What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Έπιασα πάλι το Big Bang Theory. Οι πρώτες σαιζόν είναι καταπληκτικές! Έπρεπε να το είχαν κόψει τότε ρε γμτ.

Παρατήρησα επίσης ότι οι υπότιτλοι του Netflix, αγγλικοί cc, αναγράφουν όσα θέλουν. Ειδικά όταν πέφτει καταιγισμός πυρών από τις ατάκες του Σέλντον, δεν μπαίνουν στον κόπο να γράψουν ούτε τα μισά. Το ίδιο είχα παρατηρήσει και στο Dark, το οποίο από τα Γερμανικά στα Αγγλικά είχε ελλείψεις.
 

Eaglos

Mind-flayer
Joined
Jan 3, 2020
Messages
1,509
Για αστυνομικα, τελειωσα το The Killing και επιασα το Broadchurch. Διαφορετικου υφους μεν, βλεπονται δε.

Cobra Kai ειδα μονορουφι την 1η σαιζον, εκανα σκιπ τη 2η καθως βαρεθηκα, θα κανω μια προσπαθεια μς την 3η.
 

Adhan

Horror addict
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
14,704
3o επεισόδιο και όχι μόνο δεν έχει σκάσει μύτη η Ali with an I, μας τρολάρει και η σειρά επίσης σε μια σκηνή.
Κάποιος
βιάστηκε για συμπεράσματα :trollface:

Απολαυστική και αυτή η σεζόν Κόμπρα Κάι. To επεισόδιο στην Ιαπωνία ήταν άκρως συγκινητικό.
Πολύ βρωμόξυλο (οι τεχνικές πάνε περίπατο σε ορισμένες σκηνές) είδαμε. Μου άνοιξε η όρεξη για DD Neon ή SoR 4.
Και το πραγματικό τρολάρισμα είναι στη φώτο που έχει ο Kreese στο γραφείο του, νομίζεις ότι ο Silver είναι εκείνος με την κοτσίδα αλλά τελικά είναι ο άλλος στα αριστερά. Τον φωνάζει με το όνομα του σε κάποια σκηνή στα φλάσμπακ στο Βιετνάμ. Προσέχατε, έτσι forumguys εε εννοώ forumpeople;
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,260
Έπιασα πάλι το Big Bang Theory. Οι πρώτες σαιζόν είναι καταπληκτικές! Έπρεπε να το είχαν κόψει τότε ρε γμτ.

Όντως. Οι σειρές που βασίζονται σεναριακά σε ανεκπλήρωτο πόθο δυστυχώς χάνουν πολλή από τη δυναμική τους όταν ο εν λόγω πόθος εκπληρωθεί.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Ισχύει αυτό που λες αλλά ισχύει και το γεγονός ότι αλλοίωσαν πλήρως τους 4 βασικούς χαρακτήρες της σειράς και κυρίως τον Σέλντον.

Αρκετά δυνατή σειρά με τον Parsons είναι το Hollywood το οποίο μπορεί να χάνει λίγο στο σενάριο, έχει όμως εξαιρετική ατμόσφαιρα.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
όλως περίεργος το Discovery τα έπιασε τα λεφτά του στο φινάλε.

ματηνμπαναγια δεν έκλαψε και η χαρχάλο
 

erevos

Blackguard
Joined
Jul 19, 2014
Messages
1,321
History of Swear Words στο Netflix. Κάτι σαν ντοκιμαντέρ με παρουσιαστή τον Nicolas Cage. Έχοντας μόλις τελειώσει το δεύτερο επεισόδιο, μπορώ να πω ότι this is good shit.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
History of Swear Words στο Netflix. Κάτι σαν ντοκιμαντέρ με παρουσιαστή τον Nicolas Cage. Έχοντας μόλις τελειώσει το δεύτερο επεισόδιο, μπορώ να πω ότι this is good shit.
Νικλας Κέιτζ και γκουντ σιτ;

Θεοί... τι μας επιφυλάσσει το 2021;
 

Stamatimenos

Death Knight
Joined
Nov 30, 2012
Messages
3,612
Strike First
Strike Hard


Mε αυτά και με αυτά ξέχασα τελείως πως βγήκε το φθινόπωρο η 11η σεζόν Archer. Την είδε κανένας;
Και εγώ δε πήρα χαμπάρι καινούρια season War For Cybertron και νομίζω Trailer Park Boys στη φυλακή. Παίζει να είναι colab με FUBAR γιατί είδα κάτι pics στο instagram.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Ισχύει αυτό που λες αλλά ισχύει και το γεγονός ότι αλλοίωσαν πλήρως τους 4 βασικούς χαρακτήρες της σειράς και κυρίως τον Σέλντον.

