What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το σημείο που πραγματεύεται είναι κλειστοφοβικό και ίσως θα ήταν πολύ να μείνει εκεί, ήθελαν σίγουρα να το αποφορτισουν γρήγορα κατ'εμέ.
 

Raz

Mind-flayer
Joined
Dec 1, 2012
Messages
1,523
Ναι; Δεν έχω προλάβει να το δω ακόμη. Για να πω και την αλήθεια μου πάντως έχω λίγα θεματάκια με την Κιν. Κατανοώ ότι είναι πολύ μικρή, αλλά στο Λόγκαν ήταν πολύ καλύτερη. Η Ρουθ Γουίλσον πάντως δίνει ρεσιτάλ, όπως αναμενόταν.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο απ' το καστ, όλοι σποτ-ον μου είναι.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Double post
Marvelous Mrs Maisel - Εξακολουθεί να έχει ρυθμό και ανάλαφρο αίσθημα. Αυτή η σειρά είναι φρέσκια όπως κάθε νέο φόρεμα που φοράει η κυρά-Μέιζελ.

Αλλά ας προχωρήσουμε στα πιο σημαντικά: THE EXPANSE SEASON 4 PREMIERE σήμερα.
giphy.gif
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Στο 6ο The Mandalorian, o Richard Ayoade (o Moss από το ΙΤ Crowd) δίνει τη φωνή του σε ένα Droid 🤖
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Cosmote History,
Έχει ξεκινήσει μια φοβερή σειρά για το μακεδονικό μέτωπο, στην οποία προς έκπληξη μου έχουν συμπεριλάβει πλάνα από την ταινία With the Greeks in the Firing Line, το οποίο είχα την τύχη να δω σε μία κλειστή προβολή και είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον.
Και μία δεύτερη σειρά, η οποία δεν ξέρω αν θα ανέβει και στα online κόλπα είναι το κάλεσμα των μαρμάρων, το οποίο αφορά κυρίως τα γλυπτά του Παρθενώνα, αλλά αναφέρεται γενικότερα στα πλιάτσικα που βίωσε τούτος εδώ ο τόπος ανά τούς αιώνες.
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
ειδα μονορουφι το expanse,ψιλο φιλερ μου φανηκε (δεν εχω διαβασει τα βιβλια).
ενδιαφερον ειχε η κατασταση που περιηλθαν οι αρειανοι
το πλιατσικο και η γενικη αποσυνθεση θυμιζαν τα πρωτα χρονια μετα την πτωση της ΕΣΣΔ.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Είδα κι εγώ το Expanse. Σε πιο αργούς ρυθμούς η S4 σε σχέση με τα όσα μας έχει συνηθίσει η σειρά. Μου άρεσε όπως τέλειωσε και τα νέα μέτωπα που άνοιξε. Θα συμφωνήσω με τον Γάιο, θέλω να μάθω τι σκατά συμβαίνει στον Mars και πως θα το δέσουν στην επόμενη season.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Στο 6ο The Mandalorian, o Richard Ayoade (o Moss από το ΙΤ Crowd) δίνει τη φωνή του σε ένα Droid 🤖

Weird flex: τον κατάλαβα προτού καν δω credits. Δεν μπορώ να πω ότι η ερμηνεία του είναι ιδιαίτερα αξιομνημόνευτη, πάντως.
Ωστόσο σαφώς καλύτερη από το υπόλοιπο, ΑΘΛΙΟ supporting cast του επεισοδίου. Ειδικά τα δύο Twi'leks το απόλυτο cringe.

Γενικά το Mandalorian έχει πέσει αισθητά μετά τα τρία πρώτα γαμιστερά επεισόδια και οι guest ηθοποιοί επιπέδου Hannah Montana (ειδικά στο 5ο και 6ο) ώρες ώρες κάνουν την παρακολούθηση δύσκολη. Ελπίζω τώρα που φτάσαμε στο φινάλε της σεζόν (προβλέπω διπλό επεισόδιο, μπορεί και όχι, θα δούμε) να ξαναβρεί τη φόρμα της.

Σε άλλα νέα μόλις τελείωσα το Sex Education. Θυμάμαι να το προτείνουν κάποιοι εδώ και όντως είναι πολύ ανώτερο απ'όσο περίμενα. Μου έβγαλε μια αιχμηρή γλυκύτητα, περίπου στο ύφος του Freaks & Geeks αλλά στο πιο μοντέρνο. Σπιρτόζικοι διάλογοι, ωραιότατες ερμηνείες, ενδιαφέρουσες ιδέες – δείτε το.

Final Space S2: Σε ολόκληρη τη διάρκεια της πρώτης σεζόν πάσχιζα να γελάσω αλλά δεν τα κατάφερα. Είχε ενδιαφέρουσα υπόθεση, όμως, και την τελείωσα. Είδα τα δύο πρώτα επεισόδια της δεύτερης σεζόν και το σαχλό κολεγιακό χιούμορ καλά κρατεί. Η κεντρική υπόθεση έχει ουσιαστικά "παγώσει" και αναλώνονται σε "τρελοπεριπέτειες της εβδομάδας". Βελτιώνεται καθόλου αργότερα ή να την εκπαραθυρώσω από το airlock με συνοπτικές;

Έτυχε να δω και το πρώτο επεισόδιο Harley Quinn με την Penny απ'το Big Bang στον ομώνυμο ρόλο. Απρόσμενα έξυπνο και ΚΑΡΑΚΑΦΡΙΚΟ χιούμορ, το ύφος θυμίζει κάπως Archer (το οποίο γενικά είναι hit & miss για μένα – άλλη κουβέντα αυτή). Θεματικά θα έλεγα πλαισιώνει τη νέα κινηματογραφική εκδοχή της Harley η οποία έχει χειραφετηθεί από τον Mr. J και κάνει τα δικά της. Αν συνεχίσει στο ίδιο τέμπο θα κάνει αίσθηση νομίζω.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Το Final space έχει μεγαλειώδεις στιγμές και προχωράει το κεντρικό arc ακριβώς μέσα από αυτές τις τρελοπεριπετειες. Αν δεν κλάψει η ψυχούλα σου με το τέταρτο επεισόδιο, τότε άφησέ το.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Το Final space έχει μεγαλειώδεις στιγμές και προχωράει το κεντρικό arc ακριβώς μέσα από αυτές τις τρελοπεριπετειες. Αν δεν κλάψει η ψυχούλα σου με το τέταρτο επεισόδιο, τότε άφησέ το.

