What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,608
vlcsnap-2024-02-12-20h34m25s278_083619.png

Είδα τα πρώτα δύο Halo που ανέβηκαν, νομίζω μια ελαφρά βελτίωση υπάρχει άλλα είμαστε ακόμα μακριά από το να χαρακτηριστεί καλή σειρά. Έχουν όλοι τα ψυχολογικά τους και δεν μπορούν να πολεμήσουν τώρα τους εξωγήινους γιατί... λόγοι. Κρίμα για τον Schreiber που δείχνει να το πιστεύει. Για κάποιον λόγο, παίζει ακόμα η Κινέζα🙄
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,468
Όχι ακόμα

Άρα ίσως έμαθαν κάτι από την πρώτη σεζόν. Θα περιμένω να δω εντυπώσεις συνολικά για όλη την σεζόν και αν είναι οκ θα το δω.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,608
Άρα ίσως έμαθαν κάτι από την πρώτη σεζόν. Θα περιμένω να δω εντυπώσεις συνολικά για όλη την σεζόν και αν είναι οκ θα το δω.
Δεν ξεκινήσαμε πάντως καλά και το πρόβλημα δεν είναι τα ατσάλινα κωλομέρια του Master Chief. Γενικά σαν σειρά είναι πολύ μπερδεμένη και άνοστη. Δεν με χαλάει η γενική κατεύθυνση, απλά δεν είναι καλή η υλοποίηση.
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,370
Δείξανε τον πωπό του ξανά;
ΡΕ! ΡΕΕΕ! Τι πωπουδάκι και ροζ ακρίδες μας τσαμπουνάς;
"ΔΕΙΞΑΝΕ ΤΗ ΚΩΛΑΡΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ; ", έπρεπε να γράψεις.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,963
Οι συνθήκες στο σπίτι δεν ευνοούν τη σοβαρή παρακολούθηση σειράς αυτή την εποχή, οπότε έχω δει 2-3 απανωτά stand-up specials στο Netflix.

Παράλληλα, ξεκινήσαμε με τον ΠΕ το Justified, που εντάξει και να χάσεις καμιά στιχομυθία δεν τρέχει τίποτα. Αστυνομική σειρά παλαιάς κοπής, με διαφορετικές υποθέσεις και guests σε κάθε επεισόδιο, ενώ τρέχουν παράλληλα και κάποιες συνδετικές ιστορίες στο background. Φυσικά το κύριο σημείο αναφοράς είναι ο υπερκούλ πρωταγωνιστής, το πιο γρήγορο πιστόλι στο Κεντάκι. Ευχάριστη σειρά (κρίνοντας από τα 7 πρώτα επεισόδια), με έξυπνους διαλόγους, χαρακτήρες βγαλμένους από τα σπλάχνα της βλαχαδερής Αμέρικα και τον Timothy Olyphant σε ρόλο καριέρας.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,608
Οι συνθήκες στο σπίτι δεν ευνοούν τη σοβαρή παρακολούθηση σειράς αυτή την εποχή, οπότε έχω δει 2-3 απανωτά stand-up specials στο Netflix.

Παράλληλα, ξεκινήσαμε με τον ΠΕ το Justified, που εντάξει και να χάσεις καμιά στιχομυθία δεν τρέχει τίποτα. Αστυνομική σειρά παλαιάς κοπής, με διαφορετικές υποθέσεις και guests σε κάθε επεισόδιο, ενώ τρέχουν παράλληλα και κάποιες συνδετικές ιστορίες στο background. Φυσικά το κύριο σημείο αναφοράς είναι ο υπερκούλ πρωταγωνιστής, το πιο γρήγορο πιστόλι στο Κεντάκι. Ευχάριστη σειρά (κρίνοντας από τα 7 πρώτα επεισόδια), με έξυπνους διαλόγους, χαρακτήρες βγαλμένους από τα σπλάχνα της βλαχαδερής Αμέρικα και τον Timothy Olyphant σε ρόλο καριέρας.
Φανταστικό το Justified. Olyphant και Goggins ρεσιτάλ ερμηνείας σε κάθε επεισόδιο.
 

