What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Star Trek Picard S01E01 Remembrance.

Ένα έχω να πω μόνο.

FAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAP. Τα τρία τελευταία FAP είναι για το preview της υπόλοιπης σεζόν στο τέλος. Μας περιμένουν ωραία πράγματα.

EDIT: Δεν φτάνει που το αυτόματο spoiler tag είναι κρυμμένο σε υπομενού αντί να βρίσκεται στην quick bar, είναι και λάθος implemented και δεν δουλεύει. Αιδώς, Αργείοι.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ρε ήμουν έτοιμος να βάλω prime και είδα ότι θα τα βγάζει κάθε εβδομάδα...
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Αφού ένα την εβδομάδα κυκλοφορεί το CBS, τι να κάνει και το Prime...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,269
ναι δεν το λέω για το Prime, γενικά το λέω. Τι μλκς θα περιμένω να τελειώσει η σεζόν και θα τα δω όλα μαζί, δεν μπορώ το ψυχαναγκαστικό.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
EDIT: Δεν φτάνει που το αυτόματο spoiler tag είναι κρυμμένο σε υπομενού αντί να βρίσκεται στην quick bar, είναι και λάθος implemented και δεν δουλεύει. Αιδώς, Αργείοι.

Δουλεύει εξαιρετικά από την πρώτη μέρα κιόλας.

Βέβαια, αντικειμενικά, απαιτείται ένα συγκεκριμένο level IQ για να μπορέσει κανείς να λειτουργήσει το spoiler button.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Star Trek Picard S01E01 Remembrance.

Ένα έχω να πω μόνο.

FAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAPFAP. Τα τρία τελευταία FAP είναι για το preview της υπόλοιπης σεζόν στο τέλος. Μας περιμένουν ωραία πράγματα.

EDIT: Δεν φτάνει που το αυτόματο spoiler tag είναι κρυμμένο σε υπομενού αντί να βρίσκεται στην quick bar, είναι και λάθος implemented και δεν δουλεύει. Αιδώς, Αργείοι.

Η δική μου θέση για το Star Trek Picard μετά το πρώτο επεισόδιο:

i-have-no-9d82c5556b.png


Ήταν καθαρά εισαγωγικό το επεισόδιο, θα δούμε πώς θα πάει.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
Νέο trailer Better Call Saul με μικρή εμφάνιση από... Hank Schrader.

 

Northlander

Tarrasque
Staff member
Approval of the Admiral PCMaster Veteran RQ Elite Beta Tester
Joined
Nov 26, 2012
Messages
18,628
Αισίως το Bojack Horseman ρίχνει αυλαία με τα τελευταία επεισόδια που βγήκαν σήμερα.

Θα λείψει η νιχιλιστική του ματιά...

Edit: Damn, τελείωσε σήμερα και το The Good Place. Right in the feels επεισόδιο.

Θα λείψει η αισιόδοξή του ματιά...
 
Last edited:

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Εν τέλει έχω δει λίγο απότο καφέ της χαράς definitive edition μιας και το παρακολουθεί η υπόλοιπη φαμίλια. Δεν ξέρω με τι κριτήριο επιλέγουν ηθοποιούς και σκηνοθέτες στην ελληνική τηλεόραση, αλλά αυτό που βλέπω εντονότερα από ποτέ είναι ότι η υποκριτική πολλών εκεί μέσα είναι λες και παίζουν σε κάποιο θέατρο, πολλές φορές ξεφεύγοντας τόσο, πάντα επιτηδευμένα, που μοιάζουν τελείως αποκομμένοι από τον κόσμο της σειράς. Κάθε γραμμή και ένας μονόλογος.

Βλέπουμε και λίγο master chef. Μέχρι τώρα όσους έχω δει κανείς τους δεν είναι μάγειρας. Απλώς έχουν ένα προσωπικό δράμα από πίσω και τι να σας πω. Είναι το όνειρο μου. Το θέλω πολύ, πάρα πολύ. Εε δεν είναι ότι δεν ξέρω να βράσω ένα αυγό, αλλά να μου δημιουργείται άγχος
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Το Orville είναι ακόμα καλύτερο στην δεύτερη σεζόν του. Μείωσε λίγο το χιούμορ του ο Μακφάρλαντ και εστιάζει περισσότερο σε lore, storytelling και world (universe) building.
Μου καλύπτει κενό στην μπζυχή μου που δεν έχει καλυφθεί από το τέλος των Stargate, και είμαι ευγνώμων γιι' αυτό.
 

captain kal

Death Knight
Joined
Dec 2, 2012
Messages
3,316
Το Orville είναι ακόμα καλύτερο στην δεύτερη σεζόν του. Μείωσε λίγο το χιούμορ του ο Μακφάρλαντ και εστιάζει περισσότερο σε lore, storytelling και world (universe) building.
Μου καλύπτει κενό στην μπζυχή μου που δεν έχει καλυφθεί από το τέλος των Stargate, και είμαι ευγνώμων γιι' αυτό.

Και που να δεις τι γίνεται, στα τρία τελευταία επεισόδια!!!! Τι discovery και π@π@ριές!!!!
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
^Καλά εννοείται, μα το Orville είναι το καλύτερο Star Trek χωρίς να είναι Star Trek.
Τα διπλά Identity επεισόδια της δεύτερης σεζόν, είναι εξαιρετικά. Είδαμε και την πρώτη large scale space battle εκεί πέρα, αν δεν απατώμαι δεν είχαμε δει κάτι ανάλογο ούτε και στην πρώτη σεζόν. Εκεί βλέπεις πώς γίνεται εξαιρετική διαχείριση των πόρων σε εφέ κλπ. Δεν είχαμε δει ούτε μαχούλα μεταξύ δύο shuttles ξέρω γω, μπουμ, τα είδαμε όλα σε ένα επεισόδιο. Σαν την αγρανάπαυση ένα πράγμα.
Μου έφερε κάτι από replicators η όλη φάση για κάποιο λόγο. Γάμησε.
 

Hellion

Αρχιμανδρίτης
Staff member
DDD PCMaster Veteran Order of Alucard Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
16,567
BoJack Horseman, σεζόν 6η και τελευταία.

Πολύ καλό χτίσιμο προς το φινάλε, το οποίο αυτό καθ'εαυτό βρήκα λίγο... απλό? Underwhelming? Ίσως αυτό να ήταν το επιδιωκόμενο point βέβαια, πως σε τελική ανάλυση τα πράγματα είναι έτσι απλά, όσο κι αν τα υπερσκεφτόμαστε.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262


Μου είχε διαφύγει τελείως αυτό. Κάποια στιγμή θα κάνω ένα thread ζητώντας προτάσεις για TV γιατί έχω μείνει πολυυυυυυυυυυυ πίσω.
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,045
Μου είχε διαφύγει τελείως αυτό. Κάποια στιγμή θα κάνω ένα thread ζητώντας προτάσεις για TV γιατί έχω μείνει πολυυυυυυυυυυυ πίσω.

Κάνε ένα να σου προτείνουμε τηλεοπτικές σειρές της προκοπής.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,262
Όλοι χιουμορίστες γίνατε βλέπω! Θέλω ξεχωριστό thread γιατί θα βάλω συγκεκριμένες παραμέτρους και γιατί έτσι γουστάρω ρε!
 

Tony Corvus

Ancient Red Dragon
Φασαίος Larianός Τσοβόλα δώστα όλα Sign me up! Approval of the Admiral
Joined
Dec 1, 2012
Messages
11,167
Δες όπως και δήποτε το Oz
 
Top Bottom