Αρκετά δυνατή σειρά με τον Parsons είναι το Hollywood το οποίο μπορεί να χάνει λίγο στο σενάριο, έχει όμως εξαιρετική ατμόσφαιρα.

Συμφωνώ για το Big Bang, διαφωνώ κάθετα για το Hollywood. Ενώ ξεκινάει συμπαθητικά, καταλήγει σε cringy παραμυθάκι που επιχειρεί -κατά τη γνώμη μου ύπουλα- να παραποιήσει την ιστορική πραγματικότητα με μια μίξη αληθινών και φανταστικών προσώπων και γεγονότων, χωρίς να ξεκαθαρίζει πού τελειώνει το ένα και πού αρχίζει το άλλο. Άσε που το γράψιμο και η γενικότερη αληθοφάνεια της πλοκής πέφτουν όσο προχωράει η σεζόν...
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Μιας και σήμερα έπιασα την 3η σεζόν του Cobra Kai, ας κάνουμε ενα throwback του Larusso στα νιάτα του:

View attachment 1542
και εγώ τώρα κατάλαβα τι ήθελε να μας πει αυτή η εικόνα όταν την έβαλαν στο funny thread :p χαμένος αδερφός σίγουρα ο Λαρούσο
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Νοιώθω ότι μετά από τόσα χρόνια δικαιώθηκα που ποτέ δεν συμπάθησα τον Λαρούσο.
Όσο στειλιάρι μου έβγαζε ότι είναι στις ταινίες έμμεσα, άλλο τόσο βγάζει τώρα άμεσα.
 

akarthis

Half-Ogre
Joined
Oct 15, 2019
Messages
409
Καλημερα, ειδα 2 episodes απο το your honor. Πρωταγωνιστης ο κ. Cranston απο το Breaking bad. Σειρα με αγωνια και γργορες αποφασεις που θυμιζει λιγο walter white. Καλη ειναι μεχρι στιγμης. Εχει καποιες τρυπες στο σεναριο που ελπιζω να παραμεινουν εκει.
 

Admiral

Ancient Red Dragon
Staff member
Joined
Nov 27, 2012
Messages
12,260
Που το πάνε με το WandaVision, οέο;

Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Το προκαλεί η Wanda μόνη της ή κάποιος την έχει παγιδεύσει;
 

mruseyourbrain

Blackguard
Joined
Oct 29, 2015
Messages
1,178
Μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Το προκαλεί η Wanda μόνη της ή κάποιος την έχει παγιδεύσει;
"House of M" επιρροές αισθάνομαι. Όπου House of M βλέπε ένα από τα ωραιότερα και επιδραστικά για τους X-Men comic arc.
 

Chronomancy

Todd's Minion
Staff member
Joined
Oct 8, 2013
Messages
10,224
Κι εκεί που έψαχνα τι θα δω στο Netflix, λέω ας δοκιμάσω να γράψω δύο μαγικές λεξούλες για κάτι για το οποίο δεν είχα πραγματικά πάρει μυρωδιά.
STAR
TREK
Και έπιασε! Ξεκίνησα με το enterprise μιας που χρονικά είναι η αρχή και θα δω πως θα το πάω στην συνέχεια.

Κρίμα που δεν είχε και το Babylon 5 😭

Παίζει τόσα χρόνια στο φόρουμ να έχει αναφερθεί πολλάκις η ύπαρξη ή μη τών παραπάνω στο Netflix αλλά ως νέος στην πλατφόρμα ασχολήθηκα με hot items που ήταν και της μόδας. Κολοκύθια!
Να δω πότε θα φέρουν το BSG,. Babylon 5 και τους ορίτζιναλ κύκλους του Doctor Who
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,266
Startrek έχει πολύ ψωμί το netflix, έχω πιάσει το Voyager τώρα.
Το πρόβλημα είναι ότι εκτός από TOS και TNG που έχουν γίνει remaster τα άλλα δεν βλέπονται με τίποτα σε μεγάλης ανάλυσης οθόνες.
Εγώ έχω ένα παλιό 10" tablet με χαμηλή ανάλυση οθόνης και τα βλέπω άνετα, είναι ένα απλό hack :p
 
Top Bottom