Χειρομαλάχτης

Death Knight
Approval of the Admiral Fighting stocism with stoicism
Joined
Nov 24, 2019
Messages
3,612
κατι ρρρομαντικο μερα που ναι. παντως δεν ειναι πεταλουδες και καρδουλινια φαση, ακουσα οτι σε διαλυει και οτι ειναι επαρκως μελαγχολικο/εσωτερικα διαλυτικο. οτι πρεπει για οσους εχετε σκελετους στην ντουλαπα ή/και δεν πιστευετε οτι υπαρχει φιλία μεταξυ των δυό φύλων. βασιζεται στην ομωνυμη ταινια του 2011 που δεν εχω δει.
επισης μ αρεζει η πρωταγωνιστρια. να το κοιταξω λες?

One Day.

 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,859
Προς τους μύστες του φόρουμ:
Το The Expanse αξίζει πραγματικά; Ή μετά τις 3 πρώτες σαιζόν το μαγάρισε o Πέζος;
Μιας και λόγω συνδρομής είδα όποια prime exclusive σειρά υπήρχε (εκτός από αυτό και Man in the high castle), λέω να το τσεκάρω.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,644
να δεις το Man in the High Castle
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,362
Προς τους μύστες του φόρουμ:
Το The Expanse αξίζει πραγματικά; Ή μετά τις 3 πρώτες σαιζόν το μαγάρισε o Πέζος;
Μιας και λόγω συνδρομής είδα όποια prime exclusive σειρά υπήρχε (εκτός από αυτό και Man in the high castle), λέω να το τσεκάρω.

Έχοντας διαβάσει και τα βιβλία, το θεωρώ πάρα πολύ καλό!! Ειδικά αν σου αρέσει το είδος Space Opera!!
 

Norshgaath

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Aug 3, 2023
Messages
1,992
Προς τους μύστες του φόρουμ:
Το The Expanse αξίζει πραγματικά; Ή μετά τις 3 πρώτες σαιζόν το μαγάρισε o Πέζος;
Μιας και λόγω συνδρομής είδα όποια prime exclusive σειρά υπήρχε (εκτός από αυτό και Man in the high castle), λέω να το τσεκάρω.
Κοιτα, ειναι στρωμενο απο τα βιβλια και ευτυχως το εχουν παει κοντα, οποτε δεν πεφτει η ποιοτητα τοσο πολυ. Αλλα ναι η αληθεια ειναι πως οι δυο-τρια απο τις πρωτες σαιζον (η πρωτη ειναι slow burner νουαρ, οποτε αν δεν εισαι φαν δε θα σε ψησει τοσο -εγω καραγουσταρα) δε παιζοντουσαν και θα τις απολαυσεις.

Δε νομιζω να ξενερωσεις ωστε να το σταματησεις στη τεταρτη, υπαρχουν καλες στιγμες ωστε να το πας στο τελος.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Γαμάει το Expanse ρε! Σίγουρα θα μπορούσε να είναι καλύτερο ή σε κάποια σημεία κάνει κοιλιά, αλλά αξίζει να το δεις.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,608
Όσο δεν είχαν λεφτά γάμαγε, μόλις το πήρε ο Μπέζος έπεσε η πχιότητα χωρίς να είναι κακό. Τρίτη σαιζόν είναι από τις κορυφαίες στην ιστορία της τηλεόρασης.

Man in the high castle μόνο αν έχετε πολύ ελεύθερο χρόνο.

Μιας και μιλάμε για χάσιμο χρόνου, βλέπει κανείς true detective? Μου φαίνεται απίστευτα μέτρια η 4η σαιζόν.
 

munkinnousu

Mind-flayer
Approval of the Admiral
Joined
Dec 6, 2014
Messages
1,608
@Elric μην μου απογοητεύεσαι, είμαι σίγουρος ότι ο πωπος του Master Chief έχει ακόμα ρόλο να παίξει και θα ξαναεμφανιστεί πολύ σύντομα

mastechiefass.png
 
Top Bottom