Θεωρείς ότι υπήρχαν και στον πρώτο κύκλο "μεγαλειώδεις" στιγμές; Σοβαρά ρωτάω για να δω αν ταιριάζει καθόλου το γούστο μας.
 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Όχι, καθόλου. Ήταν στεγνή καφριλα μαζεμένη με gags και memes. Προσωπικά μου άρεσε ακόμη και ο over-the-top χαρακτήρας του Gary, οπότε σε αυτό το σημείο είναι περί ορέξεως.

Αλλά αναφέρομαι στη δεύτερη σαιζόν. Αν η πρώτη είχε ένα κεντρικό arc που άπλωσε σε δέκα επεισόδια για να πει αυτό που θέλει, η δεύτερη δομεί χαρακτήρες και τις μεταξύ τους σχέσεις. Ενώ φαίνεται ότι είναι εντελώς random οι περιπέτειες στο τελος της σαιζόν μπαίνουν σε διαφορετική προοπτική. Έχει πραγματικά καλές στιγμές.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Όχι, καθόλου. Ήταν στεγνή καφριλα μαζεμένη με gags και memes. Προσωπικά μου άρεσε ακόμη και ο over-the-top χαρακτήρας του Gary, οπότε σε αυτό το σημείο είναι περί ορέξεως.

Εύκολα στους τρεις χειρότερους χαρακτήρες που πέρασαν από τη μικρή οθόνη τα τελευταία χρόνια.
Ευτυχώς στη δεύτερη σεζόν είναι λιγότερο ενοχλητικός ως τώρα. Το ίδιο ισχύει και για τον ίδιο τον πρωταγωνιστή.
Δεν ξέρω αν θα αντέξω ως το φινάλε για να δω αν και πώς δένουν οι αποσπασματικές περιπέτειες μεταξύ τους αλλά ως το κομβικό τέταρτο επεισόδιο νομίζω μπορώ να φτάσω.
Αλλιώς θα μπει στο backlog of doom μαζί με το Disenchantment, που επίσης παράτησα μετά το 2ο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν και προς το παρόν δεν μου λείπει καθόλου.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,261
Εύκολα στους τρεις χειρότερους χαρακτήρες που πέρασαν από τη μικρή οθόνη τα τελευταία χρόνια.
Ευτυχώς στη δεύτερη σεζόν είναι λιγότερο ενοχλητικός ως τώρα. Το ίδιο ισχύει και για τον ίδιο τον πρωταγωνιστή.
Δεν ξέρω αν θα αντέξω ως το φινάλε για να δω αν και πώς δένουν οι αποσπασματικές περιπέτειες μεταξύ τους αλλά ως το κομβικό τέταρτο επεισόδιο νομίζω μπορώ να φτάσω.
Αλλιώς θα μπει στο backlog of doom μαζί με το Disenchantment, που επίσης παράτησα μετά το 2ο επεισόδιο της δεύτερης σεζόν και προς το παρόν δεν μου λείπει καθόλου.

Μεγάλη απογοήτευση το Disenchantment, τρεις σκάλες κάτω από Futurama.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Mr Robot Σεζόν 4, επεισόδιο 11: "???"
 

razvedchiki

Death Knight
Joined
Dec 1, 2012
Messages
2,740
μια θεωρια λεει οτι (για το mr robot)

οτι προκειτε περι χωροχρονικης λουπας,η τελευταια σκηνη τοποθετειτε χρονικα στην πρωτη σεζον οπου ο ελιοτ στελνει τον ετοιμο να παντρευτει ελιοτ στο αλλο συμπαν,γιαυτο ο ελιοτ δεν θυμαται οτι εχει αδελφη στη πρωτη σεζον(ο γαμπρος ελιοτ δεν εχει αδελφη)
επισης μαλλον προκειται για την 6 λουπα,καθοτι το ονομα της Ε corp στο παραλληλο συμπαν ειναι F corp

κριμα παντως που κατεληξε σε sci fi.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Εξαιρετική και αυτή η σεζόν του εξπανς, συμφωνώ με Καρα, πιο πεσμένη σε ρυθμό, δράση, αγωνία κλπ αλλά και πάλι σε υψηλά επίπεδα και έπεσε binge δίχως αύριο. Σίγουρα δεν την βρήκα φίλερ.
Διαβάζω σχόλια γενικά δεξιά και αριστερά ότι αυτό είναι το χειρότερο βιβλίο από όλα και ότι τα επόμενα που έρχονται είναι τα καλύτερα.
Ενθουσιασμένος και ανυπόμονος για τη συνέχεια.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
The Mandalorian Επεισόδιο 7 πολύ δυνατό, μετά από καιρό. Επιστροφή στην κανονική ροή της ιστορίας μετά από 3-4 επεισόδια καθαρά filler.

South Park τελείωσε η σεζόν 23, και ιδωμένη συνολικά θεωρώ πως είναι με διαφορά η καλύτερη σεζόν εδώ και πολλά χρόνια.
 
Top Bottom