What's new

Welcome!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

SignUp Now!

Τηλεοπτικές σειρές της προκοπής

vtheofilis

Death Knight
Joined
Dec 11, 2012
Messages
4,420
Τα έπιασες με βάση την σειρά που βγήκανε, ή με βάση την σειρά του lore;
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
Για να λέει Enterprise, προφανώς με τη σειρά του lore.

To WandaVision μου φάνηκε τεράστια μαλακία.

Το The Watch μου φάνηκε μέτρια μαλακία, ίσως επειδή οι προσδοκίες μου ήταν στο ναδίρ και δεν ξενέρωσα ακόμα περισσότερο. Μάλλον θα το συνεχίσω για την ώρα, αν και είναι προφανές πως το τηλεοπτικό license του Discworld είναι σε λάθος χέρια.

Το Star Trek Discovery Season 3 ξεκίνησε καλά, συνέχισε καλά, και κράτησε την απόλυτη ξεφτίλα του franchise για τα τελευταία τέσσερα επεισόδια.

Το Cobra Kai Season 3, έπος και αυτό που γλύτωσε την παρτίδα για Δεκέμβρη-Γενάρη.
 

Hank

Mind-flayer
Sign me up! Approval of the Admiral The Ultimate Sacrifice Fighting stocism with stoicism
Joined
Jan 22, 2020
Messages
1,889
Το The Watch μου φάνηκε μέτρια μαλακία, ίσως επειδή οι προσδοκίες μου ήταν στο ναδίρ και δεν ξενέρωσα ακόμα περισσότερο. Μάλλον θα το συνεχίσω για την ώρα, αν και είναι προφανές πως το τηλεοπτικό license του Discworld είναι σε λάθος χέρια.
Ώπα ώπα. Υπάρχει σειρά βασισμένη στο Discworld;

Edit: Και όμως κατάφερα και το μπέρδεψα με το Ringworld.
 

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
To Cobra Kai το παράτησα, απλά επιβεβαίωσε ότι δεν ήταν στην φαντασία μου πως ο Λαρούσο (παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Μιγιάγκι) ήταν το μέγιστο γίδι και μόλις έμαθε καράτε την άκουσε και πολυφωνικά. ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΑΜΑΞΙ!

Discovery ακόμα δεν καταλαβαίνω τι σας χαλάει, εκτός από την κλάψα οκ, μιας και έχω πιάσει τα παλιότερα startrek δεν διακρίνω κάτι που να χαλάει την συνταγή, απλά πλέον υπάρχει το season wide plot και όχι το per episode με ένα γενικότερο arc κάπου στο background που έχουν τα παλιότερα. Άλλοι καιροί, άλλοι τρόποι αφήγησης.
 

Dim Gian Bot

Death Knight
Sign me up! Approval of the Admiral Born Leader PCMaster Veteran
Joined
Apr 2, 2016
Messages
3,925
Ε όχι και το Cobra Kai ρε Νίτρε!
"Χ" κι από μένα!!!
 

nihilus

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 2, 2012
Messages
316
Ειδα τις 2 πρωτες σεζον του Κομπρα Και σε 2 μερες, αρκετα ευχαριστο και fun to watch. Μαρεσε το concept να παρουν τους 2 μονοδιαστατους χαρακτηρες του Karate Kid και να τους κανουν πιο complex. Το πετυχανε πολυ ωραια και πιστευτα. Επισης γουσταρω πολυ την 80ιλα ισως γιαυτο. Το climax της 2ης σεζον ηταν ωραιο και σε προσγειωνει καπως πισω στον ρεαλισμο μετα τις ταρζανιες που βλεπαμε στα προηγουμενα επεισοδια και λες ωπα θα παει καπου ωραια η σειρα.

Ε 3η σεζον ειναι μονο ταρζανιες. Τελειως υπερβολικο και over the top, δεν τρελαθηκα.
 

Great0ldOne

Lich
Staff member
Joined
Dec 1, 2012
Messages
7,418
δεν ξέρω τι κόλλημα έχετε φάει όλοι με δαύτο.

Να ξέρεις ότι τα post που έτσι κι αλλιώς θα παίρνανε x, δεν μετράνε στα δέκα x που θα πάρεις επειδή δεν σου αρέσει το pixel art. Που σημαίνει ότι για την ώρα, είσαι 3/10.
 

maladroid

Mind-flayer
Joined
Nov 27, 2012
Messages
1,947
Βάλαμε με την κοπέλα μου να δούμε το Legend of Korra μια που επιτέλους ήρθε στο Νέτφλιξ. Φανς τους Last Airbender και οι δύο αλλά και του The Dragon Prince, το ξεκινήσαμε με μεγάλες προσδοκίες.
Γενικά η σειρά έχει μέσα κάποιες ενδιαφέρουσες ιδέες κι αρκετό fanservice για τους "παλιούς" αλλά και μπόλικες αστοχίες, με κυριότερη τον χαρακτήρα της Korra. Τουλάχιστον ως το σημείο που φτάσαμε (αρχές της 3ης σεζόν) είναι σχεδόν ανυπόφορη. Υπερβολικά ξεροκέφαλη και αφελής, σε σημείο που ελπίζεις να φάει το κεφάλι της μπας και βάλει μυαλό. Βέβαια αφού τη γλιτώσει -συνήθως με κάποιο ουρανοκατέβατο σεναριακό εύρημα- ξεκινάει πάλι της ίδιες μπουνταλιές οπότε δώρο άδωρο.
Με λίγη προσοχή θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη η σειρά, ειδικά από τη στιγμή που αποφάσισαν να εμβαθύνουν στο lore αλλά και να μεταφέρουν τη δράση σε πιο "μητροπολιτικά" περιβάλλοντα με ό,τι συνεπάγεται αυτό. Μένει, βέβαια, ακόμα 1.5 σεζόν οπότε μπορεί η γνώμη μου να βελτιωθεί, αλλά η κλιμάκωση του spirits arch νομίζω μου άφησε μόνιμο σημάδι απ'το facepalm.
 

kara

Kraken
Joined
Dec 15, 2012
Messages
9,095
Ε 3η σεζον ειναι μονο ταρζανιες.

