αμερικη και δημιουργησε πολυ μεγαλο προβλημα στην ηδη προβληματικη τους κοινωνια.
Θα το τσεκαρω.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Aρχίνισε anime Shenmue
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Επιτέλους.


Το ειδα μονοκοπανια σε ενα απογευμα. Δεν ξερω καν περι τινος προκειται αλλα ηταν πολυ ευχαριστο. Κατι σαν deadpool με softcore πορνο και DnD.
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Ξεκίνησε σαν Star Trek spoof, αλλά εξελίχθηκε σε καλύτερο Star Trek, από τα "κανονικά":


Είδα 6/2 και πετάχτηκα, αλλά είναι το Αμερικάνικο σύστημα. Οπότε λογικά Ιούνιο.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Το ειδα μονοκοπανια σε ενα απογευμα. Δεν ξερω καν περι τινος προκειται αλλα ηταν πολυ ευχαριστο. Κατι σαν deadpool με softcore πορνο και DnD.
Α χαίρομαι που το διαβάζω, γιατί έψαχνα δειγματοληψία από άτομο/άτομα που δεν έχουν ιδέα περί τίνος πρόκεται.
Πολύ θετικό.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Έχουμε πιάσει με την σύζυγο το Manifest, νταξ σαχλαμαρίτσα είναι αλλά περνάει ευχάριστα η ώρα. Αλλά δεν μπορώ να δω πάνω από 3 επεισόδια χωρίς να αρχίσω να σκέφτομαι ότι έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω στην ζωή μου.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Σύνοψη του Book of Boba Fett μέχρι τώρα:

Τα καλύτερα επεισόδια της σεζόν είναι αυτά στα οποία ο Boba Fett δεν εμφανίζεται ούτε μισό δευτερόλεπτο.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Σοβαρά τώρα, την ποντικομούρα βρήκαν για Pamela? Δεν ξέρω τι άκρες έχει και έχει μπει σαν μαϊντανός στις μισές παραγωγές του Χόλυγουντ, αλλά το CGI department θα βαρέσει τριπλοβάρδιες για να την κάνει γυναίκα.

Trivia

In order to play Pamela Anderson, Lily James had to don multiple wigs, a prosthetic forehead piece, fake eyebrows, fake teeth, fake breasts, and blue contact lenses. The process took around 4 hours.

Εντάξει, έπεσα έξω, τέσσερις ώρες δεν το λες και τριπλοβάρδια.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
Εντάξει, έπεσα έξω, τέσσερις ώρες δεν το λες και τριπλοβάρδια.
Ξέρω εγώ, δεν είχε καμία μπάρμπη διαθέσιμη το hollywood να την βάλουν μαμίσια;

Fake το ένα, fake το άλλο... ας την έκαναν όλην CGI να τελειώνουμε.
 

shredder

Death Knight
Joined
Sep 17, 2013
Messages
4,393
Ξεκινησα εδω και 1 βδομαδα και 4 μερες και βλεπω το Darkwing Duck. Ειναι ενας μεταλλαγμενος ηε εξωγηινος παπια ηρωας που κυνηγαει τους κακκους. Κατι σαν τον Phantom Duck. Εχω δει 22 επεισοδια και εχει συνολικα 93. Ειναι παλια σειρα του 1991 και εμφανιζονται πολλοι χαρακτηρες απο τα Ducktales. Το συζητησαμε και με 2 φιλους μου που ειχαμε βγει πριν μερες και ο ενας αρχισε και αυτος να το βλεπει και λεει οτι ειναι ευχαριστημενος μεχρι τωρα ειναι πολυ καλο.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,327
Καποια ψυχη ψελισε "Peacemaker".... ειδα τα πρωτα λεπτα και τους βγηκε φτηνοτερο να παρουν διαλογους και ιδεες απο αλλες σειρες; ρωταω.
μετα μπουκαρε αυτο



αναρωτηθηκα πως θυμοταν την χορογραφια ο Cena. Καποιος εκανε τις κινησεις για να βλεπει τι να κανει; μετα αναρωτηθηκα διαφορα και η ωρα περασε και οτι εκανα ηταν να αναρωτιεμαι και το εκλεισα. πεταξα στα σκουπιδια τον νομο περι "αναπνοης" των σειρων. Ουτε ολοκληρο το επεισοδιο δεν επαιξε. Ισως στο μελλον.
 
Top Bottom