******major s3 cobra kai spoilers*****



- Background του Kreese και πως μετατραπηκε σε καθικι.
- Build up για τη εμφανιση του κακου του KK3
- Ολο το ταξιδι στην Ιαπωνια και πως ειναι οι χαρ/ρες σημερα. redemption story για τον κακο του KK2,
- Επανεμφανιση της Ali που η σειρα τοσο καιρο δεν εχανε χρονο να τονισει ποσο σημαντικη ειναι και για τους δυο πρωταγωνιστες
- Το bullying απο τα ματια της Sam.

Οπου βλεπεις μονο ταρζανιες εγω βλεπω μεγιστο fan service. Αλλα ναι οπως ειχε αναφερει και παλιοτερα ο @Hellion καλο ειναι να τελειωσει συντομα προτου ξεχειλωσει. Τελειωνουν και οι αναφορες στις ταινιες.
 
Last edited:

nitro912gr

Ancient Red Dragon
Approval of the Admiral PCMaster Veteran Klika Member
Joined
Nov 26, 2012
Messages
14,265
Quiet!

Βοηθαει αν εχεις μεγαλωσει με τις ταινιες και τις εχεις δει 52000 φορες.
ε τις έχω δει αρκετές φορές, αλλά όχι ΟΚ το milestone δε το πιάνω :p
 

Bathory

Lich
Φασαίος Larianός Rocket League RQ Crew 1st Tournament Order of Alucard Foot Clan Inductee
Joined
Dec 5, 2012
Messages
7,043
Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι ο Νίτρος πάει απλά αντίθετα σε ό,τι αρέσει στην πλειοψηφία του φόρουμ.
Αντιδραστικό στοιχείο ρε παιδί μου, δεν εξηγείται πιο απλά.
Απλά εμείς την περάσαμε τη φάση στα 10 μας και όχι στα 37 μας, thats all.
 

nihilus

Hobgoblin Captain
Joined
Dec 2, 2012
Messages
316
******major s3 cobra kai spoilers*****



- Background του Kreese και πως μετατραπηκε σε καθικι.
- Build up για τη εμφανιση του κακου του KK3
- Ολο το ταξιδι στην Ιαπωνια και πως ειναι οι χαρ/ρες σημερα. redemption story για τον κακο του KK2,
- Επανεμφανιση της Ali που η σειρα τοσο καιρο δεν εχανε χρονο να τονισει ποσο σημαντικη ειναι και για τους δυο πρωταγωνιστες
- Το bullying απο τα ματια της Sam.

Οπου βλεπεις μονο ταρζανιες εγω βλεπω μεγιστο fan service. Αλλα ναι οπως ειχε αναφερει και παλιοτερα ο @Hellion καλο ειναι να τελειωσει συντομα προτου ξεχειλωσει. Τελειωνουν και οι αναφορες στις ταινιες.

True, τα κομματια που ειχαν να κανουν με Λαρουσο, Τζονι και Κρης ηταν το redeeming factor της σεζον ναι. Meanwhile τα πιτσιρικια kind of forgot οτι ο ενας πηγε να πεθανει με αυτες τις ταρζανιες ή να μεινει παραλυτος και συνεχιζουν να σκοτωνονται ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ασχημα, παιζει περισσοτερο απο κανονικους creeps και bloods. (Επισης δεν κανουν καρατε :p)
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Εγω βλεπω μια συνωμοσια κατα του Nitro, ο οποιος κανει εναν αγωνα για να αλλαξει η αποψη του κοσμου για το κοκκινο χρωμα.
Κοκκινο = απαγορευτικο, αποτρεπτικο, αρνητικη ενεργεια, κακο φενγκ σουι, κολασιμο και ανηθικο.
Το κοκκινο σου το στριγκακι
μου βγαλε εξω το ματακι
Αν ηταν πρασινο και μπλε
θα ετρωγα εναν κιοφτε.

Ερωτηση
Εχετε παρακολουθησει τι σειρες παιζει η τηλεοραση αργα το πρωι; Καποιες ειναι πολυ κακες, οχι B κατηγορια αλλα ΠΟΛΥ κακες σειρες. Ηταν 4 το πρωι οταν μου ηρθε η απαισια ιδεα να ανοιξω την τηλεοραση και δεν θα το ξανακανω. Δεν ξερω αν πρεπει να το προσπαθησω παλι για να σας δωσω δειγματα.
 

lelos kounelos

Tarrasque
Joined
Dec 9, 2012
Messages
15,323
Την μερα παιζουν βλακειες και το πρωι εφιαλτες στον δρομο με τις ποιοτητες.
 

Chosen Undead

Death Knight
Joined
Jul 14, 2015
Messages
3,505
Ξεκίνησα και γω το WandaVision σήμερα πραγματικά WTF. I Dream of Jeannie βλέπουμε?
Απ'ότι λενε πάντως σε κριτικές μετά αλλάζει τελείως η σειρά για να δούμε...

Βλέπω και το Coyote αυτό το καιρό, αρκετά καλό
 
Top Bottom